Wielka Brytania

Wielka Brytania

Brytyjscy naukowcy oferują co najmniej 100 funtów dziennie dla ochotników, którzy dadzą się zarazić mniej agresywnymi odmianami koronawirusa. Ma to pomóc w opracowaniu szczepionki przeciw wirusowi, który na świecie spowodował już ponad 118 tysięcy zakażeń i ponad 4 tysiące zgonów. W samej Wielkiej Brytanii chorych jest ponad 300 osób.

O blisko 800 przypadków zwiększył się bilans potwierdzonych zakażeń koronawirusem we Włoszech. Wzrosła także liczba zgonów. Najwięcej zainfekowanych i ofiar śmiertelnych odnotowano w Lombardii na północny kraju. Także w Wielkiej Brytanii i Francji zanotowano największy dobowy wzrost liczby osób zakażonych SARS-CoV-2. Jak świat walczy z koronawirusem?

Naczelny lekarz Anglii Chris Whitty powiedział w czwartek, że Wielka Brytania przechodzi z fazy powstrzymywania koronawirusa do fazy opóźniania wybuchu jego epidemii w kraju. Ten etap może oznaczać podjęcie środków mających na celu ograniczenie przemieszczania się ludzi.

Książę William wraz z księżną Kate przebywają z trzydniową wizytą w Irlandii. W trakcie jednego ze spotkań wnuk Elżbiety II zażartował, mówiąc, że "książę i księżna Cambridge roznoszą koronawirusa". - Wybaczcie, staramy się to kontrolować, więc powiedzcie nam, kiedy mamy przestać - dodał William, tłumacząc żart związany z przynależnością do rodziny królewskiej.

Wiedziałem od dawna, że moja matka zawdzięcza życie paszportowi Paragwaju. Okazało się, że jest na liście Ładosia. Teraz wiemy, jaka była rola polskich dyplomatów - mówił członek Izby Lordów Daniel Finkelstein podczas publikacji anglojęzycznej wersji "Listy Ładosia" w Londynie. Publikacja ta zawiera nazwiska Żydów, którym polscy dyplomaci w Szwajcarii wystawili fałszywe paszporty, dając w ten sposób szansę na przeżycie Holokaustu.