Meksyk błaga o pomoc

- Przysięgam Wam pomoc. Nie zostawimy Was samych i o to samo apeluję do świata. Pomóżcie! - mówił w dramatycznym apelu prezydent Meksyku Felipe Calderon. Trwa najgorsza katastrofa w historii Meksyku, a deszcz nie przestaje padać.

Żołnierze pożegnali Andrzeja Filipka

Ciało polskiego żołnierza, plutonowego Andrzeja Filipka, który zginął w piątek rano w Iraku, wraca do kraju. - To był bardzo dobry, doświadczony żołnierz - mówił o nim jego dowódca płk Sławomir Wierzbieniec. Premier przyznał rodzinie zmarłego rentę.

Koniec filmów z Hollywood?

- Domagamy się podwyżek płac, zrównania kwestii socjalnych i praw autorskich z sytuacją aktorów. Chcemy też prowizji od sprzedaży filmów - oświadczył związek scenarzystów amerykańskich. I zapowiedział na czwartek strajk.

Terroryści łączą siły

Libijska grupa bojowników islamskich przyłączyła się do Al-Kaidy Osamy bin Ladena - poinformował w sobotę na islamskiej stronie internetowej jeden z głównych liderów Al-Kaidy, Ajman al-Zawahiri.

Merkel w Afganistanie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przybyła z wizytą do Kabulu, gdzie m.in. ma spotkać się z prezydentem Hamidem Karzajem.

Koniec reaktora w Korei

- Zespół amerykańskich ekspertów nuklearnych ma przybyć do północnokoreańskiego ośrodka nuklearnego Jongbjon, by w poniedziałek rozpocząć prace przy wygaszaniu znajdującego się tam reaktora - poinformował Christopher Hill, przewodzący negocjacjom z Koreańczykami.

Pułkownik Karuna w rękach Brytyjczyków

Brytyjska policja i służby imigracyjne aresztowały Vinayagamoorthi Muralitharana, lepiej znanego jako pułkownik Karuna - przywódcę jednej z frakcji Tamilskich Tygrysów.

Wielki protest w Gruzji

70 tys. ludzi domaga się na ulicach Tibilisi ustąpienia prezydenta Micheila Saakaszwilego. Demonstranci chcą nowych wyborów i władzy, która "służy ludowi", zarzucając Saakaszwilemu dyktatorskie zapędy i łamanie wolności obywatelskich.

AI: nie wydawajcie podejrzanych o ludobósjtwo

Walcząca o prawa człowieka organizacja Amnesty International zaapelowała do wszystkich rządów, by nie wydalały do Rwandy osób podejrzanych o ludobójstwo w 1994 roku. Zdaniem AI nie mogą one liczyć tam na uczciwy proces.

Birma: junta wyrzuca przedstawiciela ONZ

Rządząca Birmą junta usuwa z kraju najwyższego rangą dyplomatę ONZ Charlesa Petrie. Decyzję tę ogłoszono zaledwie dzień przed powrotem Imbrahima Gambariego - specjalnego wysłannika Narodów Zjednoczonych.

Opium i terroryzm zmorą Afganistanu

Od początku roku w Afganistanie aresztowano 349 terrorystów i co najmniej 307 handlarzy narkotyków - ogłosił afgański generał kierujący walką z przestępczością. - Kosztowało to życie 350 policjantów - dodał.

Niezależne organizacje na celowniku Kremla

Rosjanie mają zakusy na ukrócenie prawa do występowania organizacji pozarządowych na forum OBWE - informuje Reuters, powołując się na tajny dokument Kremla. Rosyjska propozycja najwyraźniej ma jednak małe szanse powodzenia.

Wyrzucona za karmienie piersią

Jedna karmiąca pierś postawiła na nogi ochronę parku w Orlando. Widok zgorszył spacerowiczkę. Na jej wezwanie zareagowali nadgorliwi ochroniarze.

