"Ta ustawa będzie musiała być zmieniona tak, żeby chronić życie"

- Nie chcemy zakazywać in vitro, ale nie możemy się zgodzić na taką ustawę, w której życie nie jest szanowane - podkreśliła Elżbieta Witek, komentując podpisanie przez Bronisława Komorowskiego ustawy o leczeniu niepłodności. Jak dodała rzeczniczka PiS, ustawa "będzie musiała zostać zmieniona tak, żeby chronić życie".

"Zabezpieczenie płodności na przyszłość". Czego dotyczy artykuł skierowany do TK

Prezydent Komorowski podpisał ustawę o in vitro, ale jeden z artykułów skierował do TK. - To jest artykuł, który ma służyć osobie, która jest nieprzytomna i może zostać osobą bezpłodną. To jest tzw. zabezpieczenie płodności na przyszłość - wyjaśniła rzeczniczka sztabu PO Joanna Mucha. Dodała, że nie podziela obaw kancelarii prezydenta w tej sprawie.

"Die Welt" o Sikorskim: cudowne dziecko schodzi ze sceny

Odnosząc się do zapowiedzi Radosława Sikorskiego, że odchodzi z polityki, niemiecki dziennik "Die Welt" w środę w komentarzu "Cudowne dziecko schodzi ze sceny" pisze w superlatywach o byłym szefie polskiego MSZ. Ocenia, że jest to szok dla obozu rządowego.

Prezydent podpisał ustawę o in vitro. Jeden punkt zbada Trybunał Konstytucyjny

- Nie jestem prezydentem ludzkich sumień, tylko polskich obywateli - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, informując o tym, że podpisał ustawę o leczeniu niepłodności, w tym metodą in vitro. Zaznaczył jednak, że jeden z jej punktów skieruje do Trybunału Konstytucyjnego. Oznacza to, jak podkreślił, że ustawa wejdzie w życie.

Lewica się jednoczy. "To jest szalupa ratunkowa dla Palikota i Millera"

Polacy szybko rozszyfrują Leszka Millera i Janusza Palikota, że to jest trochę szalupa ratunkowa dla tych dwóch polityków. Tam nie ma nic świeżego, nic nowego - ocenił we "Wstajesz i wiesz" zjednoczenie na lewicy były polityk SLD, Grzegorz Napieralski. Mówiąc o obecnej kampanii wyborczej stwierdził, że Ewa Kopacz i Beata Szydło kontynuują model uprawiania polityki zapoczątkowany przez niego w kampanii prezydenckiej w 2010 roku.

Właściciel drona przesłuchany. Przyznał, że latał w okolicy lotniska

Mężczyzna podejrzewany o sterowanie dronem, który mógł zderzyć się z samolotem na warszawskim Okęciu, został zidentyfikowany i przesłuchany przez policję. Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka w jego mieszkaniu w okolicach Piaseczna. Zabrali też samego drona, który prawdopodobnie nagrywał obraz w czasie lotu. Teraz sprawdzą go biegli. Jeśli okaże się, że to ten dron i zagrożenie dla samolotu Lufthansy było realne - mężczyźnie może grozić nawet 8 lat więzienia.

BOR ma chronić, a sam potrzebuje pomocy. Brakuje ludzi i pieniędzy

Dzień i noc pilnują najważniejszych osób w państwie, muszą być zawsze w pełnej gotowości, ale zwyczajnie ich brakuje. Funkcjonariuszy do ochrony najważniejszych osób w państwie jest mniej o 400 od wymaganej liczby, a Biuro Ochrony Rządu na razie nikogo nie zatrudnia. I to nie jedyny problem, który dotyka tej formacji. Materiał magazynu "Polska i świat".

Za ścięcie zagrażającego drzewa kara będzie niższa. Zmiany w prawie

Obniżenie opłat za usunięcie drzew lub krzewów czy zróżnicowanie kar w zależności od okoliczności wycinki przewiduje nowelizacja podpisana przez prezydenta Komorowskiego. Według ministerstwa środowiska będzie to oznaczało, że grzywny będą niższe. Dotychczas kary za ścięcie drzewa bez pozwolenia sięgały nawet setek tysięcy złotych.

Kopacz zaskoczona decyzją Sikorskiego. "Jeszcze zatęskni"

To duża strata dla polskiej polityki, ale szanuję decyzję Radosława Sikorskiego - w ten sposób premier Ewa Kopacz skomentowała decyzję byłego marszałka Sejmu o rezygnacji ze startu w wyborach parlamentarnych. Oceniła też, że Sikorski jeszcze kiedyś "zatęskni za polityką".

Biernat: Nikt Sikorskiego nie namawiał do rezygnacji. Ja będę startował

- Dla mnie to wielka strata, ale przede wszystkim strata dla Platformy, bo to wybitny polityk o międzynarodowym znaczeniu - tak Andrzej Biernat (PO) skomentował decyzję Radosława Sikorskiego o rezygnacji ze startu w wyborach parlamentarnych. Zapowiedział też, że nie pójdzie w ślady byłego marszałka Sejmu. - Nie widzę powodów - stwierdził.

"To wyborcy powinni decydować, kogo chcą widzieć w polityce, a kogo nie"

- To nie był łatwy czas dla Radosława Sikorskiego, opinie prasowe były na pewno dla niego bardzo trudne - w ten sposób marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała decyzję swojego poprzednika o wycofaniu się ze startu w wyborach parlamentarnych. - Wszystkie osoby, które stały się bohaterami tamtych nagrań, będą musiały podjąć decyzję, czy lepszym nie będzie wycofanie się z rywalizacji wyborczej - ocenił natomiast Rafał Grupiński.

Halicki: decyzja Sikorskiego zaskoczyła nas wszystkich

- Mam nadzieję, że decyzja Radosława Sikorskiego nie znaczy, że nie będziemy go mieć w ogóle w polityce - mówił we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 minister administracji i cyfryzacji, Andrzej Halicki. Były marszałek Sejmu poinformował wczoraj, że nie będzie kandydował w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Sikorski dziękuje, nie kandyduje

Gdy rezygnował z funkcji marszałka Sejmu, zapowiadał, że będzie jedynką w Bydgoszczy. Ale ponieważ nikt w Platformie nie chciał tego potwierdzić, Radosław Sikorski poinformował - że w nadchodzących wyborach nie startuje. O kolejnym polityku, który od polityki robi sobie wolne.