Dworczyk: premier uruchomił sto milionów złotych dla szpitali

Zakończyła się odprawa premiera z wojewodami w sprawie zagrożenia koronawirusem. - Na dzień dzisiejszy wirusa w Polsce nie ma - ogłosił na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że "premier uruchomił sto milionów złotych, o które za pośrednictwem wojewodów będą mogły aplikować szpitale na przygotowania związane z koronawirusem".

"Ewidentny nacisk na sędziego Tuleyę i pozostałych dziesięć tysięcy sędziów"

To jest niedopuszczalna sytuacja, że prokurator nie zgadza się z decyzją sędziego i stawia mu za to zarzuty - mówił poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Kropiwnicki. Odniósł się do wniosku Prokuratury Krajowej, która chce uchylenia immunitetu sędziemu Sądu Okręgowego w Warszawie Igorowi Tulei. - Mam pewien problem z obserwowaniem sędziów, którzy zaczynają występować publicznie i wyrażać poglądy, które powinny być prezentowane w orzeczeniach - skomentował europoseł PiS Karol Karski.

Podkomisja smoleńska nie ujawnia budżetu. Do "zakończenia prac"

Podkomisja do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej nie ujawnia, ile wydała na swoje funkcjonowanie w ostatnich dwóch latach. Zamiast tego deklaruje, że "podsumowanie budżetu" przedstawi "po zakończeniu prac". Mimo że szef podkomisji, poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz w połowie 2019 roku zapewniał, że informację o finansach przedstawi na koniec roku.

Podpisał się pod listami poparcia do nowej KRS. Dziś broni praworządności

Jest jednym z sędziów, którego podpis widnieje pod ujawnionymi listami poparcia do KRS. Dziś sędzia Jacek Łabuda mówi już o wątpliwościach, krytykuje nową KRS i bierze udział w marszach w obronie praworządności. Sędzia udzielił wywiadu Michałowi Traczowi. To pierwsza taka rozmowa, bo sędziowie, którzy poparli nową KRS do tej pory milczeli.

Emilewicz: dzisiaj nie mówimy, że koronawirus będzie armagedonem dla polskiej gospodarki

Jak każdy minister w tym rządzie, zajmuję się swoimi poszczególnymi kompetencjami - powiedziała w TVN24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz (Porozumienie). W "Jeden na jeden" odniosła się do swojej wypowiedzi, według której epidemia wirusa "może być szansą dla polskich przedsiębiorców". Zaznaczyła, że "nad konsekwencjami dla polskiej gospodarki" rząd także się zastanawia.

Senat przyjął uchwałę "w obronie niezawisłości sędziów i niezależności wymiaru sprawiedliwości"

Senat przyjął w czwartek wieczorem uchwałę, w której domaga się zaprzestania represji wobec sędziów, poszanowania niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądów. Projekt uchwały został przygotowany przez senatorów Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej tego dnia senatorowie PiS zerwali kworum przed głosowaniem nad dołączeniem prac nad projektem uchwały do porządku obrad. Głosowanie odbyło się później.

Witek: przyznałam nagrodę szefowej Kancelarii Sejmu

Przyznałam pracownikom Kancelarii Sejmu, w tym minister Agnieszce Kaczmarskiej, nagrody z funduszu nagród. Praca, jaką wykonywali przez poprzednie cztery lata była wyjątkowo ciężka - powiedziała w czwartek marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Dziewięciolatka chora na grypę zmarła w szpitalu. "Była to piorunująca postać infekcji wirusowej"

Dziewczynka rano była u lekarza rodzinnego, wieczorem trafiła do szpitala, przytomna została przewieziona do szpitala pediatrycznego, leżała na oddziale intensywnej terapii i w nocy zmarła. Od początku było wiadomo, że miała grypę typu A. Badania histopatologiczne potwierdziły, że to była bezpośrednia przyczyna śmierci: niewydolność krążeniowo-oddechowa w następstwie infekcji.

"Najważniejszym orężem w walce z wirusem jest spokój"

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przedstawił w czwartek w Senacie informacje w sprawie sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zaznaczył, że choć nie ma jeszcze potwierdzonego przypadku zakażenia w naszym kraju, to sytuacja może się zmieniać "z godziny na godzinę".