Kraków

Kraków

Nowe skrzyżowanie w Poroninie ma rozwiązać wreszcie problem dojazdu do Zakopanego. Rondo i tunel mają powstać w ciągu trzech lat. Plan budowy zaakceptowała wpływowa Federacja Obrony Podhala, która wielokrotnie przeciwstawiała się przebudowie Zakopianki w innych miejscach.

Zatrzymany przez małopolską policję 48-letni Roman B. przyznał się do seksualnego wykorzystania 10-letniego chłopca. Mężczyzna, który niespełna miesiąc temu wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za podobne przestępstwo, odmówił składania wyjaśnień. Na trzy miesiące trafił do aresztu - informuje krakowska prokuratura.

Pracownicy Południowego Zakładu PKP Cargo w Nowym Sączu obawiają się, że stracą pracę po przekształceniach w spółce; zapowiadają strajk głodowy. - Pracownicy nie muszą się bać – zapewnia rzecznik PKP Cargo Mariusz Przybylski.

Grzegorz Schetyna z Jackiem Protasiewiczem na Dolnym Śląsku, a w Wielkopolsce Rafał Grupiński z Waldym Dzikowskim - m.in. ci politycy zmierzą się w nadchodzących wyborach szefów regionów w PO. Platforma pracuje nad zmianami w programie i statucie partii, finał prac - w listopadzie.

Brunon K., podejrzany o przygotowywanie zamachu terrorystycznego, od kilku dni zapoznaje się w prokuraturze z aktami śledztwa. Oznacza to końcowy etap postępowania – informuje Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Tylko 44 baców posiada ważne unijne świadectwa jakości uprawniające do wyrabiania oscypka. Górala starają się o nie niechętnie: – Inspektorzy kontrolują baców z certyfikatami, na dodatek koszty są wysokie – tłumaczą i popisują się kreatywnością przy wymyślaniu alternatywnych nazw na swoje wyroby.

Krakowska policja rozbiła gang, który kradł samochody. Zatrzymano 4 mężczyzn podejrzanych o kradzież i paserstwo. W swojej dziupli rozebrali na części kilkadziesiąt aut, które prawdopodobnie ukradli z osiedlowych parkingów na krakowskim Podgórzu.