Marszałek Senatu zamiast tarczy proponuje tamę

Senat przyjął we wtorek nad ranem poprawki do noweli specustawy dotyczącej walki z koronawirusem - usunął z niej zapisy dotyczące zmian w Kodeksie wyborczym i w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego. - Wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z walką z epidemią - wyjaśnił marszałek Senatu Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska).

Rozmowa o wyborach 10 maja to "cyniczna i polityczna gra"

Zdaniem Barbary Nowackiej (Koalicja Obywatelska) temat terminu wyborów prezydenckich "to jest cały czas gra rządzących, żebyśmy nie rozmawiali o prawdziwych problemach" związanych z epidemią COVID-19. Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość) przyznał, że przeprowadzenie głosowania w planowanym terminie - 10 maja - "jest bardzo mało prawdopodobne".

Co z kalendarzem obowiązkowych szczepień dzieci? "Koronawirus. Raport" odpowiada

Czy u osób, które bezobjawowo przejdą zakażenie koronawirusowe może dojść do uszkodzenia płuc? Czy u chorego na COVID-19 można stosować domowe sposoby, jak bańki lub kompresy? Jak odróżnić objawy alergii od zakażenia SARS-CoV-2? Na wasze pytania odpowiadał w programie "Koronawirus. Raport" doktor Piotr Gryglas, internista i kardiolog.

Użycie wojska na ulicach? Generał Piotrowski o dwóch przesłankach

Użycie wojska na ulicach, co niektórym się źle kojarzy z jakichś minionych epok, musiałoby być podyktowane bardzo niebezpieczną sytuacją i w konsekwencji zagrożenia z zewnątrz bardzo nieodpowiedzialną postawą polskich obywateli. Nie mamy ani jednego, ani drugiego - ocenia dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych generał broni Tomasz Piotrowski w rozmowie z reporterem "Czarno na białym" TVN24 Piotrem Świerczkiem.

"Zawsze przy epidemii jest więcej osób zakażonych niż rozpoznanych"

- Jedyne działanie, które spłaszcza tę krzywą zakażeń, która gwałtownie rośnie do góry, to zachowanie dystansów i reżimów - podkreślił w "Faktach po Faktach" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył też, że zawsze w przypadku epidemii realna liczba zakażonych jest wyższa od liczby potwierdzonych przypadków.

Dziewięć osób zmarło, 193 potwierdzone zakażenia w poniedziałek

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek wieczorem o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W wieczornym komunikacie przekazano wiadomość o śmierci pięciu osób, a od początku dnia - dziewięciu zgonach i 193 zakażeniach. Od początku epidemii w naszym kraju potwierdzono 2055 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zmarło 31 osób.

Obrady Senatu na żywo. Oglądaj w tvn24.pl

Senatorowie na posiedzeniu plenarnym obradują nad ustawami składającymi się na pakiet antykryzysowy zaproponowany przez rząd. Przepisy te dotyczą walki z pandemią COVID-19 i jej skutkami.

"Panie Kaczyński potrzeba pilnie trumien na wybory". Samorządowcy wzywają do przełożenia głosowania

Apelują prezydenci Wrocławia, Gdańska, Zielonej Góry. Ale i burmistrzowie mniejszych miejscowości. Bo "bez względu na konsekwencje warto być przyzwoitym". - Niech samorządowcy, którzy tak buńczucznie zapowiadają, że złamią prawo i uniemożliwią przeprowadzenie wyborów prezydenckich, liczą się z tym, że stracą swoje stanowiska - zapowiedział w poniedziałek wicemarszałek Sejmu, szef parlamentarnego klubu PiS Ryszard Terlecki.

"Problemem będzie rozprzestrzenianie się wirusa w szpitalach". Profesor ostrzega przed "eksplozją" liczby chorych

- Na razie ta fala jest przed nami i musimy być do niej bardzo dobrze przygotowani, wykorzystując wszelkie możliwe środki. Tu jest konieczna pomoc wszystkich, to nie jest tylko zadanie opieki medycznej - przekonywał we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 profesor Zbigniew Gaciong, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Miał wypadek w górach i nie pamiętał, kiedy skończył kwarantannę. Ratownicy w kombinezonach ruszyli z pomocą

Ratownicy Sudeckiej Grupy GOPR ruszyli z pomocą rowerzyście, który spadł z kilkudziesięciometrowego zbocza. Okazało się jednak, że mężczyzna wrócił niedawno z zagranicy. Nie potrafił jednak określić, kiedy zakończył obowiązkową kwarantannę. Dlatego ratownicy GOPR - by chronić się przed możliwością zakażenia koronawirusem - musieli skorzystać z odzieży ochronnej.