Wielka Brytania

Wielka Brytania

Ze względu na przewlekłość postępowania oraz możliwe wysokie koszty - brytyjski prawnik ogłosił, że kładzie kres procedurze zmierzającej do wydania przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej opinii o tym, że Wielka Brytania może zmienić zdanie w sprawie Brexitu.

Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn wykluczył w poniedziałek w debacie w telewizjach Sky News i Channel 4, że jego rząd byłby gotowy zerwać negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia. Dodał, że jego partia zamierza "uszanować wynik referendum". Premier Theresa May przekonywała, że jest najlepszą osobą do przeprowadzenia Wielkiej Brytanii przez proces wyjścia z Unii Europejskiej.

Wielka Brytania pozostanie silnym sojusznikiem Unii Europejskiej także po wyjściu ze Wspólnoty - oświadczyła szefowa MSW Amber Rudd. W niedzielę kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła, że UE nie może już w pełni polegać na USA i Wielkiej Brytanii.

23-letni mężczyzna został zatrzymany jako 14. osoba podejrzana o powiązania z zamachem terrorystycznym w Manchesterze sprzed tygodnia - poinformowała brytyjska policja na Twitterze. W trakcie weekendu dokonano pięciu zatrzymań.