Nowy szef brytyjskiego MSW Sajid Javid wystąpił w poniedziałek w Izbie Gmin, składając kilka godzin po nominacji obietnicę, że "zrobi wszystko, żeby naprawić" błędy resortu, które doprowadziły do niepewności dotyczących statusu prawnego imigrantów z Karaibów.
Ten dom znają wszyscy fani przygód o Harrym Potterze. To właśnie tam młody czarodziej mieszkał przez kilkanaście lat. Teraz budynek poszedł jednak pod młotek i ku zaskoczeniu, mimo swojej sławy, nie osiągnął nawet ceny wywoławczej.
Sajid Javid został w powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii po niedzielnej dymisji Amber Rudd. Javid był dotychczas ministrem do spraw społeczności i samorządu lokalnego.
Brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd podała się w niedzielę wieczorem do dymisji. Główny powód to skandal dotyczący polityki migracyjnej i celów deportacyjnych przyjętych przez jej resort. Premier Theresa May przyjęła jej rezygnację.
Papież Franciszek przekazał za pośrednictwem Twittera, że jest głęboko dotknięty śmiercią Alfiego Evansa, dwulatka z Wielkiej Brytanii, o którego stoczono sądową batalię. Chłopiec zmarł w sobotę kilka dni po odłączeniu od maszyn utrzymujących go przy życiu.
Rozmowy przywódców Korei Północnej i Południowej, Kim Dzong Una i Mun Dze Ina, to dowód na to, że dzięki dobrej woli i odwadze pojedynczych osób "niemożliwe może stać się możliwe" - ocenił w piątek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
Szpital Alder Hay w Liverpoolu opublikował w środę oświadczenie po tym, gdy sąd apelacyjny odrzucił odwołania rodziców chłopca wobec odmowy w sprawie jego wyjazdu do szpitala we Włoszech. Jak podkreślono, dla lekarzy "głównym priorytetem jest zapewnienie Alfiemu opieki, na którą zasługuje".
Brytyjscy lekarze w szpitalu w Liverpoolu zdecydowali o odłączeniu niespełna dwuletniego Alfiego Evansa od aparatury podtrzymującej życie - oświadczył ojciec chłopca. Jak dodał, chłopiec przetrwał noc oddychając samodzielnie. O dalsze podtrzymywanie go przy życiu toczy się sądowa i dyplomatyczna batalia. Papież Franciszek zadeklarował dalsze starania o sprowadzenie dziecka do Rzymu.
Władze Włoch przyznały obywatelstwo niespełna dwuletniemu chłopcu z Wielkiej Brytanii Alfiemu Evansowi, cierpiącemu na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną. Trwa batalia, by nie dopuścić do odłączenia go od urządzeń utrzymujących przy życiu. Jego rodzice przegrali wszystkie sprawy w brytyjskich i europejskich sądach.
Brytyjczycy świętują. Tym krótkim stwierdzeniem da się opisać nastrój, w jaki wprowadziła obywateli Zjednoczonego Królestwa wiadomość o narodzinach trzeciego potomka księcia Cambridge Williama i księżnej Kate. Chłopca powitało m.in. wywieszenie potężnej flagi na Pałacu Buckingham i apel marynarzy na pokładzie HMS Albion.
29-letni Matt Campbell, znany w Wielkiej Brytanii z udziału w telewizyjnym programie kulinarnym, zmarł w szpitalu po tym, jak upadł podczas niedzielnego biegu maratońskiego w Londynie.
Urodził się 23 kwietnia o godz. 11.01, waży 3,83 kg i choć opinia publiczna nie dowiedziała się nawet jeszcze o tym, jak ma na imię, to już wiadomo, że wraz z przyjściem na świat stał się uczestnikiem historycznego precedensu.
Kilka godzin po porodzie księżna Cambridge Kate wyszła przed szpital ze swoim nowo narodzonym synem na rękach. Towarzyszył jej mąż, książę William. Wspólnie pozdrowili zgromadzone tłumy. Chwilę później para odjechała do Pałacu Kensington.
Philippa "Pippa" Middleton, młodsza siostra księżnej Kate, spodziewa się pierwszego dziecka - informuje "The Sun". Termin porodu wyznaczono na październik.
Liderzy 53 państw należących do brytyjskiej Wspólnoty Narodów, zrzeszającej głównie byłe brytyjskie kolonie, w piątek wybrali następcę brytyjskiego tronu księcia Karola na przyszłego zwierzchnika tej organizacji.
Londyński sąd nakazał rosyjskiemu miliarderowi oddanie luksusowego superjachtu, wartego blisko 350 milionów funtów. To kolejna odsłona jednej z największych batalii rozwodowych w Wielkiej Brytanii.
Królowa Elżbieta II zarekomendowała w czwartek swojego syna, księcia Walii Karola na przyszłego przywódcę Wspólnoty Narodów, która zrzesza 53 państwa, w większości dawne brytyjskie kolonie.
Brytyjski rząd zapowiedział w czwartek wprowadzenie zakazu sprzedaży plastikowych słomek, mieszadełek do drinków i patyczków do uszu w ramach kampanii na rzecz ograniczenia zanieczyszczenia środowiska i wód morskich.
Brytyjska policja bada zgłoszenie o pobiciu Polaka przez grupę 20 mężczyzn w mieście Hull w hrabstwie East Yorkshire. Jak zaznaczono, zajście jest traktowane jako przestępstwo z nienawiści na tle narodowościowym. "Kiedy usłyszeli, że rozmawiamy po polsku, zaczęli krzyczeć na nas i rzucili kilkoma butelkami" - cytuje lokalna gazeta innego Polaka, któremu udało się uciec.
Brytyjski rząd poinformował we wtorek, że wykorzystana w ataku na byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala broń chemiczna Nowiczok była w postaci płynnej. Zapowiedziano, że konieczne będzie odkażanie dziewięciu miejsc, w których znaleziono ślady substancji.