Turecka flaga na konsulacie Holandii. W Stambule poleciały jajka i kamienie

Manifestanci zgromadzili się w niedzielę przed konsulatem Holandii w Stambule, żeby zaprotestować przeciw wydaleniu tureckiej minister ds. rodziny i polityki społecznej Fatmy Betul Sayan z Holandii - informuje agencja AFP. Według AP, jeden z protestujący wspiął się na dach konsulatu i zastąpił flagę holenderską flagą turecką.

Działania Polski "dały ostateczny dowód na to, że Unia nie jest miłym gronem"

Polska dyplomacja udowodniła, że "Unia Europejska to nie jest takie miłe grono, gdzie wszyscy myślą tymi samymi kategoriami" - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Jacek Sasin. Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. Zdaniem Sławomira Neumana z Platformy Obywatelskiej, obóz rządzący "wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej".

Turecka minister wydalona z Holandii. Ranny policjant, zatrzymania po proteście

Turecka minister ds. rodziny i polityki społecznej Fatma Betul Sayan została odesłana do granicy niemieckiej pod eskortą policji - oświadczył w niedzielę nad ranem burmistrz Rotterdamu. Wcześniej holenderska policja rozpędziła demonstrację Turków popierających prezydenta Erdogana, która przerodziła się w starcia z policją.

Zabił siedem Izraelek. Żołnierz wyszedł z więzienia

Jordański żołnierz, skazany w 1997 roku za zabójstwo siedmiu izraelskich uczennic, został wypuszczony na wolność - poinformowała w niedzielę agencja Reutera powołująca się na informacje od jego rodziny. Mężczyzna odbył w więzieniu 20-letni wyrok.

Partia wygrywa. Modi umacnia pozycję w państwie

Konserwatywna Indyjska Partia Ludowa (BJP) premiera Narendry Modiego zdecydowanie zwyciężyła w stanowych wyborach w najludniejszym i najważniejszym politycznie stanie Indii Uttar Pradeś - podała w sobotę państwowa komisja wyborcza.

Intruz w pobliżu Białego Domu. Agenci wykonali "świetną robotę"

Na teren wokół Białego Domu przedostał się w nocy z piątku na sobotę podejrzany mężczyzna. W pobliżu południowego wejścia do rezydencji prezydenta USA Donalda Trumpa zatrzymali go agenci Secret Service - informuje CNN. Prezydent Donald Trump powiedział w sobotę dziennikarzom, że agenci wykonali "świetną robotę", a zatrzymanego nazwał "osobą niezrównoważoną".

Litwa świętuje Dzień Odrodzenia Niepodległości

Kilka tysięcy osób wzięło udział w sobotę w antynacjonalistycznym marszu w Wilnie z okazji Dnia Odrodzenia Niepodległości, który upamiętnia wydarzenia z 1990 roku. W pochodzie uczestniczyli również litewscy Polacy z biało-czerwonymi flagami.

Asad: siły USA w Syrii to najeźdźcy

Prezydent Syrii Baszar el-Asad powiedział, że musi "zobaczyć konkrety" w związku z obietnicą pokonania tzw. Państwa Islamskiego przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Rozmieszczone w Syrii siły USA nazwał "najeźdźczymi", gdyż nie mają pozwolenia syryjskich władz.

Szef MSZ Malezji: Pjongjang chce zacząć rozmawiać

Malezja rozpocznie w najbliższych dniach rozmowy z Koreą Północną w sprawie powrotu do kraju obywateli malezyjskich przebywających w Pjongjangu i objętych przez tamtejsze władze zakazem wyjazdu - oświadczył w sobotę szef MSZ w Kuala Lumpur, Anifah Aman.

Atak na pielgrzymów. Wielu zabitych i rannych

Co najmniej 40 osób zginęło, a ponad 120 zostało rannych w podwójnym zamachu samobójczym w Damaszku, stolicy Syrii - poinformowały syryjskie władze. Celem ataku byli szyiccy pielgrzymi. Większość ofiar to Irakijczycy.

Chcą się odgrodzić od "islamskich separatystów"

Prezydent Chin Xi Jinping zaproponował wzniesienie "wielkiego żelaznego muru" dla "ustabilizowania" regionu autonomicznego Sinkiang (Xinjiang). Dochodzi tam często do konfliktów ujgurskiej muzułmańskiej mniejszości (stanowią zaledwie 3 procent ludności Chin) z Chińczykami Han, zamieszkujących głównie kraj.

Starcie między Turcją i Holandią. Zakaz lądowania, obelgi i groźby

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał Holandię krajem "niedobitków nazizmu, faszystów", gdy rząd holenderski nie zezwolił na lądowanie samolotu z szefem tureckiego MSZ Mevlutem Cavusoglu na pokładzie. W związku ze sprawą charge d'affaires Holandii został wezwany przez MSZ Turcji - podała agencja Reutera. Turecka agencja Anatolia podaje z kolei, że do Rotterdamu pojedzie minister rodziny, która wybierze się do Holandii drogą lądową.

Samoloty przechwycone przez myśliwce, ewakuacja elektrowni atomowych

Węgry poderwały w powietrze myśliwiec, kiedy kontrolerzy lotu nie mogli nawiązać łączności z samolotem indyjskich linii lotniczych Air India. W związku z tym incydentem niemieckie media przypomniały, że w lutym doszło do podobnego zdarzenia. Wówczas, po nieudanej próbie wywołania indyjskiej maszyny, która leciała nad północnymi Niemcami, wojsko tego kraju poderwało w powietrze dwa myśliwce. Władze ewakuowały też personel czterech elektrowni jądrowych.