Kwaśniewski nie ma choroby zakaźnej

Sanepid dopiął swego. Lekarz rodzinny Aleksandra Kwaśniewskiego wydał pisemne oświadczenie: były prezydent nie ma choroby zakaźnej. - Opinia, którą otrzymaliśmy jest wiążąca. Zamykamy sprawę - powiedział w TVN24 Wiesław Rozbicki z warszawskiego Sanepidu.

Dodatkowa kasa dla studentów

Wybierasz się na medycynę, kierunki techniczne, biomedycynę? Kandydatów do tych trudnych kierunków studiów mają przyciągnąć dodatkowe stypendia. Resort szkolnictwa na ten cel chce w trzy lata przeznaczyć 900 mln euro.

CBA zatrzymuje kanclerza wyższej uczelni

CBA na gorącym uczynku zatrzymała Janusza B. - kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku - poinformował portal tvn24.pl Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymany miał żądać łapówki, grożąc, że jeżeli jej nie dostanie to unieważni roztrzygnięty już przetarg.

Kaczyński pierwszy odpowie w debacie

Wszystko jasne. W wyniku losowania pierwszy na pytania dziennikarzy będzie odpowiadał Jarosław Kaczyński. Podsumowanie debaty rozpoczyna Donald Tusk - ale ostatnie słowo przypadnie premierowi.

Tusk: Nie idę na wojnę

Lider PO Donald Tusk zapowiada, że podczas wieczornej debaty z premierem Jarosławem Kaczyńskim będzie używał argumentów, których dostarczyły mu dwuletnie rządy PiS. Podkreślił, że choć będą ostre, to "idzie na rozmowę, a nie na wojnę".

Internauci pytają Tuska i Kaczyńskiego

Dziś debata Kaczyński - Tusk. Skrzynka portalu tvn24.pl została zasypana pytaniami do obydwu kandydatów. Prezentujemy je my, pojawią się też w TVN24. Postaramy się, by politycy odpowiedzieli przynajmniej na niektóre z nich w przyszłym tygodniu.

Wicemarszałkowie zbojkotowali Dorna

Marszałkowi Ludwikowi Dornowi nie udało się zwołać posiedzenia komisji ds. służb specjalnych w sprawie zatrzymania przez CBA posłanki Beaty Sawickiej. Wicemarszałkowie nie zjawili się na spotkaniu prezydium Sejmu, które miało o tym zdecydować.

Obława na pedofilów

Policja zatrzymała 55 osób podejrzewanych o rozpowszechnianie treści pedofilskich w internecie. Rekordzista miał na swoim komputerze 150 tys. zdjęć z pornografią dziecięcą.

"Tusk w ramionach Kaczyńskiego"

Donald Tusk jako przegrany może po debacie rzucić się w ramiona Jarosława Kaczyńskiego i wypłakać - ironizował w TVN24 Joachim Brudziński z PiS. - Równie dobrze Jarosław Kaczyński może się rzucić w ramiona kota - ripostował Bronisław Komorowski z PO.

Protest przeciw tirom

Kilkudziesięciu mieszkańców Łysomic k. Torunia blokuje drogę protestując w ten sposób przeciwko przejeżdżającym przez to miasto tirom. Domagają się wybudowania obwodnicy.

Prezydent odznaczył oficera Wehrmachtu

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Wilhelma Hosenfelda - oficera Wehrmachtu i członka NSDAP - Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Środowiska kombatanckie nie kryją oburzenia - pisze "Nasz Dziennik".

Rusza pedagogiczne "pogotowie protestacyjne"

Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczyna pogotowie protestacyjne przeciw zapisom dotyczącym płac nauczycieli na przyszły rok w projekcie budżetu. Resort edukacji narodowej przestraszył się i już zapowiedział poprawkę do budżetu.

Nagroda Nobla: bukmacherzy stawiają na Polkę

Nazwisko tegorocznego laureata Pokojowej Nagrody Nobla poznamy dziś o 11. Najwyższe notowania u bukmacherów ma Polka Irena Sendlerowa, która w czasie likwidacji warszawskiego getta uratowała 2500 żydowskich dzieci.

