"Śmiertelny atak cybernetyczny". Broń przyszłości dżihadystów

Bojownicy z tzw. Państwa Islamskiego rozwijają swoje możliwości, by przeprowadzić "śmiertelny atak cybernetyczny" na Wielką Brytanię, twierdzi brytyjski Kanclerz Skarbu, George Osborne. Londyn ma w związku z tym w najbliższych latach podwoić wydatki na walkę z cyberprzestępczością.

Nie znaleziono "czarnej skrzynki" z El Faro. Koniec poszukiwań

Amerykańskie władze zakończyły poszukiwania urządzenia rejestrującego parametry rejsu statku handlowego El Faro, który zatonął w pobliżu Bahamów na początku października - ogłosił w poniedziałek amerykański Krajowy Zarząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Gwinea kończy z ebolą. Wyleczono ostatniego pacjenta

W Gwinei - targanej od blisko dwóch lat epidemią gorączki krwotocznej wywoływanej przez wirus Ebola - wyleczono ostatniego zakażonego pacjenta, urodzonego przed 19 dniami chłopca - podały w poniedziałek źródła w gwinejskiej służbie zdrowia.

Tusk i Juncker nie mogą opuścić Turcji. Z powodów bezpieczeństwa

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nie mogą wylecieć z Turcji, gdzie brali udział w szczycie państw G20 - poinformował Reuters, powołując się na jednego z unijnych urzędników. Powodem miały być obawy co do bezpieczeństwa ich lotu.

Symbol Zachodu, wróg radykalnego islamu. Paryż terrorystyczną stolicą Europy

Francja jest w stanie wojny - oświadczył we francuskim parlamencie prezydent Hollande trzy dni po zamachach w Paryżu, najkrwawszych w nowoczesnej historii tego kraju. Od lata udaremniono tam pięć innych ataków. Dlaczego akurat Francja, kraj otwarty na muzułmanów stała się terrorystyczną stolicą Europy? Materiał magazynu "Czarno na białym".

Jeden jest martwy, drugiego zatrzymano, trzeci to teraz "podejrzany nr 1"

Co najmniej dwaj bracia Abdeslam z brukselskiej dzielnicy imigrantów Molenbeek byli - zdaniem służb - zaangażowani w przeprowadzenie piątkowych zamachów w Paryżu. Trzeci z nich, Mohamed, w sobotę został zatrzymany przez brukselską policję, ale ostatecznie wypuszczono go w poniedziałek bez postawienia jakichkolwiek zarzutów.

FBI i Pentagon pomogą Francuzom. "Nasz najstarszy sojusznik"

FBI, ministerstwo sprawiedliwości i inne amerykańskie agencje pomagają Francji wyjaśnić okoliczności zamachów terrorystycznych w Paryżu - poinformowała prokurator generalna USA Loretta Lynch. Wzmożenie działań na rzecz walki z "ekstremizmem i terroryzmem" zapowiedział również szef NATO.

"Akcja w Paryżu jest przejawem desperacji"

Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego przegrywają wojnę w Syrii, dlatego starają się wywrzeć presję na Francji, by wycofała się z działań na Bliskim Wschodzie - ocenił w programie "Świat" TVN24 Biznes i Świat eurodeputowany prof. Dariusz Rosati. - Akcja w Paryżu jest aktem desperacji - stwierdził.

Polowanie na terrorystów. Kogo szukają służby, gdzie prowadzą tropy

Śledztwo mające na celu aresztowanie zamachowców i organizatorów paryskich ataków zatacza coraz szersze kręgi. Coraz więcej tropów prowadzi do Belgii, ale w stan gotości postawiono służby w niemal całej Zachodniej Europie. W poniedziałek trwał pościg na terenie Włoch, gdzie miał zbiec mężczyzna powiązany z zamachami. Przeprowadzono serię aresztowań w Belgii, Francji i Niemczech.

Studenci, dziennikarze, nauczyciele, z każdego zakątka świata. Zginęli w Paryżu

Kochali życie, zabawę, sport i swoje rodziny. Byli studentami, nauczycielami, architektami, prawnikami, dziennikarzami. Wielu z nich przeszło ulicami Paryża w marszu milczenia po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, do którego doszło w styczniu br. Kim były ofiary piątkowych zamachów? Sylwetki części zidentyfikowanych ofiar prezentuje "Liberation" i CNN.

Zamachowcy przy stadionie wysadzili się w odosobnieniu. Ale plan miał być inny

Terroryści, którzy wysadzili się przy Stade de France, próbowali bez biletów dostać się na stadion w czasie piątkowego meczu towarzystkiego Francja - Niemcy - donosi francuski "L'Equipe". Próbę wejścia na arenę podjęło dwóch zamachowców, ale zostali odprawieni przez stewardów z kwitkiem. Zdaniem "Wall Street Journal" co najmniej jeden zamachowiec miał bilet.

Komandosi wchodzili przez dach. Obława w dzielnicy imigrantów zakończona

Zakończono czterogodzinną akcję policji w imigranckiej dzielnicy Molenbeek w Brukseli. Według dziennikarzy wcześniej w tej części miasta słychać było wybuchy. Celem akcji miał być Saleh Abdeslam - poszukiwany listem gończym brat zamachowca z klubu Bataclan, nikogo jednak nie schwytano. Postanowiono natomiast zarzuty dwóm z siedmiu osób zatrzymanych w weekend w Brukseli. Więcej w "Faktach z Zagranicy'" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godzinie 20.

"Guźce" zadały cios dżihadystom. Najpierw bomby, potem działka automatyczne

Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy od rozpoczęcia nalotów na tzw. Państwo Islamskie zniszczyło w nalotach w Syrii ciężarówki wykorzystywane przez dżihadystów do transportu ropy naftowej, z której organizacja czerpie wielkie zyski. Więcej w "Faktach z Zagranicy'" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godzinie 20.

Belg może być "mózgiem" zamachów. "Jest już w Syrii"

Urodzony w Brukseli Abdelhamid Abaaoud jest podejrzewany przez belgijskie służby o zorganizowanie piątkowych zamachów terrorystycznych w Paryżu - podał w poniedziałek dziennik "De Standaard", powołując się na własne źródła. Agencja Reutera dodaje, że mężczyzna jest już w Syrii.