Jeden na jeden

Jeden na jeden

W twarzach ludzi z drugiej strony widziałem nienawiść - mówił w "Jeden na jeden" przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, który wziął udział w manifestacji KOD 13 grudnia. W pewnym momencie uczestnicy manifestacji KOD i zwolennicy PiS się spotkali.

Donald Tusk byłby dzisiaj Polsce bardzo potrzebny. On na pewno wyrasta ponad wszystkie partie polityczne, które dzisiaj są - mówił w "Jeden na jeden" Michał Kamiński, poseł Unii Europejskich Demokratów.

Poseł Stanisław Piotrowicz (PiS) stracił całkowicie legitymację do tego, by być moralizatorem - mówił w "Jeden na jeden" Borys Budka, były minister sprawiedliwości (PO), odnosząc się do wtorkowego materiału "Czarno na białym".

Minister spraw zagranicznych nie rozumie, na czym polega polska racja stanu - powiedział w "Jeden na jeden" Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej skrytykował w ten sposób niedawną wypowiedź Witolda Waszczykowskiego pod adresem byłego premiera Donalda Tuska.

- Myśleli, że mogą ich przekupić obietnicami: po pierwsze kwota wolna, po drugie 500 plus, a po trzecie obietnice wobec frankowiczów. Każda z nich została złamana - powiedział w programie "Jeden na jeden" były minister finansów Jacek Rostowski, odnosząc się do propozycji wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy i PiS-u.

Każdy dzień naszych przesłuchań pokazuje, że ta sprawa jest całkowicie zamieciona pod dywan - mówiła w "Jeden na jeden" o przesłuchaniach przed komisją śledczą ws. Amber Gold jest szefowa, Małgorzata Wassermann. Doprecyzowała też, kiedy może zostać przesłuchany były premier Donald Tusk.

- Nie wiem, na jakiej podstawie Władysław Frasyniuk upolitycznia tę sprawę, skoro wiemy, że działania CBA zaczęły się za rządów Platformy Obywatelskiej - powiedział w "Jeden na jeden" wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Odniósł się w ten sposób do słów byłego działacza opozycji w PRL i Unii Wolności dotyczących zatrzymania byłego senatora PO Józefa P.

Po kimś, kto był prezesem banku, człowiek nie spodziewa się cudów, ale spodziewa się rzetelności i precyzji - tak o wicepremierze Mateuszu Morawieckim mówiła w "Jeden na jeden" Katarzyna Lubnauer. Wiceszefowa Nowoczesnej dodała, że jej zdaniem minister finansów i rozwoju jest "królem chaosu".

- Działając przez ponad 20 lat w sferze biznesu nie spotkałem żadnego przedsiębiorcy, który na złość rządowi chciałby mniej zarabiać - mówił w programie "Jeden na jeden" w TVN24 minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

Stanisław Piotrowicz jest znakomitym posłem. Bardzo lubię słuchać jego argumentacji, bo to jest ta stara, dobra szkoła - powiedziała w "Jeden na jeden" szefowa gabinetu politycznego premiera Elżbieta Witek, pytana o posła PiS, który w latach 80. należał do PZPR i pełnił funkcję prokuratora.

Prezes PiS podkreśla kompletne oderwanie od rzeczywistości. Nie wie, co to jest zysk, inwestycje, wolny rynek - powiedział w "Jeden na jeden" szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Skomentował w ten sposób słowa Jarosława Kaczyńskiego, który ocenił, że za spowolnienie gospodarcze odpowiadają przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi.