"Największy atak dżihadystów na pozycje rządowe od miesięcy"

Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali w sobotę pozycje rządowe w mieście Dajr az-Zaur we wschodniej Syrii, zabijając dziesiątki cywili i żołnierzy - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W odpowiedzi syryjskie lotnictwo zbombardowało pozycje IS.

Martwe renifery, krew i oskórowane tusze. Kontrowersyjna wycieczka przedszkolaków

Grupa pięciolatków z przedszkola w norweskiej miejscowości Henning została zabrana na wycieczkę na pobliską farmę reniferów, gdzie pokazywano im, jak wygląda proces uboju tych zwierząt. Dzieci miały się w ten dowiedzieć się więcej o tradycjach Saamów, którzy słyną z hodowli reniferów. Zdjęcia z wycieczki opublikowane na profilu przedszkola na Facebooku wywołały jednak falę kontrowersji i burzliwą dyskusję.

Śmiały się z niej dzieci. Teraz będą u prezydenta

10-letnia Kristinka z Bratysławy chciałaby zostać prezydentem Słowacji. Swoim marzeniem podzieliła się z Andrejem Kiską, obecną głową państwa. Napisała też, że z tego powodu dzieci z klasy się z niej śmieją. W odpowiedzi na list dziewczynki prezydent zaprosił ją wraz z całą klasą do pałacu prezydenckiego.

Palestyńska ambasada w Watykanie otwarta

Papież Franciszek przyjął w sobotę na audiencji prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. Następnie Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Stolicy Apostolskiej i oświadczył, że "Watykan całkowicie uznał Palestynę jako niepodległe państwo".

"Najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata". Premier powitała amerykańskich żołnierzy

Chcę podziękować, że jesteście z nami i życzyć by pobyt w Polsce był pobytem, który na długo zapadnie w waszej pamięci - powiedziała w sobotę w Żaganiu premier Beata Szydło podczas uroczystości powitania żołnierzy USA. Uczynimy wszystko, by wszyscy obywatele mogli czuć się bezpiecznie – zapewniła. W uroczystości bierze udział także szef MON Antoni Macierewicz i ambasador USA w Polsce Paul Jones.

Porwana 8 godzin po urodzeniu, 18 lat później odkryła prawdę. Rozmawiała już z rodzicami

Kamiyah Mobley została porwana ze szpitala na Florydzie zaledwie osiem godzin po urodzeniu. 18 lat później policja odnalazła całą i zdrową dziewczynę w Karolinie Południowej - poinformował w piątek szeryf Jacksonville Mike Williams. Kamiyah rozmawiała już z biologicznymi rodzicami. Kobieta, którą przez całe życie uważała za swoją matkę, usłyszała zarzut porwania.

Zbuntowani żołnierze porozumieli się z rządem

W piątek późnym wieczorem udało się osiągnąć porozumienie między reprezentantami rządu oraz władz wojskowych Wybrzeża Kości Słoniowej i protestującymi od 6 stycznia w mieście Bouake żołnierzami. W piątek wojskowi ponownie wyszli z koszar i zablokowali drogi.

Koniec Obamacare bliski? Pierwszy krok Izby Reprezentantów

Amerykańska Izba Reprezentantów uczyniła w piątek swój pierwszy krok na drodze ku uchyleniu jednego z głównych osiągnięć administracji prezydenta Baracka Obamy, czyli ustawy regulującej system ubezpieczeń zdrowotnych, Obamacare. Wcześniej to samo zrobił Senat.

Budynek runął na przechodniów. Zabici i ranni

Dwie osoby zginęły w piątek w Stambule, kiedy na przechodzących ulicą ludzi zawalił się kilkupiętrowy budynek - poinformowała turecka agencja prasowa Anatolia. Wśród ofiar śmiertelnych jest dziecko.

Senat USA zbada zarzuty ws. cyberataków Rosji

Senacka komisja wywiadu zbada zarzuty dotyczące ataków hakerskich Rosji podjętych w celu wpłynięcia na przebieg wyborów prezydenckich w USA. Zajmie się też innymi przypadkami zaangażowania Kremla w kampanię wyborczą – oświadczył w piątek szef komisji, Richard Burr.

Zniszczony pomnik w Hucie Pieniackiej. "Cele prowokatorów nie zostaną osiągnięte"

MSZ Ukrainy stanowczo potępia zniszczenie pomnika Polaków, którzy zginęli w Hucie Pieniackiej. - To niezwykły akt barbarzyństwa i wandalizmu - oświadczyła w piątkowym komentarzu dla polskich mediów rzeczniczka MSZ Ukrainy Mariana Beca. W czwartek ukraińska policja w obwodzie lwowskim poinformowała, że monument został zniszczony przez eksplozję materiału wybuchowego.

Doba bez ani jednego zabójstwa. Pierwszy raz od dwóch lat

Salwadorska policja poinformowała, że w środę 11 stycznia w kraju nie odnotowano żadnego zabójstwa. To pierwszy taki dzień od dwóch lat w tym położonym w Ameryce Środkowym państwie, które uznawane jest za jedno z najbardziej niebezpiecznych na świecie.