Rodzina naukowca pozywa CIA. Po 59 latach

Rodzina naukowca Franka Olsona, który w 1953 r. zginął śmiercią tragiczną w niejasnych okolicznościach, pozwała do sądu Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA) oskarżając ją o ukrywanie prawdy o jego zgonie.

MON przedstawia cztery warianty wycofania wojsk z Afganistanu

Cztery wstępne warianty wycofania polskich wojsk z Afganistanu zaprezentowali we wtorek senatorom przedstawiciele MON. Przyznali, że są kłopoty z drogami zarówno przez Pakistan, jak i kraje byłego ZSRR. Plany zakładają, że część sprzętu wróci do kraju w 2013 r.

Miedwiediew: Rosja nie zmniejszy swoich rezerw w euro

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew podkreślił we wtorek w Paryżu, że Rosja mimo kryzysu strefy euro nie planuje redukcji swoich rezerw w unijnej walucie. Szef rządu ponownie skrytykował Francję za wsparcie dla syryjskiej opozycji.

Osiem lat po śmierci "polon wciąż da się wykryć w tkankach"

Jeżeli Jaser Arafat był wystawiony na działanie radioaktywnego polonu 210, to po ośmiu latach od jego śmierci wciąż da się go wykryć, bo pierwiastek wchodzi głęboko w ludzki tkanki - twierdzą naukowcy, cytowani przez BBC. Nie są jednak przekonani, że ekshumacja przywódcy Palestyńczyków da odpowiedź na pytanie, czy został on otruty.

"Ostatni dyktator w Europie": Dynastii nie będzie

- Przyjechaliście, żeby zobaczyć żywego dyktatora, jedynego i ostatniego w Europie - powtarzał z upodobaniem i ironią prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, udzielając we wtorek wywiadu agencji Reuters. Zapewnił, że w jego kraju rewolucji nie będzie.

Zgwałcili i podpalili 18-latkę. Od 14 lat więzienia do dożywocia

Trzech młodych mężczyzn, którzy w marcu zgwałcili, próbowali udusić i podpalili 18-letnią dziewczynę w Mikołajewie na Ukrainie zostało skazanych przez miejscowy sąd na kary wieloletniego więzienia. Sprawa śmierci Oksany, która zmarła trzy tygodnie po napaści, wywołała liczne protesty w kraju.

Kto naciska w sprawie nadzoru internetu? Agenda ONZ "rozczarowana" stanowiskiem PE

Konferencja w Dubaju, na której 193 państwa podpisać mają umowę ws. regulacji sieci, to polityczna rozgrywka między USA i jego internetowym lobby a reżimami autorytarnymi - pisze kilka dni przed szczytem ITU agencja Reutera. ITU twierdzi, że to wielcy giganci internetowi chcą przeforsować swoje stanowisko, a przyjęte zapisy będą miały "charakter ogólny". - Nie ograniczą praw i wolności w sieci - zapewnia.

Francja zagłosuje w ONZ na korzyść Palestyny

Francja zagłosuje w tym tygodniu za przyznaniem Palestyńczykom w ONZ statusu nieczłonkowskiego państwa obserwatora - poinformował we wtorek minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius.

Łukaszenka zdradza: Putin uszkodził kręgosłup w walce judo

Poważne problemy zdrowotne Władimira Putina to wynik pojedynku na macie - zdradził prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka w wywiadzie udzielonym agencji Reutera. - On kocha judo. W trakcie walki podniósł rywala, rzucił nim i wtedy wykręcił kręgosłup - oznajmił.

Janukowycz wykopał pod sobą dołek? Podpisał ustawę o referendum

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podpisał ustawę o referendum, która otwiera drogę do zmian w konstytucji. Opozycja twierdzi, że dzięki niej w przyszłości prezydenta będzie mógł wybierać parlament, ale ustawa daje też szansę na walkę z Janukowyczem. Zebranie trzech milionów podpisów obywateli może doprowadzić np. do uwolnienia Julii Tymoszenko.

Wałęsa został profesorem na Filipinach

Lech Wałęsa otrzymał dziś tytuł honorowego profesora na uczelni w Manili. Na filipińskim Uniwersytecie Świętego Tomasza osobiście odebrał dyplom. Pochwalił się tym na swoim blogu.

Arafat ponownie pochowany. Ekshumacja ma wyjaśnić przyczynę śmierci

Ciało Jasera Arafata zostało ekshumowane z jego grobu w Ramallah. Po kilku godzinach nastąpił powtórny pochówek, podczas którego władze Autonomii Palestyńskiej oddały honory nieżyjącemu przywódcy. W międzyczasie francuscy, rosyjscy i szwajcarscy eksperci dostali próbki jego ciała, których analiza ma dać odpowiedź na pytanie, czy Arafat został otruty.

Niemcy chcą więcej Unii w Strefie Gazy

Niemiecka dyplomacja chce, by Unia Europejska zaangażowała się w działania służące zapobieganiu przemytowi broni z Egiptu do Strefy Gazy. O niemieckiej propozycji, która ma służyć pokojowi na Bliskim Wschodzie, pisze dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Cipi Liwni wraca z Ruchem

Była izraelska minister spraw zagranicznych Cipi Liwni powraca do polityki i stanie na czele nowej partii - poinformowała jej doradczyni Meraw Parsi-Zadok. Partia będzie się nazywała Ruch i ma zostać powołana jeszcze we wtorek.

Kto na czele opozycji? Może być potrzebny sąd

Wewnątrzpartyjna komisja potwierdziła w poniedziałek, że na szefa francuskiej opozycyjnej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) wybrany został Jean-Francois Cope, który swego rywala, byłego premiera Francois Fillona pokonał 952 głosami.Fillon kwestionuje ten werdykt.