Kłopoty z dziecięcą pupą. Co uchodziło w latach 50., dziś jest nie do przyjęcia

Jill White, matka i fotograf, zrobiła na plaży zdjęcie swojej dwuletniej córeczce i jej koleżance. Fotografia nawiązywała do kampanii reklamowej olejku do opalania z 1953 roku. Dla mamy i artystki zdjęcie było urocze, zamieściła je na popularnym portalu społecznościowym. Pokazywało jednak fragment dziecięcej pupy. I zaczęły się kłopoty.

Merkel wzywa Kijów do umiaru w walce z separatystami

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence, aby strona ukraińska zachowała umiar w swych działaniach przeciwko prorosyjskim separatystom i chroniła cywilów - poinformował w piątek rzecznik kanclerz Steffen Seibert.

Erdogan: Bombardowanie Strefy Gazy oddala Izrael od Turcji

bombardowanie Strefy Gazy przez Izrael negatywnie wpływa na próby normalizacji stosunków turecko-izraelskich - podkreślił premier Turcji Recep Tayyip Erdogan. Relacje między tymi krajami załamały się w 2010 roku - przypomina w piątek agencja Reutera.

Sensacja na Emmy. Pierwsza w historii nominacja dla transseksualnej aktorki

Laverne Cox, gwiazda serialu "Orange is the New Black", została pierwszą transpłciową osobą nominowaną do nagród Emmy. "Aktorka tworzy historię" - zawyrokowały amerykańskie media. Bo Cox nie tylko dostała pierwszą nominację dla transseksualistki w historii Emmy, ale nagród filmowych i telewizyjnych w ogóle.

Hamas ostrzega, żeby nie latać do Izraela. Chce ostrzelać główne lotnisko

- Zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na izraelską agresję i ostrzegamy przed lataniem na lotnisko Ben Guriona. Będzie ono naszym celem, bo mieści również bazę wojskową - oznajmił Hamas. Port lotniczy Ben Guriona pod Tel Awiwem to główna "brama na świat" Izraela. Tam ląduje większość zagranicznych samolotów.

Egzekucja za drobne przestępstwo. W Słowiańsku realizowano dekret Stalina

Szokującego odkrycia dokonali dziennikarze przeszukujący siedzibę służby bezpieczeństwa w Słowiańsku w obwodzie donieckim, który po ponad dwóch miesiącach "odbiła" z rąk separatystów ukraińska armia. Znaleziono dokumenty "trybunału wojskowego", który zatwierdził co najmniej jeden wyrok śmierci na obywatelu miasta za dokonanie drobnej kradzieży.

Liderzy separatystów przyznają, że pochodzą z Moskwy, jeden był w FSB

Dwóch najważniejszych liderów separatystów otwarcie stwierdziło, że pochodzą z Moskwy. Jeden miał do niedawna służyć w FSB. Zapewniają, że są "ochotnikami", a "ruch ochotniczy" jest w Rosji bardzo rozwinięty. Zapewniają, że nie poddadzą Doniecka i zamierzają z niego ewakuować nawet kilkaset tysięcy ludzi.

Bus z przedszkolakami w rzece. 11 ofiar

W prowincji Hunan w Chinach doszło do tragedii, gdy bus wiozący dzieci do przedszkola zsunął się z górskiej drogi i wpadł do rzeki. Zginęło 11 osób, w tym ośmioro dzieci. Po wypadku okazało się, że pojazd był przystosowany do przewozu zaledwie siedmiu osób.

Zdjęcie amerykańskiego jeńca z talibem w sieci

Na Twitterze opublikowano zdjęcie przedstawiające uśmiechniętego sierżanta armii USA Bowe'a Bergdahla, stojącego obok jednego z przywódców talibów. W sieci znalazły się też inne fotografie Amerykanina z okresu, gdy był jeńcem talibów.

Hezbollah dołącza do Hamasu? Rakiety z Libanu spadły na Izrael

Libańska agencja prasowa poinformowała w piątkowy poranek o tym, że z terytorium tego kraju wystrzelono dwie rakiety, które dosięgły terytorium Izraela. Wcześniej władze w Tel Awiwie informowały o tym, że na ich terytorium spadł jeden pocisk, ale nie były w stanie stwierdzić, czy nadleciał z Libanu, czy też Syrii.

