USA

USA

Chcą pobrać DNA od psów. Sprawdzą, kto nie sprząta po pupilach

Na jednym z osiedli w Dakocie Północnej w USA zarządca wysłał lokatorom wiadomość, że od każdego psa ma być pobrana próbka DNA. Ma to służyć sprawdzeniu, kto nie sprzątnął odchodów po swoim pupilu. Zarządcy tłumaczą, że chodzi o czystość. Ale mieszkańcy, choć zgadzają się z tym, że o czystość trzeba dbać, mają wątpliwości, czy ktoś nie chce w ten sposób wyciągnąć od nich dodatkowych pieniędzy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Szeryf: mój zastępca był przed szkołą podczas strzelaniny, nie zareagował

Podczas strzelaniny w szkole na Florydzie na miejscu znajdował się zastępca szeryfa, ale nie podjął żadnej akcji - wynika z informacji przekazanych przez szeryfa oraz z nagrań z pobliskich kamer. Jak podał szeryf hrabstwa Broward, funkcjonariusz miał stać na zewnątrz i czekać, podczas gdy wewnątrz budynku nastolatek strzelał z broni maszynowej do uczniów i nauczycieli.

Nowe zarzuty przeciwko byłym współpracownikom prezydenta Trumpa

Prokurator Robert Mueller, prowadzący śledztwo w sprawie tzw. Russiagate, wystąpił w czwartek do sądu federalnego z nowymi zarzutami przeciwko dwóm byłym współpracownikom prezydenta Donalda Trumpa - Paulowi Manafortowi i Rickowi Gatesowi. Oskarża ich o przestępstwa podatkowe i defraudację.

Trump: rozważam wyposażenie nauczycieli w broń

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w środę, że rozważy uzbrojenie w broń palną niektórych nauczycieli. Miałoby to pomóc chronić uczniów przed atakami podobnymi do tego, który 14 lutego pociągnął za sobą śmierć 17 uczniów w liceum na Florydzie.

Reuters: Japończycy rozszerzają zamówienie na F-35

Japonia planuje zakup dodatkowo co najmniej 20 myśliwców F-35A w ciągu sześciu lat, przy czym część tych maszyn, lub nawet wszystkie, mogłaby kupić bezpośrednio od koncernu Lockheed Martin w USA, zamiast montować je lokalnie - pisze w środę Reuters w depeszy z Tokio.

"Nie wiedzieliśmy o nim tego, co wiemy teraz"

Po masakrze w szkole na Florydzie coraz głośniej słychać głosy zwolenników ograniczenia dostępu do broni palnej. Jednak do zmian w prawie daleka droga. Coraz więcej wiadomo za to o samym sprawcy masakry. Młody Nikolas został adoptowany przez Lyndę i Rogera Cruzów, gdy był niemowlęciem. Przybrany ojciec chłopaka zmarł kilka lat temu, a matka w październiku zeszłego roku. Po jej śmierci przyszły sprawca masakry został przygarnięty przez rodzinę kolegi. Teraz małżeństwo mówi o tym, że jest w szoku, bo okazał się kimś innym niż ten nastolatek, którego znali.

Tak lotnisko walczy ze śniegiem

Stany zjednoczone walczą z zimą. Przez opady śniegu trzeba było odwołać tysiące lotów. Na lotnisku w Salt Lake City ze śniegiem walczy ekipa uzbrojona w specjalne pługi i odśnieżarki. Bez nich lotnisko musiałoby zostać zamknięte na zimę. Jednorazowo na pas wyjeżdża aż 30 różnych maszyn.

Data manewrów dopiero po paraolimpiadzie

Korea Południowa i Stany Zjednoczone ogłoszą między 18 marca a początkiem kwietnia konkretny termin i plan opóźnionych przez igrzyska olimpijskie wspólnych manewrów wojskowych - oświadczył we wtorek południowokoreański minister obrony Song Jung Mu.

Biały Dom: prezydent rozważa ograniczenia sprzedaży broni palnej

Prezydent Donald Trump jest gotowy rozważyć zaostrzenie kontroli sprzedaży broni palnej - wynika z wydanego w poniedziałek komunikatu Białego Domu. Wśród analizowanych kroków wymienia się wprowadzenie badań psychologicznych dla potencjalnych nabywców broni.