Strażacy procesują się o nadgodziny

Przepracowani strażacy walczą o swoje prawa, ale na razie tylko na Śląsku. Jeśli jednak im się uda i wywalczą pieniądze za pracę ponad ustawowe 40 godzin tygodniowo, to do sądów w całym kraju wpłyną tysiące kolejnych pozwów - alarmuje Dziennik Zachodni.

"Ziobro ma kwity na Leppera"

Zbigniew Ziobro ma dowody na to, że Andrzej Lepper wyłudził w 2005 roku 100 tysięcy złotych od dwóch niedoszłych kandydatów Samoobrony do Sejmu - informuje "Dziennik". - Do informacji od niepoważnych osób nie wolno przywiązywać wagi - bagatelizuję sprawę Samoobrona.

Kampania kandydatki PO szkodzi pieszym i kierowcom

Drogowcy ścigają kandydatkę do Sejmu z bydgoskiej listy PO za nielegalne reklamy - pisze "Gazeta Pomorska". Plakaty te wiszą na znakach drogowych i sygnalizatorach świetlnych, wiele z nich ogranicza widoczność kierowcom i pieszym.

"Rydzyk zaprosi, jak Tusk przeprosi"

Debata lidera PO ze słuchaczami Radia Maryja jest możliwa, ale tylko pod warunkiem, że Tusk przeprosi Tadeusza Rydzyka i jego słuchaczy - ustalił "Dziennik".

Polacy stawiają na PiS

W zakładach bukmacherskich najwięcej osób stawia na wygraną PiS w nadchodzących wyborach - sprawdziło "Życie Warszawy". Polacy gotowi są też zakładać się o to, że premierem zostanie ponownie Jarosław Kaczyński albo Aleksander Kwaśniewski.

"Ściemniany wirus filipiński"

Wirus filipiński "opanował" gości Bitwy TVN24. Tadeusz Iwiński zarzucał PiS absurdalne wykorzystywanie Sanepidu do politycznych celów, a jego oponent Aleksander Szczygło kontratakował: -Absurdalne jest to, że były prezydent ściemniał.

Co czwarty Polak czuje się wykształciuchem

- Jestem wykształciuchem - deklaruje co czwarty Polak badany przez GfK Polonia. Ponad połowa uważa zaś, że wprowadzone do polskiej polityki przez Ludwika Dorna określenie jest obraźliwe.

Jan Paweł II łączy ponad politycznymi podziałami

Niemal wszyscy Polacy (94 proc.) twierdzą, że Jan Paweł II jest dla nich autorytetem moralnym. Ponad połowa deklaruje, że jest gotowa podążać za wskazówkami papieskiego nauczania - wynika z sondażu, jaki przeprowadził OBOP.

Sieroty emigracji

W niektórych wsiach na Podkarpaciu ponad połowa dzieci wychowuje się bez jednego z rodziców - alarmują rzeszowskie "Super Nowości". Ich ojcowie i matki zarabiają na chleb w Grecji, Niemczech, Anglii, Irlandii.

Pitera do PiS: chcemy iść do sądu!

- Zostało naruszone prawo i są na to dowody - powiedziała Julia Pitera (PO) o sprawie uwłaszczenia majątku RSW Prasa-Książka-Ruch. - Chcemy iść do sądu w trybie wyborczym - domagała się od obecnego w studiu TVN24 Krzysztofa Putry z PiS.

Kwaśniewski o badaniach sanepidu: to niegodziwe

Aleksander Kwaśniewski oburzył się na dziennikarzy, którzy poprosili go o komentarz do decyzji sanepidu o zbadaniu jego rzekomej tropikalnej choroby. - To niegodziwie pytanie - powiedział b. prezydent. A jego współpracownik Waldemar Dubaniowski nie ma wątpliwości, że sanepid jest wykorzystywany do brutalnej kampanii wyborczej.

Nasze dzieci tyją w rekordowym tempie

Choć polskie dzieci nie są na razie tak otyłe jak amerykańskie, mogą niedługo dorównać rówieśnikom z USA - twierdzą eksperci z Centrum Zdrowia Dziecka.