Zamachowiec z Nicei miał wsparcie co najmniej pięciu osób

Zamachowiec, który 14 lipca w Nicei zabił 84 osoby, "miał wsparcie" i od miesięcy przygotowywał zamach z co najmniej pięcioma wspólnikami - poinformował w czwartek prokurator Paryża Francois Molins. Dodał, że w prowadzonym śledztwie poczyniono "znaczące postępy".

Zdjęcia satelitarne, posiadłość i afera gruntowa pod Moskwą

Po publikacjach w prasie rosyjskiej o wartej miliony dolarów ziemi pod Moskwą, gdzie buduje dom szef Rosnieftu Igor Sieczin, koncern zapewnił, że działki kupiono zgodnie z prawem. Obecną wartość ziemi i domu dziennik "Wiedomosti" oszacował na 60 mln dolarów.

"Stanisław" zmarł w Amsterdamie. Holendrzy szukają rodziny. Publikujemy zdjęcia

Współlokatorzy mówili o nim "Stanisław". Gdy 15 marca 1995 r. policja w Amsterdamie znalazła jego zwłoki, nie było przy nich żadnych dokumentów tożsamości. Mężczyzna - prawdopodobnie Polak - tam został pochowany. Teraz grupa dziennikarzy z Holandii stara się znaleźć jego rodzinę. Proszą o kontakt każdego, kto rozpoznaje mężczyznę na zdjęciach.

Niemcy mają poważny problem. Znikają tysiące nieletnich imigrantów

Organizacje opiekujące się nieletnimi uchodźcami bez rodziców obawiają się, że zamach w pociągu dokonany przez 17-letniego imigranta z Azji skomplikuje ich pracę i wpłynie negatywnie na gotowość Niemców do pomocy. Liczba młodocianych imigrantów w Niemczech przekroczyła 50 tys. Wielu z nich samowolnie opuszcza ośrodki dla uchodźców i ślad po nich ginie. To poważny problem - mówi Niels Espenhorst z Federalnego Stowarzyszenia Niepełnoletnich Uchodźców pozbawionych Opiekunów.

Pierwsza Dama rapuje z Missy Elliot i tańczy do Beyonce

Michelle Obama wystąpiła w popularnym amerykańskim programie "The Late Late Show with James Corden". Jednak amerykańska Pierwsza Dama nie siedziała w studiu na kanapie. Wzięła udział w "Carpool Karaoke", gdzie śpiewała do utworu Beyonce i rapowała z Missy Elliot.

"Pożyczyła", nie ukradła? Plagiatowi Trump ma być winna "edukacja w Europie Wschodniej"

Melania Trump mogła się dopuścić plagiatu, kradnąc przemówienie Michelle Obamy, dlatego że odbierała edukację w "Europie Wschodniej", a tam plagiatowanie często uznaje się za "pożyczanie", a nie "oszukiwanie" - twierdzi wykładowczyni Uniwersytetu w Chicago Monika Nalepa, której opinię opublikował "The Washington Post". Nalepa podaje przykład własnego egzaminu wstępnego na studia na Uniwersytecie Warszawskim na potwierdzenie swoich tez.

Szydło: UE musi wrócić do korzeni, wymaga reform

- Jesteśmy przygotowani, żeby je (reformy UE - red.) przedstawić; Unia musi być zbudowana w oparciu o dobrą współpracę 27 państw - powiedziała premier Beata Szydło po czwartkowym spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie.

Napastnik z pociągu mógł oszukać służby. Zdradza go nagranie

Młody muzułmanin, który zaatakował pasażerów w pociągu pod Wuerzburgiem, raniąc pięć osób, działał z pobudek politycznych i chciał się zemścić na "niewiernych" - powiedział prokurator Erik Ohlenschlager. 17-latek zginął z rąk policji. Początkowo myślano, że to Afgańczyk, dużo jednak wskazuje, że w rzeczywistości może pochodzić z sąsiedniego Pakistanu.

Trump sugeruje, że Rosja może na kogoś napaść. Jest reakcja Kremla

Rzecznik prezydenta Władimira Putina uznał, że niezbyt fortunnym sformułowaniem ze strony Donalda Trumpa jest "mówienie bez potrzeby o hipotetycznej napaści Rosji na kogokolwiek". Odniósł się w ten sposób do wywiadu kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta USA, gdzie rozważał jak by zareagował na rosyjski atak na państwa bałtyckie.

