Jeden na jeden

Jeden na jeden

- Z całą pewnością jestem w opozycji konstruktywnej, a nie w histerycznej - powiedział w "Jeden na jeden" Paweł Kukiz. W ten sposób lider ruchu Kukiz'15 odpowiadał na zarzuty Ryszarda Petru o brak zdecydowania, czy jego klub jest w opozycji, czy też wspiera on większość parlamentarną.

- Jarosław Kaczyński powiedział, że się nie cofnie, ja też się nie cofnę. Idziemy na starcie, na zwarcie, na zderzenie - mówił w "Jeden na jeden" lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Nawiązał tym samym do słów prezesa PiS, który powiedział, że w Polsce mamy do czynienia z rebelią.

- Nie przesadzajmy, jeśli chodzi o ten dokument - skomentował przesłaną Polsce opinię Komisji Europejskiej ws. stanu praworządności Dawid Jackiewicz. Minister skarbu stwierdził w "Jeden na jeden", że podobne stanowiska "nie mają tak wielkiego wpływu na rzeczywistość". Opozycji zarzucił, że zależy jej bardziej na niepowodzeniu rządu niż polskich sprawach.

Możemy rozmawiać o wszystkim, ale nie w sytuacji, kiedy zakładnikami są chore dzieci - powiedział w "Jeden na jeden" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, pytany o strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Polityk dodał, że - w jego ocenie - strajkującym "chodzi po prostu o kasę".

Jakaś forma wprowadzania sędziów TK wybranych w październiku jest możliwa - powiedział w "Jeden na jeden" Konrad Szymański. Wiceminister spraw zagranicznych komentując wczorajsze rozmowy premier Beaty Szydło z wiceszefem Komisji Europejskiej na temat Trybunału Konstytucyjnego dodał, że "pełnego rozwiązania" sporu o tę instytucję jeszcze nie ma.

Nie lekceważymy go, ale nie zakładamy, że przyjdzie z jakąś odkrywczą teorią - powiedział w "Jeden na jeden" Sławomir Neumann. W ten sposób szef klubu PO skomentował fakt, że na wtorkowe spotkanie opozycji ws. Trybunału Konstytucyjnego PiS wyśle szeregowego posła, Macieja Małeckiego.

- Jeżeli doszło do złamania prawa, to można było przeprowadzić zatrzymanie w inny sposób - powiedział szef MSWiA, Mariusz Błaszczak w "Jeden na jeden" o zatrzymaniu córki radnej PiS, Marii Kołakowskiej, podczas manifestacji w Gdańsku. Jego zdaniem funkcjonariusze nie powinni tak potraktować kobiety.

- PiS idzie na konfrontację z UE, żeby pokazać, że ma rację i nie będą nam mówić, co mamy robić - powiedział Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, w programie "Jeden na jeden". - Jarosław Kaczyński nie chce wywiesić białej flagi - dodał. Odniósł się w ten sposób do postawionego rządowi przez Komisję Europejską ultimatum, aby do poniedziałku 23 maja wykonał postęp ws. kryzysu wokół TK.

- Dochodziło do takich sytuacji, że osoby pełniące ważne funkcje państwowe pozostawały bezkarne - komentował w "Jeden na jeden" działalność CBA za czasów poprzedniego rządu Mariusz Kamiński. Minister koordynator służb specjalnych podkreślił, że były szef CBA Paweł Wojtunik "będzie się musiał bronić w prokuraturze".

Jeżeli powstanie komisja śledcza ws. Amber Gold, Platforma będzie chciała wezwać na pierwszego świadka Jarosława Gowina - powiedział w "Jeden na jeden" szef klubu PO Sławomir Neumann. O tym, że PiS złoży wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold, mówiła w środę w Sejmie premier Beata Szydło.

Jeżeli pan Grzegorz Schetyna mówił o milionie, a przyszło kilkadziesiąt tysięcy, to wcale nie dziwię się, że miał taką skwaszoną minę - powiedział w "Jeden na jeden" Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu, komentując sobotni marsz Komitetu Obrony Demokracji dodał, że jego zdaniem Schetyna "nie jest liderem opozycji".