"Hybrydowa wojna" z Ukrainą? Plan rosyjscy generałowie mieli już rok temu

Konflikt w Donbasie i wcześniejszą aneksję Krymu specjaliści okrzyknęli "wojną XXI wieku" czy - bardziej naukowo - "wojną hybrydową". Co do jej charakterystyki, niemal wszyscy się zgadzają. Więcej sporów budzi pytanie, czy działania Rosji były spontaniczne, podejmowane na gorąco, czy wręcz przeciwnie, przemyślane i od dawna zaplanowane. Analiza wystąpienia szefa Sztabu Generalnego sprzed półtora roku przemawia za tym drugim wariantem.

Putin w podróży po Ameryce Łacińskiej. Najpierw Kuba

Wizytą w Hawanie Władimir Putin rozpoczyna w piątek podróż do Ameryki Południowej. Ma spotkać się z Fidelem i Raulem Castro. W sobotę będzie w Argentynie, a od niedzieli w Brazylii, gdzie odbędzie się spotkanie przywódców BRICS.

Maroko zagrożone terroryzmem. Zaostrzone środki bezpieczeństwa

Władze Maroka poinformowały w czwartek o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem terrorystycznym, wykrytym przez służby wywiadowcze. Obawy MSW związane są z rosnącą liczbą Marokańczyków, którzy w Syrii i Iraku walczą u boku dżihadystów.

"Krytyczny moment" dla Afganistanu

Sekretarz stanu USA John Kerry przybył w piątek do Afganistanu, aby pomóc zażegnać kryzys polityczny po wyborach prezydenckich w tym kraju. Szef amerykańskiej dyplomacji spotka się z obu kandydatami oraz z urzędującym szefem państwa.

Poroszenko: Rosja odrzuca propozycje rozmów

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko rozmawiał z wiceprezydentem USA Joe Bidenem. Przekazał mu, że Rosja wielokrotnie odrzucała propozycje Kijowa co do miejsc, gdzie mogłyby się odbyć rozmowy w sprawie zawieszenia broni na wschodzie kraju - poinformował Biały Dom.

Ofensywa przeciw Hamasowi. Telefon z Białego Domu

Prezydent USA Barack Obama zaproponował pomoc w negocjacjach mających doprowadzić do rozejmu między Izraelem i palestyńskim Hamasem. Ostrzegł przed dalszą eskalacją najnowszej odsłony izraelsko-palestyńskiego konfliktu.

Ostatni dyktator Europy. 20 lat rządów Alaksandra Łukaszenki

10 lipca minęło 20 lat od czasu objęcia przez Alaksandra Łukaszenkę urzędu prezydenta Białorusi. To pierwszy i jak do tej pory jedyny prezydent tego kraju. Łukaszenka sprawuje swój urząd dłużej niż Leonid Breżniew, sekretarz generalny partii komunistycznej w Związku Radzieckim.

Przedwyborczy prezent Erdogana dla Kurdów

Turecki parlament uchwalił w czwartek ustawę, która ma ułatwić rozmowy pokojowe z bojownikami z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). Wprowadzając nowe przepisy, premier Recep Tayyip Erdogan próbuje zapewnić sobie poparcie 15-milionowej mniejszości kurdyjskiej w sierpniowych wyborach prezydenckich.

Relacja Polaka z Izraela: widzę to w czarnych barwach

Boję się, że nikt nie panuje nad tą sytuacją - mówił na antenie TVN24 Dani Tracz, Polak mieszkający w Izraelu. Jak tłumaczył, w Tel Awiwie jest dosyć spokojnie, ale w miastach wokół Strefy Gazy panuje "piekło". Konflikt na Bliskim Wschodzie zaostrzył się w ostatnich dniach. Łącznie po stronie palestyńskiej od wtorku zginęło 70 osób.

Żelazną Kopułę przebija tylko co dziesiąta rakieta Hamasu

Izraelski system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła (Iron Dome) zestrzelił około 90 proc. palestyńskich rakiet, które wystrzelono w tym tygodniu ze Strefy Gazy - poinformowali w czwartek przedstawiciele władz Izraela i USA. Oznacza to, że skuteczność systemu poprawiła się w porównaniu z jego wcześniejszym użyciem przeciwko palestyńskim rakietom w 2012 roku, gdy przechwycono 85 proc. z nich.

Niemcy wydalą przedstawiciela służb wywiadowczych USA

Biały Dom oznajmił w czwartek, że USA będą nadal współpracować z Niemcami ze względu na wagę tej współpracy dla bezpieczeństwa. Tego dnia Berlin wezwał przedstawiciela służb wywiadowczych USA w ambasadzie amerykańskiej do opuszczenia kraju.