Namawiają do zniesienia wiz. Republikanie pochylili się nad Polską

Politycy Partii Republikańskiej "namawiają" Donalda Trumpa do zniesienia wiz dla Polaków, kiedy już zostanie prezydentem. Stosowny zapis umieścili w dokumencie uchwalonym na konwencji, będącym czymś w rodzaju deklaracji programowej. "Namawiamy do przyznania Polakom statusu członków programu bezwizowego" - stwierdzono w dokumencie.

Zamieszki przed okupowanym komisariatem. Demonstranci zatrzymani

Po gwałtownych starciach demonstrantów z policją w stolicy Armenii, Erywaniu, służby bezpieczeństwa zatrzymały kilkadziesiąt osób, które domagały się rozwiązania w sposób pokojowy kryzysu wokół oblężenia komisariatu w centrum miasta. Uzbrojeni zwolennicy aresztowanego w czerwcu przywódcy opozycji od kilku dni przetrzymują tam policjantów jako zakładników.

Czarnogóra bliżej NATO. Polski parlament "za"

Senat poparł ustawę zezwalającą na ratyfikację Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Czarnogóry. Po ratyfikacji przez wszystkie kraje należące do NATO, Czarnogóra zostanie 29. członkiem Sojuszu.

Chcą odznaczenia dla ratujących Polaków na Wschodzie

Klub PiS złoży w Sejmie projekt ustawy o ustanowieniu Krzyża Wschodniego, który ma być odznaczeniem dla obcokrajowców pomagającym Polakom na Wschodzie prześladowanym ze względu na ich narodowość w latach 1937-59 - poinformował poseł PiS Michał Dworczyk.

Stan wyjątkowy ma "wzmocnić demokrację"

Wicepremier Turcji Mehmet Simsek oświadczył, że wprowadzony na trzy miesiące stan wyjątkowy w tym kraju nie będzie miał wpływu na życie zwykłych ludzi. Ma natomiast wzmocnić demokrację, gospodarkę rynkową i poprawić klimat dla inwestycji.

Atomowy łowca zderzył się ze statkiem

W Cieśninie Gibraltarskiej doszło do groźnego spotkania atomowego okrętu podwodnego i statku handlowego. HMS Ambush przypadkowo uderzył w dno cywilnej jednostki, kiedy próbował się wynurzyć. Wojsko zapewnia, że statek handlowy nie ucierpiał i nikomu nic się nie stało, ale zdjęcia pokazują istotne uszkodzenia atomowego okrętu.

Prezydent Trump pomoże NATO dopiero po namyśle. "Jeśli spełnią swoje zobowiązania"

- Najpierw zadbamy o nasz kraj, zanim będziemy się przejmować wszystkimi innymi na świecie - powiedział w wywiadzie dla "New York Times" Donald Trump. Kandydat Partii Republikanów na prezydenta dał do zrozumienia, że najważniejszy dla niego będzie interes ekonomiczny USA. Wobec tego, jeśli na przykład Rosja zaatakuje państwa bałtyckie, to nie przyjdzie im z pomocą automatycznie.

Merkel mówi o "wyciąganiu wniosków" po ataku w pociągu

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła w środę, że władze zrobią wszystko co w ich mocy, aby zapobiec aktom terroru ze strony ekstremistów. Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann wezwał do zaostrzenia kontroli granicznych i szybszego rozpatrywania wniosków o azyl.

Od wtorku uratowano 3,2 tys. uchodźców na morzu

Wyczarterowany przez organizację Lekarze bez Granic (MsF) statek natrafił w środę na Morzu Śródziemnym na ponton, w którym do Włoch zmierzało ok. 200 uchodźców. Na dnie łodzi natrafiono też na zwłoki 21 kobiet i mężczyzny, którzy zmarli, zanim przyszła pomoc.

Trzy dni żałoby narodowej i przedłużenie stanu wyjątkowego

Po wtorkowym ataku dżihadystów na bazę wojsk rządowych w Nampala, w środkowej części Mali, w których śmierć poniosło 17 osób, rząd podjął w środę decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 10 dni. W Mali została też ogłoszona trzydniowa żałoba narodowa.