Polska i Świat

Polska i Świat

Takich emocji nasza drużyna dawno nam nie dała. Dlatego tuż po przylocie do kraju kibice stanęli na wysokości zadania - pięknie podziękowali i dodali otuchy tym, dla których wczorajszy mecz nie był  szczęśliwy. Gorące powitanie zgotowano Kubie Błaszkowskiemu - witano go jak gwiazdę rocka i bohatera, ale o innych też nie zapomniano. Powitanie zamieniło się w widowisko, piłkarze byli pod wielkim wrażeniem.

Do niedawna znajdowała się w czołówce najchętniej wybieranych krajów na odpoczynek, teraz walczy o klienta. Walka jest nierówno, bo ostatni zamach na lotnisku w Stambule to dla Turcji kolejny cios w turystykę. Już stracili dużo, a mogą stracić jeszcze więcej.

Pacjentka z Gdańska przeszła w Polsce przełomową operację zastawek serca. Nowe życie zawdzięcza amerykańskiemu profesorowi i polskim lekarzom.

Kiedy jedni się cieszą, inni modlą o deszcz. W pogodzie trudno wszystkim dogodzić, ale kiedy przychodzi susza, martwią się prawie wszyscy. Rolnicy tracą plony, a klienci za żywność muszą więcej płacić.

Radni sopockiego PiS mówią "nie" dla monumentu Władysława Bartoszewskiego. Lokalni działacze bardziej niż dokonania profesora pamiętają jego krytyczne słowa o partii Jarosława Kaczyńskiego.

Prezydent idzie w poprzek swojej partii i odmawia powołania sędziów, za którymi stało nawet Prawo i Sprawiedliwość. Andrzej Duda nie podaje powodów swojej decyzji, do czego ma prawo. Pytanie, czy daje za to sygnał, kto tu rządzi?

Koniec z technologicznymi oszustwami na Tour de France. Kolarzy maja pilnować kamery termowizyjne. Urządzenia są w stanie wykryć silniczek ukryty w rowerze, nawet gdy ten nie pracuje. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Poruszający raport UNICEF-u o ubóstwie. Liczby przerażają, bo z dokumentu wynika, że do 2030 roku umrze aż 69 milionów dzieci i to poniżej piątego roku życia. Czy przerażające dane obudzą możnych tego świata? Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Euro zaskakuje coraz bardziej, a to oznacza że wszystko może się jeszcze wydarzyć. Również i to, że Polska pokona Portugalię. Mecz już za dwa dni, w kadrze znakomite nastroje. Pozostają najważniejsze pytania: kto zatrzyma Ronaldo i jaki mamy pomysł na przeciwnika? Materiał Programu "Polska i Świat" TVN24.

Niebywała sensacja! Debiutująca Islandia wyrzuciła z Euro 2016 reprezentację Anglii. Przez lata niedościgniony piłkarski wzór, dostał takiego łupnia, że trener odchodzi, a piłkarze w niesławie wracają do domu. Jakby tego było mało, pokonał ich kraj, który - jak mówią komentatorzy - ma więcej wulkanów niż profesjonalnych piłkarzy. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Unia Europejska jest gotowa na Brexit. Unijni przywódcy w Brukseli omawiają scenariusze, chociaż nadal nie wiadomo, kiedy Wielka Brytanii formalnie zgłosi wniosek o  opuszczenie wspólnoty. Napięcie rośnie, ponieważ niektórych dodatkowo kłuje obecność na szczycie brytyjskich eurosceptyków. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Rzecznik Praw Obywatelskich kontra lichwiarze. Adam Bodnar chce zadbać o interesy osób, które nieświadomie podpisały pożyczkę pod zastaw mieszkania. Proponuje: niech notariusz, tak, jak na posiedzeniu sądu, nagrywa swoje rozmowy z klientami i ustalenia, które prowadzą do podpisania aktu notarialnego. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Co wolno wieszać na balkonie? Prezydent Lubina nie zgadza się - jak mówi - na gacie i wywołuje ogólnopolską debatę. W trosce o estetykę do rozmowy włączają się inni, chociaż są i tacy, którzy bardziej niż na widoki, zwracają uwagę na ograniczenie ich wolności. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.