Kropka nad i

Kropka nad i

Pan prezydent nie chce podjąć debaty na zasadach, które byłyby otwarte, gdzie nie zna pytań. Przez cały czas tylko godzi się na ustawki. Nie godzi się na to, żeby można było wymienić prawdziwe myśli, można mu było zadawać otwarte pytania - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. - Niestety pan prezydent stchórzył - dodał. Trzaskowski odpowiadał na pytania, które internauci przesyłali na Kontakt 24, skierowane do niego i do Andrzeja Dudy.

Uważam, że te wybory, które są w niedzielę, będą miały decydujący charakter - powiedział w "Kropce nad i" kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski. Dodał, że "takie wybory zdarzają się raz na pokolenie". Prezydent Warszawy mówił także o swoim programie, w szczególności o propozycji przeznaczenia sześciu procent PKB na ochronę zdrowia.

- Mamy partię, która zawsze mówiła, że ulica i zagranica to coś złego. Tymczasem cztery dni przed wyborami jedzie się po poparcie za granicę - komentował wizytę w USA ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy Radosław Sikorski. Były minister spraw zagranicznych w "Kropce nad i" w TVN24 dodał, że "to trochę niespójne, ale też i cholernie ryzykowne, bo prezydent Trump jest znany z tego, że przysparza kłopotów politycznych i wizerunkowych swoim rozmówcom".

Władysław Kosiniak-Kamysz jako jedyny kandydat niesie moje postulaty z 2015 roku, które po wejściu w życie zakończyłyby kryzys ustrojowy w Polsce - przekonywał w "Kropce nad i" Paweł Kukiz, poseł klubu Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15. Odnosząc się do przebiegu toczącego się wyborczego wyścigu, ocenił, że "z kampanii na kampanię mamy do czynienia z coraz większą brutalizacją życia politycznego".

Mam apel do Rafała Trzaskowskiego. Jeżeli powiesz dzisiaj, że wspierasz małżeństwa tej samej płci, to wytrącisz argumenty PiS-owi. A jak będziesz kluczył, tak jak to robią twoi koledzy i koleżanki z Platformy od lat, to PiS będzie miał powód do straszenia swoich wyborców tobą - powiedział w "Kropce nad i" kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.