Atak w Utrechcie, kilka godzin obławy. Policja zatrzymała podejrzanego

Po kilku godzinach obławy zatrzymano 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o przeprowadzenie ataku w Utrechcie - podała holenderska policja. Zginęły co najmniej trzy osoby, a dziewięć odniosło obrażenia - poinformował burmistrz miasta. Po aresztowaniu podejrzanego w regionie obniżono poziom zagrożenia z piątego do czwartego stopnia.

Putin "będzie przeklinany w tysiącach krymskich rodzin"

Prezydent Rosji Władimir Putin, który w poniedziałek złożył wizytę na zaanektowanym w 2014 roku ukraińskim Krymie, odpowie za zajęcie półwyspu przed trybunałem międzynarodowym - oświadczył Refat Czubarow, przewodniczący samorządu Tatarów krymskich, Medżlisu.

"Jeszcze jeden ważny krok" na Krymie. Turbiny czekały na Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin wziął udział w oficjalnej inauguracji dwóch bloków elektrowni w Sewastopolu i Symferopolu na anektowanym przez Rosję ukraińskim Krymie. Pierwsze bloki elektrowni uruchomiono jesienią, ale teraz zakłady mają działać pełną mocą. Według Putina uruchomienie nowych bloków to "ważny krok w umocnieniu bezpieczeństwa energetycznego Półwyspu Krymskiego i całego południa Federacji Rosyjskiej".

"Naród Izraela opłakuje zamordowanego rabina"

Zmarł izraelski rabin Achiad Ettinger, postrzelony w niedzielę na Zachodnim Brzegu Jordanu przez Palestyńczyka. Według izraelskich mediów, zamachowcem jest 19-latek. 47-letni Ettinger, ojciec 12 dzieci, mieszkał w jednym z osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu.

Premier Holandii: May przypomina postać z Monty Pythona

Premier Holandii Mark Rutte obwinił brytyjskich polityków za impas w sprawie brexitu, ale przyznał, że podziwia odporność szefowej tamtejszego rządu Theresy May. - Ona jest jak ten rycerz z filmu "Monty Python i Święty Graal", który traci ręce oraz nogi w pojedynku i jeszcze nazywa to remisem - powiedział w wywiadzie dla krajowej telewizji.

Strajk celników paraliżuje ruch pociągów Eurostar

Prowadzony od początku marca strajk francuskich celników spowodował w niedzielę poważne utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów Eurostar na trasie Paryż-Londyn. Przewoźnik apeluje, by na podróż decydować się tylko w razie "absolutnej konieczności".

Ziemia zamiast ciał. Symbolicznie pochowali swoich bliskich

W niedzielę w katedrze Świętej Trójcy w stolicy Etiopii odbyła się zorganizowana przez etiopskie linie lotnicze msza za ofiary katastrofy Boeinga 737 MAX, który tydzień temu rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie. Nikt ze 157 pasażerów i członków załogi lotu ET302 nie przeżył.

Przywódca opozycji grozi kolejnym wotum nieufności wobec May

Jeśli kolejna propozycja umowy z Unią Europejską w sprawie brexitu, jaką przedstawi premier Theresa May, zostanie odrzucona przez Izbę Gmin, to laburzyści wymuszą głosowanie nad wotum nieufności dla rządu - zapowiedział w niedzielę lider brytyjskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyn.

Podejrzany pakunek na lotnisku w Nowej Zelandii. Odwołano lot

W związku z doniesieniami o podejrzanym pakunku policja zamknęła w niedzielę lotnisko w Dunedin na nowozelandzkiej Wyspie Południowej. Na tej samej wyspie w piątek w Christchurch w zamachach na meczety zginęło 50 osób. Po kilku godzinach policja poinformowała o fałszywym alarmie i przywróceniu prac na lotnisku.

Ostatnie chwile przed katastrofą. Reuters: na nagraniach "nerwowy" głos z kokpitu

Śledztwo w sprawie katastrofy etiopskiego boeinga, w której zginęło 157 osób, nabiera tempa. Francuskiej agencji lotniczej udało się pobrać nagranie z kokpitu zapisane na czarnych skrzynkach samolotu. To, co działo się sekundy przed tragedią ujawnia także zarejestrowana przez wieżę kontroli lotów rozmowa z załogą kokpitu - podaje agencja Reutera, której źródło ją relacjonuje. W Addis Abebie odbył się w niedzielę symboliczny pogrzeb ofiar.