Były prezydent oskarżony. "Udział w korupcyjnym spisku"

Brazylijska prokuratura oskarżyła byłego prezydenta Brazylii Luiza Inacio Lulę da Silvę i jego żonę o korupcję w ramach zataczającej coraz szersze kręgi afery państwowego giganta naftowego Petrobras - podała telewizja GloboTV.

Prostytucja i bezprawie w ośrodku dla migrantów

Prokuratura w Foggii na południu Włoch, prowadząca postępowanie ws. fatalnych warunków w tamtejszym ośrodku dla migrantów ubiegających się o azyl, objęła śledztwem pierwszą grupę osób zarządzających tym trzecim co wielkości centrum w kraju - podały media.

Jego zdjęcie wstrząsnęło Ameryką. Sąd znalazł chłopcu nowy dom

Nowy dom znalazł chłopiec, którego zdjęcie w samochodzie z nieprzytomną parą heroinistów ujawniła w czwartek amerykańska policja. Czterolatek trafi pod opiekę swojej dalszej rodziny, podczas gdy opiekująca się nim wcześniej babcia usłyszała zarzuty m.in. narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia.

Jeden doprowadzony do samobójstwa, inny poparzony. Antymuzułmańska fala w wojsku

Amerykańskie wojsko prowadzi szeroko zakrojone dochodzenie w sprawie traktowania rekrutów w jednej z dwóch baz szkoleniowych Korpusu Piechoty Morskiej. Dryli i rygor od zawsze były tam wyjątkowe, jednak z najnowszych ustaleń wynika, że dochodziło tam wprost do masowego znęcania się nad kandydatami na marines. Wyjątkowo podły los czekał rekrutów-muzułmanów.

Clinton spotka się z Poroszenką

Kandydatka Partii Demokratycznej na prezydenta USA Hillary Clinton w przyszłym tygodniu podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych spotka się m.in. z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim i prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką - ogłosił jej sztab wyborczy.

Szef MSZ o rezolucji: pozostaje nam to ignorować

- Jesteśmy zdziwieni dokonaną przez Parlament Europejski oceną Polski - oświadczył szef MSZ Witold Waszczykowski, komentując rezolucję PE, który uznał w środę, że "paraliż Trybunału Konstytucyjnego zagraża demokracji, prawom podstawowym oraz rządom prawa w Polsce".

Dwulatek udusił się pod pufą. Usiadła na nim opiekunka

Czy właśnie mówicie mi, że nauczyciel usiadł na moim dziecku? - pytała zrozpaczona matka Leonardo Sancheza. Dwulatek udusił się w żłobku pod miękką pufą, na której usiadła opiekunka, by poczytać dzieciom książki. Miała nie zauważyć, że chłopczyk wszedł wcześniej pod pufę.

Rosjanie twierdzą, że uratowali Palmirę

Rosyjskie lotnictwo zaatakowało pozycje dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) nieopodal Palmiry w środkowej Syrii, zapobiegając przygotowywanemu przez nich atakowi na miasto - poinformował gen. Wiktor Poznichir.

Zatrzymali 15-latka. Miał planować atak terrorystyczny

W Paryżu zatrzymano nastolatka w związku z udaremnionymi ostatnio atakami terrorystycznymi we Francji - poinformował portal franceinfo.fr, powołując się na anonimowego przedstawiciela francuskich sił bezpieczeństwa. Jednocześnie otwarto we Francji pierwsze centrum prewencji, integracji społecznej i obywatelskości (CPIC), do którego trafią zagrożeni radykalizacją młodzi muzułmanie.

Lewica chce zlikwidować jednostkę komandosów. "Nie są potrzebni"

Portugalska lewica, reprezentowana w parlamencie przez komunistów, Zielonych oraz Blok Lewicy, domaga się likwidacji batalionu wojsk specjalnych. Uważają, że służba w nim jest zbyt niebezpieczna. Niedawno podczas ćwiczeń śmierć poniosło dwóch żołnierzy a dziewięciu trafiło do szpitala.

