Najpierw została pobita, później udusiła się w bagażniku. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Wstępne wyniki sekcji zwłok 56-latki, której ciało znaleziono w bagażniku, wykazały, że miała ona liczne obrażenia głowy, klatki piersiowej i pleców. - Najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną jej śmierci była niewydolność oddechowo-krążeniowa spowodowana doznanymi obrażeniami. Dodatkowym czynnikiem, który mógł doprowadzić do śmierci, było ułożenie kobiety w bagażniku - poinformowała Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury.

Młody żubr we wnykach w Puszczy Białowieskiej. Znaleźli go grzybiarze

Jałówka miała ogromne szczęście, bo wnyki zawiązały się na wysokości klatki piersiowej, a nie szyi, dzięki czemu nie udusiła się - relacjonował we wtorek reporter TVN24 Mateusz Grzymkowski sytuację, do jakiej doszło w Puszczy Białowieskiej. To już trzeci przypadek w ostatnim czasie, gdy żubr zostaje znaleziony w kłusowniczych wnykach. Zdaniem specjalistów problem nasila się przez fakt, że kary za kłusownictwo są zbyt niskie.

Awantura w samolocie. Pasażer palił na pokładzie

W samolocie odlatującym z poznańskiej Ławicy na Islandię 31-letni mężczyzna wszczął awanturę - był agresywny, palił papierosy oraz nie stosował się do poleceń załogi. Na pokładzie interweniowali specjalnie przeszkoleni strażnicy graniczni.

"Działania posła nie dają rękojmi bezpieczeństwa". Petru nadal z zakazem wjazdu do Sejmu

Zakaz dla Ryszarda Petru (Liberalno-Społeczni) dotyczący możliwości wjazdu autem na teren Sejmu nie może być cofnięty, gdyż dotychczasowe działania posła nie dają rękojmi bezpieczeństwa - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Zakaz wjazdu nałożony przez marszałka Sejmu na Ryszarda Petru, Joannę Schmidt i Joannę Scheuring-Wielgus miał obowiązywać do 20 lipca.

"Autorytet Trybunału może zostać podważony". Sąd Najwyższy o wniosku Ziobry

Konkluzja jest taka, że minister sprawiedliwości próbuje wykorzystać tę drogę z powodów politycznych - stwierdził w rozmowie z TVN24 Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego. Skomentował w ten sposób wniosek Zbigniewa Ziobry złożony do Trybunału Konstytucyjnego, który dotyczy "rażącego przekroczenia kompetencji" przez SN w związku ze skierowaniem pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Autorytet Trybunału może zostać po raz kolejny podważony - przestrzegał Laskowski.

"Znane osoby będą sławić imię Polski". Premier spotkał się z Hakkinenem

Bardzo się cieszę, że mogłem porozmawiać z Miką Hakkinenem o polskiej historii, o 100 latach naszej niepodległości, ale i o przyszłości. Cieszę się, że takie osoby stają się naszymi ambasadorami, ambasadorami Polski i polskości - podkreślał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z utytułowanym byłym fińskim kierowcą wyścigowym, dwukrotnym mistrzem świata Formuły 1.

Jaki o "żałosnych krytykach": próbują wmówić, że chcę budować w rezerwatach przyrody

Albo naprzeciwko rezerwatu przyrody będzie nowa, ekologiczna, zielona dzielnica, którą ja chcę budować, albo będą tam betonowe pustynie - stwierdził w internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy bronił swojej propozycji utworzenia w Warszawie 19. dzielnicy i tłumaczył, kogo miał na myśli, mówiąc o "żałosnych krytykach" jego samorządowych pomysłów.

Nagroda na giełdzie, gale z politykami. "Państwo jako całokształt nawaliło"

Jak to możliwe, że do afery GetBack w ogóle doszło i to krótko po Amber Gold - aferze, która obnażyła zaniechania różnych instytucji państwowych? - Państwo jako całokształt nawaliło - ocenił jeden z poszkodowanych. Reporter "Czarno na białym" pyta, gdzie tym razem było państwo, gdy niedługo przed krachem GetBack dostawał jeszcze nagrodę na giełdzie i sponsorował gale z udziałem rządzących.

Jaki o więźniu, który miał popełnić morderstwo: nie ja zdecydowałem o wydaniu przepustki

Zleciłem pilną kontrolę, absolutnie nie lekceważę tej sprawy - zapewniał we wtorek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości komentował między innymi sprawę morderstwa dokonanego w Warszawie - prawdopodobnie przez 40-latka, który wyszedł z więzienia na przepustce. Jaki podkreślał, że to nie on zadecydował o wydaniu takiej przepustki. - Nie jestem psychologiem, nie jestem sędzią - mówił.

