Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

Radni PiS, SLD i lokalnego komitetu związanego z lewicą utworzą koalicję w powiecie koneckim, w województwie świętokrzyskim - poinformowali lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Starostą będzie osoba z PiS, a wicestarostą - z SLD. - Wola wyborców - tak uzasadniał tę decyzję Grzegorz Piec, szef PiS w powiecie koneckim.

Jarosław Kaczyński pojawił się we wtorek w Sejmie i w gabinecie marszałka Marka Kuchcińskiego uczestniczył w dwóch naradach. Później, około godziny 13 rozpoczęło się spotkanie kierownictwa PiS w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej. - Obradowaliśmy w świetnych nastrojach - mówił Adam Bielan, wychodząc ze spotkania. Narada jednak jeszcze się nie skończyła. Jak relacjonowała reporterka TVN24 Katarzyna Gozdawa-Litwińska, na Nowogrodzką przyjechał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i Jacek Sasin. Prawdopodobnie rozmowy cały czas trwają.

- Irlandia była przez stulecia biedniejsza niż Anglia, dziś jest znacznie bogatsza. Niemcy były przez stulecia bogatsze od Polski i nikt nie powiedział, że nie może przyjść taki czas, w którym my będziemy bogatsi - mówił w sobotę w Gorlicach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami. Jak dowiedziała się TVN24, burmistrz Gorlic na spotkanie nie został wpuszczony. Miał usłyszeć, że zabrakło miejsc.

"Cieszymy się, że Tusk odpowiedział na nasz apel o jedność" - napisała na Twitterze Beata Mazurek. - "Wygaście choć na te dni waszą strategię 'ulica i zagranica' i choć na krótko nie bądźcie opozycją totalną" - dodała.

Poseł Lech Kołakowski z Prawa i Sprawiedliwości nie stracił prawa jazdy, choć jechał przez teren zabudowany z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę. Według oficjalnych informacji policjanci nie odebrali mu na miejscu prawa jazdy, gdyż poseł nie miał go ze sobą. Co ciekawe, w jednej z trzech swoich interpelacji poselskich Kołakowski postulował zmianę przepisów i odstąpienie od odbierania prawa jazdy za "drobne wykroczenia drogowe".

Co najmniej dwóch członków Młodzieży Wszechpolskiej znalazło się na listach PiS w wyborach samorządowych w Białymstoku. Bartosz Sokołowski i Marcin Zabłudowski, dotychczas szerzej znani z kontrowersyjnych happeningów, dziś przedstawiani są przede wszystkim jako współpracownicy posła Adama Andruszkiewicza. - To skandaliczne - komentowała obecność tych dwóch kandydatów na listach PiS Jowita Chudzik z podlaskiej PO.

Mówi się często, że historię piszą zwycięzcy. My jesteśmy zwycięzcami, my musimy napisać historię - stwierdził w niedzielę w Szczecinie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślał też znaczenie Pomorza Zachodniego, które - jak mówił - "w nieodległym czasie osiągnie poziom rozwoju gospodarczego i społecznego przynajmniej porównywalne z Niemcami"

Nagrody dla ministrów to był "wypadek przy pracy", ale obowiązek zwrotu był "bardzo bolesny" - ocenił w niedzielę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości. - Ludzie dostawali przez półtora roku co miesiąc po parę tysięcy, a na koniec, jak się to uskładało, to musieli kilkadziesiąt tysięcy oddać - stwierdził. Uznał też, że w opozycji jego partia "się nie rozwinęła".

- Bezsensowne wydarzenie - tak obchody 550-lecia polskiego parlamentaryzmu na dziedzińcu Zamku Królewskiego określił w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Krytycznie o uroczystości wypowiadał się także poseł Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, który stwierdził, że "nie wiadomo, po co się odbyła".

Nasz nowy model gospodarczy sprawdza się m.in. dlatego, że w tym modelu założyliśmy państwo uczciwe - mówił w niedzielę w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska idzie dobrą drogą w kierunku odbudowy gospodarki. Politycy PiS m.in Jarosław Sellin i Anna Zalewska odwiedzili kolejne miejscowości w ramach trwającego od kilku miesięcy objazdu członków partii po Polsce.