Merkel: zimnej wojny nie będzie

Badania opinii publicznej po dwóch latach rządzenia są korzystne dla niemieckiej kanclerz. Angela Merkel jest chwalona za politykę zagraniczną i wyniki w gospodarce.

Koreańczycy popłynęli po zjednoczenie

Szeroka na 1,5 km zimna rzeka nie zniechęciła ponad 800 małych Koreańczyków z południa, którzy dali w ten sposób wyraz swojej nadziei na zjednoczenie półwyspu.

Prokuratura ma cztery wersje katastrofy pod Lwowem

Do poradni zgłaszają się ludzie skarżący się na objawy zatrucia. Po badaniach okazuje się, że jest to reakcja psychiczna - podaje ukraiński resort zdrowia. Prokuratura na razie nie wyklucza "udziału osób postronnych".

Senat USA nie poparł ewakuacji z Iraku

Mimo, że zacięta debata trwała 24 godziny, demokratycznym senatorom nie udało się przekonać Republikanów do poparcia rezolucji, która wyzwałaby George W. Busha do ewakuacji wojsk.

Walka z narkobiznesem po meksykańsku

Meksykańskie gangi próbują przejąć kontrolę nad rynkiem narkotykowym wartym miliardy dolarów. Tylko w tym roku w walce o wpływy gangsterzy zamordowali 1400 osób. Policja i wojsko przystąpiły do kontrataku.

Ukraina: walka ze skutkami pożaru fosforu

Specjalne służby z Ukrainy i Kazachstanu zabezpieczają wykolejony pociąg, który wiózł 15 cystern z żółtym fosforem. Wczoraj wieczorem doszło do ponownego samozapalenia się fosforu.

Bieriezowski miał zginąć

Brytyjskie służby specjalne udaremniły zamach na życie Borysa Bieriezowskiego - rosyjskiego oligarchy mieszkającego w Wielkiej Brytanii. Mordercę zatrzymano tuż przed tym, jak zamierzał zabić. Rosyjski ambasador zaprzecza.

Wypadek samolotu w Kolumbii

Siedem osób lekko rannych w wypadku samolotu, który nie wyhamował na lotnisku w Santa Marta i zjechał na plażę na południowym wybrzeżu Morza Karaibskiego.

Umowa ws. tarczy będzie jeszcze długo negocjowana

- Umowa ws. budowy elementów tarczy antyrakietowej w Polsce nie została zawarta i będzie negocjowana jeszcze przez wiele miesięcy - poinformował prezydent Lech Kaczyński. Podczas ostatniego dnia wizyty w USA Kaczyński zaprosił do naszego kraju amerykańskiego prezydenta George'a W. Busha.

Stracił prawa rodzicielskie... na korridzie

Choć udział w "biegu z bykami" w Pampelunie jest legalny, to czasem może zakończyć się karą sądową. Zwłaszcza gdy ktoś, kto ucieka przed bykiem, wykaże się większym niż inni uczestnicy, brakiem rozsądku.

Święto voodoo na Haiti

Święto woodoo na Haiti. Setki pielgrzymów zebrało się nad wodospadem Saut d'eau, aby oddać cześć duchom i prosić ich o dostatnie życie.

Libia: pielęgniarki nie będą stracone

Libia zamieniła na dożywotnie więzienie wyrok kary śmierci dla pięciu bułgarskich pielęgniarek i palestyńskiego lekarza, którzy - według tamtejszych sądów - wywołali epidemię AIDS.

Wywiad ostrzega przed atakiem na USA

Al-Kaida może zaatakować na terenie Stanów Zjednoczonych. Amerykański wywiad opublikował doroczny raport, w którym siatka Osamy bin Ladena przedstawiona jest jako organizacja najbardziej zagrażająca USA.

Brytyjczycy obowiązkowo dawcami organów

Wszyscy Brytyjczycy będą traktowani jako potencjalni dawcy organów. Do tej pory każdy obywatel dobrowolnie wpisywał się na Narodową Listę Dawców - teraz lekarze mają zakładać "niemą zgodę" na transplantację. Z listy można się jednak wykreślić.

Strażacy walczą z ogromnym pożarem w Holandii

Strażacy z kilku regionów Holandii i ich koledzy z Niemiec walczą z ogromnym pożarem w fabryce urządzeń chłodniczych w Roermond. Według ratowników, do atmosfery przedostały się trujące chemikalia.

Amerykański generał: W Iraku jest "pozytywnie"

Dzień po masakrze w Kirkuku, w której zginęło 85 osób, szef sztabu sił zbrojnych USA oświadczył, że "wyrobił sobie pozytywny obraz sytuacji" w Iraku. Tymczasem w prowincji Abara ruszyła kolejna ofensywa przeciwko sunnickim bojówkom.

Ukraina: pożar pociągu z fosforem

Ewakuowano 800 osób, a 20 trafiło do szpitala z objawami zatrucia, po wykolejeniu się jadącego do Polski pociągu z płynnym fosforem. Chmura substancji chemicznych nie przemieszcza się w stronę naszego kraju.

Marty nie przeprosi Siwca

- Cały czas twierdzę, że Siwiec, podobnie jak prezydent Kwaśniewski, wiedział o tajnych więzieniach CIA i nie zamierzam przepraszać - mówi autor raportu o tajnych więzieniach, szwajcarski senator Dick Marty.

Litwa: wciąż nierozwiązana kwestia pisowni nazwisk

Zaaprobowany przez rząd projekt ustawy o pisowni imion i nazwisk, który m.in. zezwala, by nazwiska mieszkających na Litwie Polaków były pisane po polsku jest sprzeczny z konstytucją - pisze we wtorek dziennik "Respublika".

Lazurowe Wybrzeże w ogniu

Ponad 450 hektarów lasów płonie na południu Francji. Dziesięć dni wcześniej, w tym samym rejonie, pożar strawił kilkaset hektarów drzew.