Kraków

Kraków

Dziesięć osób w tym siedmioro dzieci trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlankiem węgla. Prawdopodobną przyczyną nieszczęścia, był nieszczelny piec. Poszkodowanym nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kobieta, która po wczorajszym wypadku została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala nadal walczy o życie. Jej stan lekarze określają jako ciężki. Pozostali pasażerowie osobówki, która zderzyła się na Zakopiance z ciężarówką zmarli na miejscu zdarzenia niedaleko Lubnia.

Po kolejnym wypadku odżył problem braku przejść bezkolizyjnych na Zakopiance. Lokalne władze i mieszkańcy proszą, by na drodze pojawiła się jedna kładka więcej, lub jedno przejście podziemne. Od lat słyszą jednak, że nie ma pieniędzy. Znalazły się za to na budowę przejścia, którego nikt nie potrzebuje.

Od połowy 2015 roku pasażerowie będą mogli korzystać z Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA), pozwalającej na przejazdy koleją regionalną oraz komunikacją publiczną w miastach. Do programu jako pierwsze przystąpiły: Kraków, Tarnów, Bochnia i Skawina.

Trzy osoby zginęły, a jedna w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala po wypadku, do jakiego doszło na Zakopiance niedaleko Lubnia. Polski van zderzył się z rosyjską ciężarówką. Droga na Podhale była przez kilka godzin zablokowana.

- To dla mnie duże wyzwanie i odpowiedzialność – mówi Sebastian Kawa, który postanowił przelecieć szybowcem nad Himalajami. Wielokrotny mistrz świata w lotach precyzyjnych zabierze ze sobą w podróż szal, który po powrocie zostanie zlicytowany, a pieniądze przekaże na rzecz budowanej we Wrocławiu kliniki chemioterapii.

W Kopalni Soli w Wieliczce odbył się Turniej Tańca Salt Cup. Cała impreza była poświęcona tanecznymi zmaganiom w turniejach - najpierw przez najmłodszych uczestników - przedszkolaków, by na deser tego tanecznego święta, w wieczornej Gali, zatańczyli Mistrzowie Świata.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zwiedził były niemiecki obóz Auschwitz. Podczas wizyty złożył wieniec i oddał hołd pomordowanym przed Ścianą Straceń przy bloku 11, gdzie podczas wojny hitlerowcy rozstrzelali co najmniej kilka tysięcy osób, głównie Polaków.

Prokuratura postawiła 40-letniemu policjantowi zarzut jazdy po pijanemu. - Fukcjonariusz w sumie spowodował trzy kolizje. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W policji pracować już nie będzie - zapowiada rzecznik podkarpackiej komendy.

Przed krakowskim sądem zapadł prawomocny wyrok więzienia dla Stanisława G., oskarżonego o wyłudzanie od kobiet pod pozorem udzielenia pożyczki intymnych zdjęć, w tym z dziećmi i zwierzętami – informuje krakowska prokuratura apelacyjna.

Nieznani sprawcy wysadzili bankomat na osiedlu Ślichowice w Kielcach. Maszyna została prawie całkowicie zniszczona. Policjanci poszukują sprawców i ustalają, ile pieniędzy znajdowało się w urządzeniu.

Michał Kosowski, 12-letni akrobata wyjechał na igrzyska w Sofii, dzięki pomocy swojej straszej koleżanki oraz wsparciu m.in. widzów TVN24. Nie zawiódł pokładanych w nim nadziei, ale do medalu trochę zabrakło. Zawody ukończył na 6 miejscu. - Trochę odpoczniemy i znów bierzemy się do pracy – zapowiada jego trener.

W wyniku upadku szybowca na ziemię, do którego doszło w niedzielę po godz. 14 w miejscowości Turbia koło Stalowej Woli w woj. podkarpackim zginął pilot. Na miejscu próbowano go reanimować, ale nie udało się go uratować – podała policja.