Spór o Matkę Teresę

Albański rząd chce by na każdym nowym dokumencie tożsamości widniał wizerunek najsłynniejszej Albanki świata - Matki Teresy. Muzułmanie, stanowiący większość w kraju, są oburzeni

Polski żołnierz zginął w Iraku

Polski konwój wjechał na minę w Iraku. W wyniku wybuchu zginął 31-letni plutonowy Andrzej Filipek. Trzech żołnierzy zostało rannych, w tym jeden ciężko - stracił rękę. Są w szpitalu w polskiej bazie Echo w Iraku. Premier Jarosław Kaczyński jeszcze dziś ma podjąć decyzję o pomocy rodzinom poszkodowanych.

Dożywocie za 48 zabójstw "to za dużo"

Aleksander Piczuszkin,, "szachowy morderca" skazany przez rosyjski sąd na dożywocie za zabicie 48 osób uważa, że "wyrok jest zbyt ostry". Skazaniec zapowiada apelację.

Skazany za Dalajlamę

- Chcecie powrotu Dalajlamy? - krzyczał kilka tygodni temu Rongje Adraka do tłumu Tybetańczyków w mieście Lithang. Teraz chiński sąd skazał go za "działania wywrotowe" i "podżeganie do podziału Chin".

Ruszył proces ws. zabójstwa Polki w Leeds

Przed sądem w Leeds rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo 19-letniej Polki Lidii M. Jak donosi lokalna popołudniówka "Yorkshire Evening Post", oskarżony to Abobakir Mustafa Jabari, iracki Kurd, który dzielił mieszkanie z narzeczonym zamordowanej Polki, również Kurdem, 22-letnim Ajeenem Jabarem.

W Liberii rozbił się helikopter ONZ

Helikopter ONZ z trzema osobami na pokładzie rozbił się podczas rutynowego lotu w północnej Liberii - poinformował rzecznik ONZ. Wiadomo, że dwóch członków załogi nie żyje, trzeci jest poszukiwany.

Waszyngton pomoże walczyć z Kurdami

- To będzie wymagało wytrwałości, to będzie wymagało zaangażowania. Jest to bardzo trudny problem. Wykorzenienie terroryzmu jest ciężkie - tak amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice oceniła w Ankarze "kurdyjski problem", z którym od kilku tygodni zmaga się Turcja.

Pijany polski kapitan skazany

Na 12 miesięcy więzienia skazał brytyjski sąd polskiego kapitana statku, który w sierpniu na Morzu Północnym uderzył w bezzałogową platformę wydobywczą. Polak był pijany.

Zapomniane ofiary zamachów w Madrycie

W Dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym już 10 tysięcy osób odwiedziło Pomnik ku Czci Ofiar Terroryzmu, który znajduje się blisko dworca kolejowego Atocha w stolicy Hiszpanii. Brakuje na nim nazwisk kilku ofiar, w tym dwóch Polek.

Kokainowy rekord - przejęte 23 tony narkotyku

W sumie 23 tony kokainy przejęły we wspólnej akcji meksykańska policja, marynarka wojenna i służby celne. To największy w historii Meksyku i jeden z największych w historii świata transport kokainy przemycanej z Kolumbii.

Rumsfeld: muzułmanie to lenie

Biały Dom nie przywiązuje wagi do komentarzy byłego ministra obrony USA Donalda Rumsfelda, który w swych notatkach uznał muzułmanów za "leni".

Bunt w fabryce snów

Scenarzyści w amerykańskim zagłębiu filmowym Hollywood, domagają się podwyżek płac i zapowiadają pierwszą od dwudziestu lat akcję strajkową.

Birma: władze zwolniły 46 więźniów

Wojskowe władze Birmy zwolniły grupę 46 uczestników wrześniowych zamieszek, zarówno działaczy opozycji, jak i mnichów buddyjskich. Jednocześnie ograniczyły dostęp do sieci internetowej.