Kraków

Kraków

Przełożeni policjanta, który w niedzielę interweniował podczas domowej awantury w Daleszycach ocenią, czy cała akcja przebiegła prawidłowo. Taka procedura musi zostać uruchomiona, ponieważ funkcjonariusz, by sprawdzić, czy znaleziona broń nadaje się do przewiezienia na komisariat oddał z niej kontrolny strzał. Wątpliwości budzi fakt, że broń wypaliła… wewnątrz domu, w którym przeprowadzona została interwencja.

Po polskich Tatrach wędruje rodzina misiów. Zdjęcia niedźwiedzicy z trojgiem potomstwa, opublikowały Polskie Koleje Linowe, które ogłosiły też konkurs na imiona dla misiowych maluchów. Internauci prześcigają się w wymyślaniu propozycji. Popularnością cieszą się m.in. imiona kandydatów w wyborach prezydenckich.

W wypadku samochodowym na skrzyżowaniu w Kielcach zginęła 20-letnia kobieta, w którą uderzył uczestniczący w kolizji samochód. W tym samym wypadku ranny został 23-letni mężczyzna. Teraz prokuratura bada, czy winę za to tragiczne wydarzenie może ponosić nieprawidłowo działająca sygnalizacja świetlna.

Z powodu wymiany nawierzchni od wtorku do piątku nieprzejezdna na końcowym odcinku, od Bańskiej Niżnej do Białego Dunajca, będzie droga krajowa nr 47, czyli popularna zakopianka - poinformowała Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

TVN24 dotarło do nagrania z restauracji, do której wtargnął z maczetą Janusz K. Mężczyzna wymachiwał bronią, krzycząc, że "wszystkich pozabija". Na wideo widać, jak pracownica restauracji stara się mężczyznę wyprosić, odgradzając go od klientów. Janusz K. jest dobrze znany policji. Nie jest jednak formalnie poszukiwany.

Z siedziby fundacji AntySchematy 2 w Tarnowie skradziono ozdobną mezuzę (skrzyneczkę z fragmentem Tory). Wartość skradzionego przedmiotu szacowana jest na kilka tysięcy złotych. W ocenie Tomasza Malca, przewodniczącego fundacji nie była to jednak zwykła kradzież, a akt antysemityzmu.

Kierowca opla najpierw uderzył w tył innego samochodu, a następnie, kiedy udało mu się uszkodzony pojazd wyminąć, zderzył się z karetką pogotowia. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci mężczyzna przyznał, że jest po wpływem narkotyków.

Na poniedziałek zaplanowany został otwarty wykład z udziałem Anthony'ego Giddensa. Nie wszyscy zainteresowani będą mogli jednak w nim uczestniczyć. Choć uczelnia zaplanowała, że spotkanie odbędzie się w największym pomieszczeniu, jakim dysponuje, to liczba zainteresowanych jest pięć razy większa niż liczba miejsc. We wtorek Giddens odbierze tytuł Doktora Honoris Causa UJ.

Policja zatrzymała 64-latka podejrzanego o dopuszczenie się tzw. innych czynności seksualnej na 16-latce. Dziewczyna sama zgłosiła się na komisariat. Twierdzi, że mężczyzna wywiózł ją do lasu i dotykał w miejsca intymne. Prokuratura postawiła mu już zarzuty. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

W sobotę ulicami Krakowa przeszedł Marsz Wolnych Konopi. Jego uczestnicy podkreślali, że chcieli zwrócić uwagę na potrzebę legalizacji medycznej marihuany. W trakcie przygotowań do marszu policja skonfiskowała około 3 kilogramów suszu. Badanie w laboratorium pokaże, czy zawierał substancje zabronione.

166 par, czyli 332 osoby tańczyły w sobotę poloneza na stadionie KS Górnik w Wieliczce podczas próby bicia rekordu Guinnessa. Oficjalny rekord w tej kategorii należy do Brazylii, gdzie 27 maja 2011 poloneza zatańczyło 160 par.