Zalew telefonów po apelu policji. Zamachowiec jednak wciąż nieuchwytny

Francuska policja kontynuuje poszukiwania zamachowca, który w poniedziałek strzelał w redakcji gazety "Liberation" oraz przed siedzibą banku Societe Generale. Apel policji o pomoc w ujęciu napastnika odbił się w społeczeństwie szerokim echem. Jak dotąd, funkcjonariusze dostali prawie 700 telefonów od osób, które twierdziły, że widziały zamachowca lub wiedzą, kim może być.

Smartfon w samoobronie. Pryska gazem i razi prądem

Czy smartfon może chronić przed bandytami? Okazuje się, że tak. I to nie za sprawą specjalnych aplikacji, a dzięki wynalazkowi pewnej amerykańskiej firmy, która opracowała nakładkę zawierającą paralizator i gaz pieprzowy.

Pjongjang przetrzymuje Amerykanina? "Może być kartą przetargową Kima"

Turysta z USA jest prawdopodobnie od października przetrzymywany w Korei Północnej - podaje agencja Kyodo powołując się na źródła dyplomatyczne w Korei Płd. Jeśli doniesienia się potwierdzą, więziony Amerykanin "może stać się kartą przetargową w negocjacjach Pjongjangu z Zachodem".

Zamach na Synaju. Zginęło 10 żołnierzy

Co najmniej 10 żołnierzy zginęło, a 35 odniosło obrażenia na skutek wybuchu samochodu pułapki pod Al-Arisz na północnym wybrzeżu półwyspu Synaj - poinformowały służby bezpieczeństwa. Żołnierze jechali w konwoju.

Obama apeluje, by nie nakładać nowych sankcji na Iran

Prezydent USA Barack Obama kolejny raz zaapelował we wtorek do senatorów, by nie nakładali nowych sankcji na Iran, podczas gdy USA wraz z innymi krajami próbują wynegocjować w Genewie wstępne porozumienie ws. irańskiego programu nuklearnego.

Samolot spadł do oceanu. Dwie osoby nie żyją

Co najmniej dwie osoby zginęły w wypadku samolotu pasażerskiego u wybrzeży Florydy - poinformowała straż przybrzeżna. Maszyną leciały cztery osoby, los pozostałych dwóch nie jest znany.

Włosi stracili milionowy kontrakt, bo korumpowali Hindusów

Indie postanowiły anulować obciążony skandalem kontrakt z włosko-angielską firmą AgustaWestland na zakup 12 śmigłowców do transportu osobistości rządowych - poinformował we wtorek Reuters, powołując się na trzy indyjskie źródła.

Polska wprowadza Child Alert. O zaginionym dziecku mają usłyszeć wszyscy

W Stanach Zjednoczonych co 40 sekund znika jedno dziecko, w Polsce w samym 2013 roku zgłoszono policji ponad 6 tys. zaginięć osób poniżej 18. roku życia. Organizacje pozarządowe, służby i władze w wielu państwach postanowiły połączyć siły w walce z uprowadzeniami dzieci i stworzyły system Child Alert. Dziś do tej grupy dołącza Polska. Jak funkcjonuje ten system i czy sprawdza się w innych krajach, jak będzie działał w Polsce?

USA dementują. Nie ma porozumienia z Afgańczykami

USA i Afganistan uzgodniły ostateczną wersję umowy bezpieczeństwa regulującej obecność amerykańskich wojsk w Afganistanie po 2014 roku - poinformował we wtorek w Kabulu rzecznik afgańskiego prezydenta Aimal Faizi. Bardzo szybko pojawiło się dementi strony amerykańskiej.

"Na ludzi spadły betonowe bloki". Budowa była nielegalna

Władze miejskie miesiąc temu otrzymały nakaz sądowy w sprawie zablokowania prac budowlanych w centrum handlowym niedaleko Durbanu w Republice Południowej Afryki. We wtorek budynek zawalił się - zginęły co najmniej dwie osoby, a ponad 20 zostało rannych.

Norwegowie też podsłuchują. Chodzi o miliony połączeń

Szef norweskiego wywiadu Kjell Grandhagen przyznał we wtorek, że podległe mu służby podsłuchiwały miliony połączeń telefonicznych w miejscach, gdzie dochodziło do konfliktów i w których sytuacja była niestabilna; zdobytą wiedzą dzielono się z sojusznikami.

Obraził Mahometa na Twitterze. Trafi do więzienia na 5 lat

Na 5 lat więzienia skazał sąd w Kuwejcie użytkownika Twittera, który w jednym z wpisów obraził proroka Mahometa. Z kolei sąd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zdecydował, że mężczyzna, który na Twitterze wyrażał własne poglądy na temat procesu islamistów, spędzi za kratkami dwa lata.

UE zwiększa budżet Erasmusa do prawie 15 mld euro

Parlament Europejski zatwierdził we wtorek nowy unijny program wymiany i stypendiów Erasmus+. Budżet programu ma wynieść 14,7 mld euro do 2020 r., a skorzystają z niego ponad 4 mln młodych ludzi w UE.

Wysłannik Watykanu przesłuchał diakona ws. abp. Wesołowskiego. W materiałach zeznania pięciorga dzieci

W materiałach śledczych w sprawie abp. Józefa Wesołowskiego znajdują się zeznania pięciorga dzieci, a nie trojga, jak mówiono dotychczas - poinformowała dominikańska telewizja NCDN. Z informacji dominikańskich dziennikarzy wynika, że wysłannik Watykanu przesłuchał diakona Francisco Javiera Occis Reyesa, który prawdopodobnie wiedział o poczynaniach abp. Wesołowskiego i utrzymywał z nim intymne relacje. - Abp Wesołowski palił i wciągał narkotyki - miał zeznać diakon.

Specnaz FSB w ambasadzie Rosji? Ławrow o zajściach 11 listopada

Rosja docenia reakcję władz Polski po ataku na ambasadę w Warszawie, ale wypomina, że wbrew obietnicom, placówka nie została odpowiednio zabezpieczona. Tak wynika z wypowiedzi szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa dla jednej z gazet. Pytany, czy Rosja nie powinna wysyłać własnych żołnierzy do ochrony ambasad, Ławrow przypomniał, że już tak robi się w przypadku najbardziej zagrożonych placówek.

Zgrywał tajne dane w Ramstein. Chciał je sprzedać wrogom NATO

Wyższy Sąd Krajowy w Koblencji skazał we wtorek byłego pracownika NATO na siedem lat więzienia za działalność szpiegowską. Zdaniem sędziów informatyk przegrywał tajne dane z komputerów w bazie USA Ramstein, zamierzając sprzedać je Chinom lub Rosji.