Kropka nad i

Kropka nad i

Budka: Kompromitacja Ziobry. Jego działanie to hipokryzja

- Prokurator Generalny jest rzecznikiem praworządności, stoi na straży interesu publicznego, ma prawo złożyć wniosek bo takie prawo daje mu ustawodawstwo - tłumaczył Michał Wójcik (Solidarna Polska) w programie "Kropka nad i" w TVN24, komentując zaskarżenie dokonanego w 2010 roku wyboru sędziów TK. Borys Budka (PO) stwierdził z kolei, że to, co robi Ziobro, to "wyjątkowa hipokryzja". - Dokładnie rok temu w tym studiu, 11 stycznia, powiedział, że Trybunał Konstytucyjny, nie jest kompetentny do badania uchwał o wyborze - dodał.

"Solidarność spotykała się z komunistami. Pokazuję, że z wrogiem się rozmawia"

- Uważam, że na tym polega dojrzałość polityków. Nawet jak się bardzo nie lubią, to się spotykają i rozmawiają - mówił w "Kropce nad i" Ryszard Petru. Przewodniczący Nowoczesnej tłumaczył w ten sposób swój udział w poniedziałkowym spotkaniu liderów politycznych w sprawie kryzysu sejmowego. Dodał, że jego ugrupowanie nadal uznaje budżet przyjęty 16 grudnia w Sali Kolumnowej za "nielegalny".

Kijowski: nie zamierzam rezygnować

- Moje odejście z funkcji lidera KOD byłoby dziwnie odczytywane przez wiele osób, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów w stowarzyszeniu KOD - mówił w "Kropce nad i" lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.

Giertych: w opozycji w tej chwili jest deficyt powagi

- W dzisiejszych czasach osoba na froncie, a Ryszard Petru na pewno jest na froncie, jest egzaminowana przez wyborców - komentował wyjazd lidera Nowoczesnej, Ryszarda Petru, za granicę w czasie protestu opozycji w "Kropce nad i" mecenas Roman Giertych.

Gowin: my wyjdziemy z tego zwycięsko, tylko Polski szkoda

- Powinniśmy się zastanowić, czy wszystkie fronty, które pootwieraliśmy są słuszne, czy nie należy ich bardziej rozłożyć w czasie, czy nie należy z niektórych refom zrezygnować, nawet jeżeli są w pełni uzasadnione - powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego i wicepremier Jarosław Gowin w "Kropce nad i" w TVN24.

"Jeżeli to jest pucz, to gdzie jest prezydent? Na nartach"

Protest PO i Nowoczesnej to pucz, jak ocenił prezes PiS? - Od dłuższego czasu w debacie publicznej używane są określenia, które chybią istocie sprawy. I to jest jedno z nich - stwierdziła w "Kropce nad i" Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Partia Razem). - Oni sami pokazują, że nie traktują protestów poważnie - mówiła o politykach PiS Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej.

Tusk: tym, którzy robią źle Polsce, nie odpuszczę

- Ciągle, mimo że lata mijają, czuję się czasami takim chłopakiem z Gdańska, który jak trzeba walczyć, to jest zawsze pierwszy - powiedział w "Kropce nad i" Donald Tusk pytany o ewentualny powrót do polskiej polityki. - Ja i tak tym wszystkim, którzy robią źle Polsce, nie odpuszczę. Czy w Brukseli, czy po powrocie do Polski - zapowiedział.

Lewandowski: Donald Tusk jest trochę jak silnik diesla

Donald Tusk jest młody, więc może wróci do polskiej polityki, jednak życzę mu tej drugiej kadencji w Radzie Europejskiej - stwierdził w "Kropce nad i" Janusz Lewandowski. Eurodeputowany PO odniósł się także do swoich słów o Aleppo i demonstracjach w Warszawie.

Wałęsa: zdrajcy i szkodnicy, będą za to sądzeni

- Uważam rządzących za zdrajców, szkodników i będą za to sądzeni, jeszcze trochę. Ja im to gwarantuje, dlatego, że tyle złego nawet komuniści nie zrobili Polsce. To są uczniowie tamtej władzy - powiedział w "Kropce nad i" były prezydent Lech Wałęsa.

Prof. Belka: cieszę się, kiedy prezydent nie dotrzymuje obietnic

- Bardzo się cieszę, kiedy prezydent nie dotrzymuje swoich obietnic - powiedział w TVN24 prof. Marek Belka. Były minister finansów i były prezes NBP w programie "Kropka nad i" skomentował w ten sposób brak realizacji wyborczej obietnicy dotyczącej przewalutowania kredytów we frankach. Prezydent Andrzej Duda zapowiadał to w czasie kampanii wyborczej.