14 kobieta stracona w USA. Zabiła dla polisy

59-letnia kobieta została stracona w Teksasie. Suzanne Basso została wcześniej skazana za śmiertelne pobicie niepełnosprawnego umysłowo mężczyzny, na którego polisie ubezpieczeniowej zależało kobiecie. Basso to 14 kobieta stracona w USA od czasu przywrócenia w 1976 r. kary śmierci.

B-52 drażnią Kim Dzong Una. "Ćwiczenia ataku atomowego"

Coś, co źródła w Korei Południowej określają jako lot treningowy pojedynczej maszyny, Korea Północna nazywa próbą ataku nuklearnego i stawia pod znakiem zapytania zapowiadane rozmowy na temat organizacji kolejnego spotkania rodzin rozdzielonych w wyniku wojny koreańskiej 1950-53.

"Bohaterstwo naszych czasów"

Ewakuacji misjonarzy na razie nie będzie - ale wcale nie dlatego, że jest to nie możliwe. Zakonnicy zdecydowali się zostać i razem ze swoimi podopiecznymi uciekają i ukrywają się przed strzałami rebeliantów. Co takiego sprawia, że nie chcą opuścić kraju ogarniętego wojną, pogrążonego w chaosie i nienawiści?

"Plan Marshalla", sankcje, rozmowy? PE uchwali rezolucję ws. Ukrainy

W Parlamencie Europejskim odbędzie się dziś głosowanie nad projektem rezolucji w sprawie sytuacji na Ukrainie. Rezolucja będzie zawierać wezwanie do zaangażowania UE w mediacje na Ukrainie, przygotowania wraz międzynarodowymi instytucjami pakietu wsparcia gospodarczego, ale też przygotowania sankcji wobec członków władz w Kijowie, odpowiedzialnych za przemoc i śmierć demonstrantów.

Papież Franciszek cały z czekolady. 1,5 tony trafi do ubogich

Papież Franciszek otrzymał w prezencie przedstawiającą go statuę naturalnej wielkości, wykonaną z półtorej tony gorzkiej czekolady. Figurę wykonali cukiernicy z Belluno na północy Włoch. Papież dostał jeszcze 1,5 t czekolady, która trafi do ubogich z Rzymu.

Nakaz chemicznej kastracji i dożywocie dla pedofilów w Macedonii

Macedoński parlament przyjął ustawę nakazującą chemiczną kastrację przestępców recydywistów skazanych za seksualne wykorzystywanie dzieci. Będzie im też groziło dożywocie. Tym, którzy dopuszczą się gwałtu po raz pierwszy będzie groziło 15 lat więzienia. W Macedonii działa też internetowy rejestr pedofilów, w którym po ich wyjściu na wolność publikowane są wszystkie dane personalne.

Rosjanie przesunęli granicę o 11 km w głąb Gruzji. NATO "zaniepokojone"

NATO skrytykowało w środę Rosję za to, że przesunęła swoją strefę przygraniczną o 11 km w głąb należącej do Gruzji i nieuznawanej przez społeczność międzynarodową separatystycznej Republiki Abchazji. Rosja posunięcie tłumaczy względami bezpieczeństwa z powodu rozpoczynających się w Soczi igrzysk olimpijskich.

Fuele: Unia gotowa rozszerzyć pomoc ws. reform na Ukrainie

Komisarz UE ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Sztefan Fuele zadeklarował w środę, że jeśli kryzys na Ukrainie zostanie rozwiązany, to UE jest gotowa rozszerzyć swoją pomoc i zaangażować się na rzecz reform politycznych i ekonomicznych w tym kraju.

Polacy w pierwszej 10 najlepszych lobbystów Ukrainy

Polacy po raz kolejny zdominowali listę najlepszych lobbystów Ukrainy, opublikowaną w środę przez kijowski Instytut Polityki Światowej (IPŚ) na podstawie ocen prawie 40 ekspertów ukraińskich i zagranicznych. Listę otwiera b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

ONZ: Syria nie wypełniła zobowiązań ws. broni chemicznej

Syria nie wypełniła zobowiązań międzynarodowych w zakresie zniszczenia arsenału chemicznego ani nie wywiązała się z upływającego w środę terminu, do którego z kraju miano wywieźć 1200 ton substancji chemicznych - podała Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej.

Chiny nakręcają wyścig zbrojeń w Azji. Imponuje Rosja, Zachód zostaje w tyle

Wydatki na rozwój armii rosną w Rosji i Chinach o 30-40 proc. w ostatnich latach. W tym czasie budżety na obronność w Europie i USA kurczą się lub pozostają na podobnym poziomie. Armia Władimira Putina dysponuje takimi środkami, jak Niemcy i Francuzi razem, a Chiny wydają na zbrojenia więcej od Japonii, Korei Południowej, Tajwanu i Wietnamu łącznie – napisano w opublikowanym w środę w Londynie raporcie Międzynarodowego Instytutu Badań Strategicznych (IISS).

"Raport ONZ niesprawiedliwy i stronniczy". Mocna odpowiedź przedstawiciela Watykanu

- ONZ nie może żądać od Kościoła zmiany moralnego nauczania, które nie podlega negocjacji - powiedział arcybiskup Silvano Tomasi, przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ. To odpowiedź na raport Komitetu ONZ ds. Praw Dziecka, w którym mocno skrytykowano podejście Watykanu do pedofilii w Kościele oraz zażądano usunięcia z Kościoła wszystkich winnych i podejrzanych o wykorzystywanie dzieci.