Jeden na jeden

Jeden na jeden

Wszyscy ci, którzy dzisiaj mówią o tym, że opłata paliwowa, w wysokości 20 groszy uderza w polskie społeczeństwo, zapomnieli o tym, że na drogach samorządowych w zeszłym roku zginęło tysiąc osób. Doszło do 15 tysięcy wypadków - mówił w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Dodał, że opłata paliwowa "nie powinna wpłynąć na podwyżkę cen paliwa".

To pokazuje, jak duże jest napięcie wywołane, niestety, rządami PiS-u - stwierdził Ryszard Petru w "Jeden na jeden" w TVN24, komentując odgrodzenie uczestników obchodów miesięcznicy smoleńskiej od kontrmanifestantów. - Między Polakami powstaje głęboki rów i tym obrazem, który ja zapamiętam z wczoraj, jest barierka i kordon policji - dodał lider Nowoczesnej.

Wiemy, jaką osobowością jest Donald Trump, co go może rozbawiać i sprawić, że spotkanie z Andrzejem Dudą będzie przebiegało w dobrej atmosferze - powiedział w "Jeden na jeden" rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. - Kwintesencją rozmów będzie czysta polityka - zastrzegł jednak.

Prezydent Donald Trump jeszcze w kampanii wyborczej wypowiadał się bardzo ciepło o Polakach mieszkających w Stanach Zjednoczonych - podkreślił w "Jeden na jeden" w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - To nie było tak, że musieliśmy go specjalnie namawiać do tego, żeby do Polski przyjechał - dodał.

Michał Tusk był używany w roli bezwiednego narzędzia przez szefa Amber Gold Marcina P. - stwierdził w "Jeden na jeden" poseł Witold Zembaczyński, członek badającej tę aferę sejmowej komisji śledczej. - Michał Tusk padł ofiarą tego oszusta - dodał polityk Nowoczesnej.

Prawie cała komisja weryfikacyjna z przewodniczącym Patrykiem Jakim na czele czeka na jakieś zdanie, które oczerni w jakikolwiek sposób Hannę Gronkiewicz-Waltz, nie wchodząc dalej w meritum sprawy i nie sprawdzając wiarygodności ani tego zdania, ani tego, kto je wypowiada - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann.

Jestem przekonana, że minister Witold Waszczykowski nie idzie na wojnę. Nie będzie problemu, żeby szef MSZ i Krzysztof Szczerski spotkali się i wyjaśnili wszystkie wątpliwości - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 Elżbieta Witek, szefowa gabinetu premier. Odniosła się w ten sposób do sporu na linii minister spraw zagranicznych - Pałac Prezydencki w sprawie nominacji dla nowych ambasadorów.

Księża biskupi są od tego, aby troszczyć się o zbawienie, a ja jestem tylko od tego, żeby troszczyć się o bezpieczeństwo - mówił w "Jeden na jeden" minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, tłumacząc, czemu nie zgadza się z duchownymi w sprawie przyjmowania uchodźców do Polski.

- Władysław Frasyniuk popychał policjanta. Następnie robił sobie żarty z policjanta, kiedy ten próbował go wylegitymować - mówił w "Jeden na jeden" Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Dlatego, według Jakiego, były działacz opozycji powinien zostać za to rozliczony przez wymiar sprawiedliwości.

Gdyby ktoś za naszych czasów zrobił taką rzecz, jaką robi szefowa Kancelarii Prezydenta, w taki sposób lądując i to jeszcze tak "na skróty", to nikt by nam tego nie odpuścił - skomentował w "Jeden na jeden" w TVN24 przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. - Ta sytuacja pokazuje jak w soczewce politykę PiS - dodał.