Szwedzi przesłuchają Assange'a. Przez pośrednika

Władze Ekwadoru na 17 października wyznaczyły termin przesłuchania twórcy portalu Wikileaks Juliana Assange'a - podała szwedzka prokuratura. Przesłuchanie odbędzie się w obecności szwedzkich śledczych w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Martin Schulz: jeszcze Polska nie zginęła

Teraz Polska! - tak przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz przywitał polskich dziennikarzy w Brukseli w środę, gdy europarlament przyjął rezolucję w polskich sprawach. Chwilę potem wypowiedział po polsku pierwsze słowa naszego hymnu. W tym samym czasie do przewodniczącego przyszedł SMS. Jak relacjonuje nasz reporter, autorem wiadomości miał być szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Obserwuje mnie! - skomentował przewodniczący PE.

"Polska Kaczyńskiego skręca na dzikie pola". Politycy po rezolucji europarlamentu

- Komisja występuje wobec Polski w roli prokuratora, w roli sędziego, a także w roli egzekutora. To jest nie tylko gwałt na tradycji politycznej świata zachodniego, to jest głęboko antyeuropejskie - skomentował rezolucję przyjętą przez europarlament Ryszard Legutko, europoseł PiS. - Dzisiaj to jest coś więcej niż porażka. To jest symbol drogi, która prowadzi nas naprawdę na obrzeża UE, na margines europejskiej polityki - stwierdził z kolei szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

Pokazówka z generałem nagle przerwana. "Kryć się!"

Miała być pokazowa prezentacja tego, jak rosyjskie wojsko wydatnie przyczynia się do pokoju w Syrii, zrobił się pokaz tego, jak trudna jest tam sytuacja. Rosyjscy widzowie mogli na żywo zobaczyć, jak żołnierze w pobliżu Aleppo nagle dostają się pod ostrzał i muszą uciekać sprzed kamery w bezpieczne miejsce. Słychać było tylko strzały i krzyki: Kryć się!.

Może rządzić dożywotnio. Nic mu już nie przeszkadza

Prezydent Turkmenistanu podpisał poprawki do konstytucji, które pozwolą mu na sprawowanie dożywotnio funkcji głowy państwa. Tym sposobem Kurbankuły Berdymuchammedow idzie w ślady swego poprzednika Saparmurata Nijazowa, który rządził krajem przez 20 lat - do swojej śmierci.

"Podły atak przeciwko Węgrom"

Ataki na Węgry bardzo pogłębiają kryzys w Europie – oświadczył szef MSZ Węgier Peter Szijjarto, odnosząc się do słów szefa dyplomacji Luksemburga Jeana Asselborna oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

Tysiące migrantów trafią z "dżungli" do innych ośrodków

Szef MSW Francji Bernard Cazeneuve oświadczył wywiadzie dla radia France Inter, że do ośrodków w całym kraju zostanie przeniesionych z Calais dziewięć tysięcy migrantów. Powiedział też, że o rozlokowaniu uchodźców rozmawia z rządem brytyjskim. Więcej w "Faktach z Zagranicy" w TVN24 BiS o godz. 19.55.

Tak dobrych wieści z Syrii nie było od dawna

Jako "bardzo pozytywne" oceniło opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka pierwsze 36 godzin rozejmu, odkąd zaczął on obowiązywać w poniedziałek wieczorem w Syrii między siłami rządowymi a zbrojną opozycją. Więcej w "Faktach z Zagranicy" w TVN24 BiS o godz. 19.55.

"Niewolnictwo w Donbasie". Zarabiają na pracy więźniów

Przywódcy samozwańczych republik w Doniecku i Ługańsku wysyłają do pracy ukraińskich więźniów, odbywających wyroki w Donbasie. Na pracy niewolniczej zarabiają tysiące dolarów miesięcznie – przekazał wiceminister ds. tymczasowo okupowanych terytoriów na wschodzie Ukrainy Georgij Tuka.