Kawa na ławę

Kawa na ławę

- Oni bezkarnie manipulują wycinkami taśm czy jakimiś dokumentami wyrwanymi z kontekstu - ocenił prace nowej komisji smoleńskiej Sławomir Neumann (PO) w programie "Kawa na ławę". Nie zgodził się z nim wiceminister obrony. - Sprawą tego wszystkiego. co się działo od 10 kwietnia, powinna zająć się nie tylko prokuratura, a być może i Trybunał Stanu - stwierdził Bartosz Kownacki.

- Ta sprawa pokazuje systemową słabość III RP - ocenił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz, pytany o aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. - Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowała się w tej sprawie bardzo otwarcie - przekonywał z kolei Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej. Najbardziej radykalne kroki zaproponował Paweł Kukiz.

Gdyby PiS nie łamało konstytucji, Jarosław Kaczyński nie musiałby przekonywać, że jest inaczej - mówił Krzysztof Hetman w "Kawie na ławę" komentując kryzys wokół TK.

- Minister spraw zagranicznych Niemiec dzwonił do Witolda Waszczykowskiego i tłumaczył się ze spotkania w Berlinie - powiedział w "Kawie na ławę" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Chodzi o sobotnie konsultacje szefów MSZ sześciu państw-założycieli Unii Europejskiej w związku z decyzją Brytyjczyków o wyjściu z UE.

- Jeśli Macierewicz nie oczyści się z oskarżeń, będzie to wskazywać na gigantyczną hipokryzję - mówił w "Kawie na ławę" Rafał Trzaskowski (PO) o domniemanych kontaktach szefa MON z byłym współpracownikiem SB. - Powinien się podać do dymisji - ocenił z kolei Adam Szłapka z Nowoczesnej. - Żadnej dymisji nie będzie - odpowiedział mu Joachim Brudziński (PiS).

- To pozytywny kierunek. Absolutnie nie jesteśmy przeciwni programowi Mieszkaniu Plus - mówiła w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Podobne stanowisko zajęła większość przedstawicieli opozycji, choć zgodnie zaznaczali, że mają bardzo duże wątpliwości, czy PiS uda się zrealizować swoje obietnice.

- Matką głupich cię nazwali nadziejo - chcę uchodzić za głupca, chcę wierzyć, mam nadzieję, że to porozumienie jest możliwe - powiedział poseł PiS, Joachim Brudziński, w programie "Kawa na ławę" komentując zaplanowane na wtorek spotkanie partii ws. Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem posła PO, Rafała Trzaskowskiego, przed rozmowami o kompromisie PiS powinno wycofać się z "decyzji, które łamią konstytucję".

Wysokie kary dla krajów, które nie zgodzą się na przyjęcie uchodźców, nie mają większych szans na realizację - zgodzili się goście programu "Kawa na ławę", komentując doniesienia włoskiego dziennika "La Stampa". - Być może ktoś chciał właśnie taki szok zastosować - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS).

- W ruch Kukiza wbijany jest od dłuższego czasu bardzo powolutku i bardzo delikatnie klin. Ręczę jednak, że jeśli klin nie da skutku, zostanie tam wrzucony granat - skomentował w "Kawie na ławę" opublikowanie prywatnej rozmowy Pawła Kukiza Adam Szejnfeld (PO). Piotr Liroy-Marzec (Kukiz'15) zapewniał, że w ugrupowaniu nie ma problemów wewnętrznych, a z klubu nie zamierzają odchodzić kolejni posłowie.

- Marszałek Kuchciński, kiedy dostał informację o tym, że złamano prawo, uciekał przed nami - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. Nawiązał tym do czwartkowego głosowania Sejmu nad wyborem Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Joachim Brudziński (PiS) podkreślał z kolei, że jego partia wypełniła tylko zobowiązanie wynikające z faktu, że kończy się kadencja sędziego TK.