Komedia, na którą czekają widzowie. Uroczysta premiera "Juliusza"

Mecwaldowski, Peszek, Chyra, Stuhr i Skolimowski w najnowszym filmie twórców "Planety singli". Jedna z bardziej wyczekiwanych komedii roku miała w poniedziałek swoją uroczystą premierę. "Juliusz" to historia nauczyciela plastyki, któremu zmartwień dostarcza nieustająco imprezujący ojciec. - Ten film pokazuje miłość między dzieckiem a rodzicem - mówił po premierze aktor Wojciech Mecwaldowski. Komedia w kinach już od najbliższego piątku.

Afera większa niż Amber Gold. Z dnia na dzień stracili dorobek życia

Jak doszło do tego, że znów mamy tysiące poszkodowanych i miliony złotych strat? Mechanizm był prosty, a w tej prostocie uderzające jest to, że wszystko w dużej mierze opierało się na wieloletnim zaufaniu klientów do osobistych doradców w bankach. Pierwsi czują się oszukani, drudzy nie czują się winni. Straty mogą sięgać nawet 3 miliardów złotych. Dla porównania, śledczy badający aferę Amber Gold mówią o stratach ponad 850 milionów. Materiał magazynu "Czarno na białym".

"Mówienie, że zaglądamy komuś przez firanki do domów jest niepoważne"

Obecne przywództwo gwarantuje, że Koalicja Obywatelska raczej szybko do władzy nie dojdzie - powiedział w "Kropce nad i" wicemarszałek Senatu Adam Bielan, odnosząc się do szans na wygraną Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych. - Trudno, żeby bardzo wielu wyborców, którzy rozczarowali się rządami Platformy Obywatelskiej, teraz nagle uznali, że Grzegorz Schetyna tworzy jakąś nową siłę - dodał.

Frasyniuk do Biedronia: Robercie, nie przeszkadzaj. Pomysł pachnie śmiercią

Twój pomysł na to, żeby nabrać głęboko powietrze w płuca i doczekać do lutego, pachnie śmiercią. Powiedziałbym więcej: Robert, popatrz na swoją koleżankę Barbarę Nowacką - komentował w "Faktach po Faktach" polityczne plany prezydenta Słupska Władysław Frasyniuk, opozycjonista w czasach PRL. Robert Biedroń zapowiedział, że w lutym zaprezentuje nowy projekt polityczny.

"Sędziom nie wolno tyle samo, co wolno obywatelom"

Sędzia ma obowiązek mówić, kiedy ma miejsce łamanie praworządności w jego kraju - podkreślał w "Tak jest" w TVN24 prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Krystian Markiewicz. Skomentował w ten sposób wezwanie przez rzecznika dyscyplinarnego dwóch sędziów krytycznie wypowiadających się na temat nowej Krajowej Rady Sądownictwa. - Sędziom nie wolno tyle samo, co wolno obywatelom - odparł na to wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Pracownik IPN zwymyślał mieszkańców. Jest pozew

Jest pozew przeciwko Piotrowi Szubarczykowi, pracownikowi IPN, który w kwietniu, podczas debaty w sprawie budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych pokłócił się z mieszkańcami Czarnego - poinformował w poniedziałek Adam Breska, przewodniczący Rady Miejskiej. Debata przerodziła się w awanturę. Przygotowany przez miasto pozew trafi do sądu.

"Wątpię, czy przekazałem Tuskowi notatkę od szefa ABW"

Nie pamiętam dokładnej daty, kiedy zapoznałem się z tą notatką. Myślę, że było to gdzieś na przełomie maja i czerwca - zeznał były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski podczas poniedziałkowego przesłuchania przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Dodał także, że "wątpi, aby pokazywał tę notatkę Donaldowi Tuskowi". We wspomnianym piśmie ABW oceniała, że Amber Gold to piramida finansowa.

Sąd Najwyższy o "zagrożeniu dla Trybunału". Chce umorzenia sprawy wniosku Ziobry

Sprawa wniosku Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry dotycząca przepisów, na podstawie których Sąd Najwyższy zawiesił niektóre zapisy nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, powinna zostać umorzona "wobec niedopuszczalności wydania wyroku" - wskazał SN w stanowisku dla Trybunału Konstytucyjnego. Jak dodał, "działanie Prokuratora Generalnego stanowi de facto zagrożenie dla właściwego funkcjonowania TK".

Jak politycy Solidarnej Polski podzielili miliony z Funduszu Sprawiedliwości

Miliony ze specjalnego funduszu, który ma służyć ofiarom przestępczości, podzielili posłowie Solidarnej Polski, w tym dwaj wiceministrowie sprawiedliwości, Patryk Jaki i Michał Wójcik - ustalił tvn24.pl. Miliony trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych z okręgów wyborczych polityków z partii ministra sprawiedliwości.

Przywieczerski trafił do zakładu karnego na Służewcu

Dariusz Przywieczerski po deportacji ze Stanów Zjednoczonych do Polski został przewieziony do zakładu karnego na Służewcu. Ma tam odsiedzieć karę 3,5 roku więzienia za wyprowadzenie 1,5 miliona dolarów z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego.