Kraków

Kraków

Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Wieliczka (woj. małopolskie). Motocyklista uderzył w barierki, zginął na miejscu. Wszystkie pasy w kierunku Rzeszowa są zablokowane

Już po raz kolejny właściciele pałacu w Kurozwękach (woj. świętokrzyskie) przygotowali kukurydziany labirynt. W tym roku zajmuje powierzchnię 4,5 ha i przedstawia wizerunek Jana Długosza. Tak postanowiono uczcić wypadającą w tym roku 600 rocznicę urodzin kronikarza. Najkrótsza z tras labiryntu ma ponad 2 km. Łącznie ścieżki liczą prawie 5 km.

Kilkadziesiąt osób z całej Polski haftowało reprodukcję 1:1 "Bitwy pod Grunwaldem" Jana Matejki. Całym projektem kierowali państwo Janina i Adam Pankowie z Działoszyna. Haft jest wysoki na 4 i szeroki na 9 metrów – to największa tego typu praca na świecie, aby powstała, potrzebne było 50 km nici i 7,8 mln krzyżyków.

Archiwalne fotografie, stare książki, części archaicznych aparatów – wszystkie te zbiory, wcześniej utracone przez Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne, odzyskują małopolscy policjanci. Jak zbiory opuściły lokal Towarzystwa nie jest do końca jasne. Policja informuje, że najprawdopodobniej zostały one... zgubione podczas przeprowadzki.

O ponad 60 km/h przekroczył prędkość zatrzymany przez policjantów kierowca opla. Później okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu. Teraz grożą mu 2 lata więzienia, grzywna i utrata prawa jazdy.

Do tragicznego wypadku doszło przed południem w Oświęcimiu (woj. małopolskie). Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Auto uderzyło w drzewo. Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Tam jednak zmarł kolejny z poszkodowanych mężczyzn. W rozbitym samochodzie policja zabezpieczyła narkotyki.

Piotr H. zaatakował nożem mężczyznę, kiedy tamten wyszedł z nocnego klubu. Kiedy ofiara usiłowała się zasłonić ręką, ugodził w nią tak poważnie, że konieczna była amputacja. Okazało się, że nożownik niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał 15 lat za zabójstwo. Teraz odpowie za spowodowanie poważnego zagrożenia dla zdrowia i życia poszkodowanego - do sądu trafił już akt oskarżenia.