Dżihadyści i Hezbollah wymienili się więźniami

Dżihadyści z Dżabhat Fatah al-Szam (dawniej Front an-Nusra) uwolnili w nocy z wtorku na środę trzech jeńców z radykalnej szyickiej organizacji Hezbollah w zamian z trzech swoich bojowników - poinformował gen Abbas Ibrahim, szef libańskiej służby bezpieczeństwa.

Węgierski Komitet Helsiński wygrywa z partią Fidesz

Węgierski Komitet Helsiński wygrał proces o naruszenie dobrego imienia przeciwko rządzącej na Węgrzech partii Fidesz. Komitet poinformował o tym we wtorek na Facebooku, powołując się na decyzję węgierskiego sądu najwyższego, czyli Kurii.

USA apelują do Wenezueli o uwolnienie opozycjonistów

Służby specjalne aresztowały opozycjonistów we wtorek rano. Niemal od razu zareagowały Stany Zjednoczone. Wezwały władze w Caracas do natychmiastowego uwolnienia dwóch głównych wenezuelskich opozycjonistów - Leopoldo Lopeza i Antonio Ledezmy.

Christopher Wray nowym dyrektorem FBI

Senat zatwierdził we wtorek wieczorem Christophera Wray na stanowisku dyrektora FBI. "Za" głosowało 92 senatorów, "przeciw" było 5 członków Senatu. Wray został nominowany na stanowisko szefa FBI przez prezydenta USA Donalda Trumpa 7 czerwca tego roku.

Tymczasowa zmiana władzy w Pakistanie

Pakistańscy deputowani zaakceptowali we wtorek kandydaturę byłego ministra do spraw ropy Shahida Khaqana Abbasiego na nowego premiera. Abbasi jest sojusznikiem byłego szefa rządu Nawaza Sharifa, który został pozbawiony funkcji publicznych przez Sąd Najwyższy.

Liderzy opozycji wtrąceni do więzienia. Sąd: planowali uciec

Sąd Najwyższy Wenezueli poinformował, że odwołał areszt domowy dla opozycyjnych liderów Leopoldo Lopeza i Antonio Ledezmy i wtrącił ich ponownie do więzienia, ponieważ "planowali uciec". Do zatrzymania opozycjonistów doszło we wtorek rano, a sprawa wywołała szeroką krytykę i komentarze, w tym Komisji Europejskiej.

"Washington Post": jesteśmy na drodze do nowej zimnej wojny

Relacje Stanów Zjednoczonych i Rosji są obecnie najgorsze od czasu zakończenia zimnej wojny - ocenia we wtorkowym komentarzu redakcja dziennika "Washington Post". Winą za tę sytuację tytuł obarcza prezydenta Rosji Władimira Putina i prowadzoną przez Kreml politykę.

"Odmowa wyklucza organizacje z systemu niesienia pomocy"

"Bojkot" i "próba sił w sprawie ratowania migrantów" - tak włoska prasa podsumowuje spór, do którego doszło między zagranicznymi organizacjami pozarządowymi a MSW w Rzymie. Spór rozgorzał na tle nowego kodeksu zasad postępowania statków organizacji pozarządowych na Morzu Śródziemnym.

Wielka Brytania chce uciąć "macki dżihadystów"

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd zaapelowała we wtorek do szefów największych firm technologicznych o wsparcie w walce z tak zwanym Państwem Islamskim (IS) w Internecie. "Razem możemy złamać kod terroru" - napisała w dzienniku "The Telegraph".

"To p*** schizofrenik", "będą musieli iść się p***ć". Wywiad, który pogrążył szefa komunikacji Białego Domu

10 dni na stanowisku. Tyle wytrzymał w administracji prezydenta biznesmen i bliski znajomy Donalda Trumpa Anthony Scaramucci. Do poniedziałku dyrektor ds. informacji Białego Domu, padł ofiarą własnej teorii spiskowej i porywczego charakteru. Po wycieku dotyczącym jednej z kolacji Trumpa, zadzwonił do reportera, który napisał o tym na Twitterze. Zapomniał dodać, że telefon wykonuje nieoficjalnie.

Rakieta Kima "uległa dezintegracji"

Po dekadach prac Korea Północna stworzyła międzykontynentalną rakietę balistyczną zdolną dosięgnąć kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Nadal jednak brakuje dowodów, że jest ona w stanie przetrwać ponowne wejście w atmosferę Ziemi - ocenili amerykańscy i południowokoreańscy eksperci.