W Krakowie ma powstać pierwsze w Polsce Centrum Wymiaru Sprawiedliwości. Aresztanci mają trafić do byłych koszar razem z sędziami, prokuratorami, policjantami i służbą więzienną. Skuci kajdankami przestępcy nie będą już jeździć po mieście – centrum ma im zapewnić kompleksową obsługę – od wstępnych przesłuchań po tymczasową odsiadkę – pisze „Gazeta Krakowska”.

Na każde jego słowo czekają miliony ludzi w Polsce. Jest dla nich duchowym ojcem i wzorem do naśladowania. Tymczasem okazuje się, że ojcu Tadeuszowi Rydzykowi nie są obce pokusy życia doczesnego. Właśnie sprawił sobie audi A6 za ćwierć miliona złotych. Czy to się godzi, księże dyrektorze?" - pyta "Fakt".

Antoni Macierewicz, szef komisji weryfikacyjnej WSI, wysunął zarzuty wobec dwóch posłów z Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, Pawła Grasia (PO) i Janusza Zemkego (SLD) - donosi "Rzeczpospolita".

Tworzenie partyjnych list kandydatów na wybory tym razem odbywa się w ekspresowym tempie - i wywołuje falę medialnych spekulacji. Dziennik.pl donosi o flircie żony Jana Marii Rokity z partią Waldemara Pawlaka, "Newsweek" zaś, o zmaganiach PiS z LPR, której przedmiotem jest "Ruski agent".

W środę w prokuraturze okręgowej w Warszawie ma stawić się b. wicepremier Roman Giertych. Ma złozyć zeznania w sprawie przecieku o akcji CBA w resorcie rolnictwa - donosi "Wprost".

- Na dwa tygodnie przed wyborami będą przecieki z teczek. Następnie pójdzie trochę dymu, a potem zaczną pomagać PiS-owi w wyborach, a szkodzić wszystkim innym partiom - zapowiada Ryszard Kalisz. Tak polityk LiD mówi o przygotowywanej przez Antoniego Macierewicza drugiej części raportu o likwidacji WSI.

- To nie jest spór między Donaldem Tuskiem a Janem Rokitą, ale młodymi politykami Platformy - uważa senator Jarosław Gowin. Polityk, który nie znalazł się na listach wyborczych PO, uważa, że stanowisko tej partii wobec Rokity zaszkodzi Platformie.

- Nie startuję w tych wyborach parlamentarnych - zadeklarował w rozmowie z RMF FM Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier wybiera Londyn i posadę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju .

Policja w jednym z mieszkań w Torzymiu znalazła zwłoki starszego małżeństwa po dwóch tygodniach od śmierci. Sąsiedzi nie reagowali, bo byli przekonani, że lokatorzy są na wczasach.

Wygodne, funkcjonalne, z kieszeniami na niezbędne drobiazgi (na przykład: plik mandatów) - takie będą nowe, granatowe mundury policji. Funkcjonariusze testują na razie tylko stroje letnie.

- To porozumienie ma zagwarantować obecność prawicy w Sejmie - mówił o sojuszu między LPR, PR i UPR Marek Jurek w Magazynie 24 Godziny w TVN24. - Chciałbym, aby ugrupowań na prawicy było jak najwięcej - stwierdził z lekkim uśmiechem lider LiD Marek Borowski.

- Wszelkie materiały wyborcze muszą być podpisane - przypomina w oświadczeniu Państwowa Komisja Wyborcza. Prawo i Sprawiedliwość nieustannie atakuje PO za jej antypisowskie billboardy bez logo partii.

Policjant postrzelił psychicznie chorego mężczyznę, który w amoku atakował ludzi siekierą w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Strzał okazał się śmiertelny. Wcześniej mężczyzna biegał z butlą gazową i zapalonym palnikiem. Sprawę bada prokuratura.

Dzisiejsze spotkanie Rokita - Tusk nie przyniosło rozstrzygnięć. Nadal nie wiadomo, na jakich warunkach Rokita wystartuje z krakowskiej listy Platformy do Sejmu. Ale Tusk zapewnia: - Nie ma między nami sporu o kształt listy.

- Atak na WTC został zaplanowany przez Osamę bin Ladena nieomal dokładnie w rocznicę bitwy pod Wiedniem, by pomścić na "niewiernych" największą klęskę islamu w historii - powiedział w kazaniu biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski.

- Orlen chce sfinansować inwestycje w Płocku, bo jest to okręg wyborczy ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego. To polityczna korupcja - uważa Marek Borowski (LiD). Rządowi dostało się też za "demolowanie" finansów państwa.

Ppłk Jarosław Kaczyński, były wiceszef BOR, został słusznie odwołany ze stanowiska - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Podpułkownik twierdzi, że stracił pracę, ponieważ nazywa się tak samo jak premier.