Kropka nad i

Kropka nad i

- Ksiądz Bashobora powinien być na etacie zatrudniony przez Narodowy Fundusz Zdrowia - mówiła w "Kropce nad i" Joanna Senyszyn z SLD o sobotniej imprezie na Stadionie Narodowym, w której udział weźmie duchowny znany ze wskrzeszania zmarłych. Krytykę europosłanki odpierał John Godson z PO, który podkreślał, że wskrzeszenia to nie oszustwo. Zaznaczył, że nawet sam jedno widział.

- Nie uważam, żeby skandowanie okrzyków, z którymi ktoś się nie zgadza, było czymś nagannym - mówił Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego w "Kropce nad i", odnosząc się do zakłócenia przez narodowców wykładu na wrocławskim uniwersytecie. - Bosak ubiera się w szaty dyktatora - ripostował Krzysztof Gawkowski z SLD.

- Dzisiaj jesteśmy wyposażeni w wiedzę biegłych, ekspertyzę, którą przeprowadzili na potrzeby prokuratury, w której wykluczyli występowanie jakichkolwiek środków wybuchowych na próbkach, które zabezpieczyła prokuratura. Jest to wynik zbieżny z ustaleniami komisji, która pracowała pod kierunkiem ministra Millera - powiedział w "Kropce nad i" szef PKBWL i członek zespołu ekspertów lotniczych przy KPRM Maciej Lasek.

- To taki karzeł, którzy dzięki politycznej sprawności Jarosława Kaczyńskiego powstał i pewnie kiedyś uderzy też w niego - powiedział, komentując akcję prawicowych środowisk we Wrocławiu w czasie wykładu prof. Zygmunta Baumana Władysław Frasyniuk, który był gościem "Kropki nad i". Dodał, że młodzi ludzie, którzy zachowali się "chamsko" wobec profesora "nie rozumieją" tego, co zrobili, a prawdziwi odpowiedzialni za radykalizację nastrojów w kraju nigdy w takim miejscach się nie pojawiają.

- Wciąż odzywa się grupa hakowa w Platformie - mówił w "Kropce nad i" burmistrz Ursynowa Piotr Guział o złożonej na niego skardze, którą zajął się wojewoda mazowiecki. - Czy urzędnik państwowy ma te skargi rozpatrywać wtedy, kiedy są dla niego politycznie wygodne, a wtedy kiedy są politycznie niewygodne odkładać na bok? - pytał wojewoda Jacek Kozłowski.

- Donald Tusk oszukuje społeczeństwo. Miał szanse zmienić prawo. Dziś populistycznie zapowiada zmiany, kiedy wyszły te wszystkie afery związne z alkoholem, klubami go-go, kupowaniem garniturów. To nieprzyzwoite - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń. - Powinno być więcej przejrzystości w sposobie wydawania pieniędzy przez partie - ocenił z kolei John Godson z PO.

- Zawsze będą osoby i organizacje walczące z chrześcijaństwem, wiarą, Kościołem - mówił w "Kropce nad i" ks. Dariusz Oko. Jego zdaniem, największym zagrożeniem jest program edukacji seksualnej dzieci i młodzieży. - To jest pseudoproblem - odpowiadał dr Tadeusz Bartoś, były dominikanin.

Stefan Niesiołowski w "Kropce nad i" przekonywał, że Platforma Obywatelska nie kupowała z partyjnych pieniędzy wina ani cygar. - Chodziło o słodycze, ciastka, paluszki - powiedział, pokazując rachunki. Zaprzeczył też informacjom "Newsweeka", jakoby politycy PO mieli korzystać z usług nocnego klubu. - Zamiast nas opluwać, niech powiedzą, kto z polityków PO zlizywał krem z nagiej kobiety - mówił.

- To porażka wszystkiego, porażka wymiaru sprawiedliwości - powiedział w "Kropce nad i" Kazimierz Marcinkiewicz, komentując sprawę wyroku wobec Jana Rokity, któremu sąd nakazał przeproszenie Konrada Kornatowskiego. Według byłego premiera, byli funkcjonariusze służb PRL są przez sądy lepiej traktowani w sprawach o zniesławienie niż inni obywatele, "jakby byli z innej gliny".

- Podzielam poczucie ostentacyjnej wręcz niesprawiedliwości tego wyroku i myślę, że dziś fakt, że komornik siada na dochodach pana Rokity jest czymś z gruntu niesprawiedliwym - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 poseł PiS Joachim Brudziński.

- Mam wrażenie, że to nie jest demonstracja o charakterze związkowym, o prawa pracownicze, tylko przeciwko Donaldowi Tuskowi - tak Władysław Frasyniuk w "Kropce nad i" skomentował zapowiadaną na jesień manifestację "Solidarności" w Warszawie. Były opozycjonista stwierdził, że związkowcom brakuje poważnych postulatów.

Spór profesorów o Ruch Narodowy w "Kropce nad i". - Wydaje mi się, że po plecach nie muszą przechodzić ciarki, dlatego że powstaje oddolna inicjatywa ludzi, których łączy ta sama wrażliwość, dotycząca przede wszystkim miłości ojczyzny - mówił historyk prof. Jan Żaryn. - Hasła, które padły na kongresie, to są takie same hasła, które miały wszystkie ruchy faszystowskie z hitleryzmem na czele - przekonywał z kolei socjlog prof. Ireneusz Krzemiński.

- Niewątpliwie wyrządzono krzywdę Wojtkowi Fibakowi - mówił w "Kropce nad i" Daniel Olbrychski, broniąc swojego przyjaciela po artykule we "Wprost". - Ja bym się tak pewnie nie zachowywał, mam inne słabości - przyznał aktor i podkreślał wielokrotnie, że jego zdaniem, bardziej "ośmieszyła się dziennikarka i tygodnik".

- Monopol PiS-u na prawicy zabija każde zwycięstwo - powiedział w "Kropce nad i" Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Jak przekonywał, prawicowa opozycja w Polsce powinna być szersza niż obecnie, bo inaczej nie ma szans na odebranie władzy PO.