Telewizja Publiczna odpiera zarzuty Platformy Obywatelskiej o jak stwierdza partia "szerzenie partyjnej propagandy na rzecz PiS". TVP zapowiada skierowanie pozwu do sądu, bo - według stacji - zarzuty są "głęboko krzywdzące" i nieuzasadnione.

Mimo spodziewanej pracy do białego rana, posłowie o wpół do pierwszej poszli spać. W czasie tej kadencji nie zajmą się już projektami ustawy o dezubekizacji i usunięciu symboli komunizmu.

- Za nieobecność kar cielesnych nie będzie, ale wnioskowałbym o wykluczenie z partii - mówi w "Kropce nad i" szef klubu PiS Marek Kuchciński zapowiadając ścisłą dyscyplinę w jutrzejszym głosowaniu nad samorozwiązaniem Sejmu.

Czołowy polityk PiS z Torunia Antoni Mężydło opuszcza szeregi partii. Według nieoficjalnych informacji portalu tvn24.pl, wczoraj złożył rezygnację u premiera. Poseł nie chce wypowiadać się na ten temat. Potwierdza to jednak w "Kropce nad I" w TVN24 szef klubu PiS.

Straż miejska w Bolesławcu bez powodu zatrzymała wracającego w nocy do domu mężczyznę. Został on dotkliwie pobity. Musiał dochodzić do siebie w szpitalu.

Odwołanie wszystkich ministrów to bardzo ryzykowny manewr. Pewne sprawy da się przygotować z wyprzedzeniem i przekazać następcy, ale co z sytuacją powodziową? - o swych niepokojach minister gospodarki Piotr Woźniak mówił w TVN CNBC Biznes.

- Uzasadnienie sądu w sprawie zatrzymania Janusza Kaczmarka świadczy o braku bezstronności i wykracza poza granice wyznaczone przepisami prawa - twierdzi prokuratura. Warszawski sąd rejonowy uznał dziś, ze zatrzymanie byłego szefa MSWiA było bezzasadne.

Poznańscy kardiochirurdzy dokonali autotransplantacji serca. Pierwszy raz tego typu zabieg dokonano poza Stanami Zjednoczonymi i dopiero po raz dwunasty w świecie. Zabieg usunięcia nowotworu serca wykonali lekarze w Poznaniu.

O aż sześciu ambasadorów wzmocniły się polskie służby dyplomatyczne - dowiedział się portal tvn24.pl. Po wielomiesięcznych często wakatach obsadzone zostaną m.in. placówki w Portugalii, Brazylii i przy NATO.

PO, zgodnie z zapowiedzią Donalda Tuska, nie zamierza rezygnować z odwoływania ministrów. Platforma wysłała premierowi "uprzejmą odpowiedź odmowną".

Kolejne posiedzenie Sejmu po samorozwiązaniu Izby odbędzie się w dniach 19-21 września. Zdecydował o tym Konwent Seniorów.

Sąd Apelacyjny w Warszawie na wniosek IPN uchylił wyrok Sądu Lustracyjnego o tym, że rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego Małgorzata Niezabitowska nie była agentem SB.

Były poseł SLD i były minister sprawiedliwości Jerzy Jaskiernia został prawomocnie uznany za "kłamcę lustracyjnego". Warszawski Sąd Apelacyjny oddalił apelację obrony polityka.

PiS uprawia w telewizji publicznej partyjną propagandę - uważa PO i oskarża premiera, że w ostatnim orędziu złamał zasady wyznaczone przez PKW. - A prezes TVP nie powinien być w kolegium IPN - stwierdzili działacze Platformy i złożyli protest do szefowej KRRiTV.

Przeprosin oraz zadośćuczynienia finansowego od Zbigniewa Ziobry domaga się kardiochirurg Mirosław G. za wypowiedź sugerującą, że świadomie "pozbawiał życia" swoich pacjentów. Lekarz, oskarżony o korupcję, jest od maja na wolności.