Haitańczycy wyjeżdżają z USA do Kanady

Jak wynika z oficjalnych statystyk opublikowanych w czwartek, większość wniosków o azyl składanych w Kanadzie przez Haitańczyków, którzy w ostatnich miesiącach nielegalnie przekroczyli granicę amerykańsko-kanadyjską, jest odrzucana - podała AFP.

Film, który wywołał burzę. Milion dolarów za głowę aktorki

Film "Padmavati" zanim jeszcze wszedł na ekrany, wywołał burzę w Indiach. Konserwatywni hinduiści zarzucają mu, że obraża ich uczucia, bo pokazuje romans legendarnej władczyni z muzułmańskim najeźdźcą. Jeden z polityków rządzącej w Indiach partii zaoferował półtora miliona dolarów, jeśli ktoś - dosłownie - zetnie głowę aktorce grającej główną rolę. Materiał "Polski i świata".

"Krytykowanie następcy tronu stanowi akt terroru"

Ogłoszona w tym miesiącu w Arabii Saudyjskiej ustawa antyterrorystyczna została w czwartek skrytykowana przez organizację broniącą praw człowieka Human Rights Watch (HRW) jako metoda zmuszania do całkowitego milczenia działaczy pokojowej opozycji.

"Zniszczyli nam żywność, schronienie". Grupa migrantów usunięta

Policja Papui Nowej Gwinei w czwartek ogrodziła teren likwidowanego obozu dla migrantów na wyspie Manus oraz skonfiskowała żywność - podał Reuters, powołując się na świadków. Następnie około 50 migrantów zostało z niego wywiezionych. W ten sposób wywarto nacisk na ponad 300 pozostałych, których próbuje się przekonać do opuszczenia likwidowanego przez Australię ośrodka - poinformowała AP.

Jest ścigany za ludobójstwo, odwiedził Putina

Prezydent Sudanu z wizytą w Rosji. Ścigany przez Międzynarodowy Trybunał Karny za ludobójstwo i zbrodnie wojenne Umar al-Baszir poprosił prezydenta Rosji Władimira Putina o ochronę jego kraju przed Stanami Zjednoczonymi.

"Odpowiedzialne stanowisko odpowiedzialnej osoby". Poroszenko dziękuje Tuskowi

W piątek w Brukseli spotkają się przedstawiciele 28 krajów unijnych oraz Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Białorusi, Armenii i Azerbejdżanu. W ramach przygotowań do szczytu Partnerstwa Wschodniego przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotkał się dzień wcześniej między innymi z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Rewizje w domach Tatarów krymskich, zatrzymania aktywistów

Władze zaanektowanego przez Rosję Krymu przeprowadziły w czwartek rewizje w domach Tatarów, połączone z zatrzymaniami aktywistów ich ruchu narodowego – poinformował przewodniczący działającego na Ukrainie samorządu tatarskiego, Medżlisu, Refat Czubarow.

Malala ma park swojego imienia

Uczniowie jednej ze szkół w Cubillos del Sil w Hiszpanii zorientowali się, że w okolicy brakuje ulic, których patronkami byłyby kobiety. Postanowili to zmienić. Lokalne władze pozwoliły im wybrać nazwę parku.

W pocałunku przekazała więźniowi narkotyki. Zmarł

46-letnia Melissa Ann Blair odwiedzała w więzieniu w amerykańskim stanie Oregon swojego partnera. W czasie pocałunku przekazała mu siedem baloników wypełnionych metamfetaminą. Dwa z nich pękły w żołądku osadzonego, doprowadzając do jego śmierci. Kobieta została skazana na dwa lata więzienia.

"Zdarzenie zgodne z eksplozją" "trzy i pół godziny po ostatnim kontakcie z okrętem"

W czasie, gdy okręt podwodny ARA San Juan nadał swój ostatni komunikat, w południowej części Atlantyku zarejestrowano nietypowe, gwałtowne zdarzenie, zgodne z eksplozją - poinformował w czwartek rzecznik argentyńskiej marynarki wojennej. Poszukiwania jednostki trwają od ośmiu dni. Po wypowiedzi rzecznika w bazie marynarki wojennej w Mar del Plata, dokąd miał dopłynąć okręt i gdzie zebrali się bliscy marynarzy, rozległ się płacz.

Rosjanie pomogą szukać zaginionego okrętu

Rosyjskie ministerstwo obrony wysłało w region południowego Atlantyku statek badawczy. Jednostka dołączy do operacji poszukiwawczej zaginionego ponad tydzień temu argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan - poinformowała w czwartek agencja TASS.

Ucieczka do Rosji czy "sterowanie z piwnicy"? Sprzeczne informacje o przywódcy rebeliantów

Rosyjska opozycyjna "Nowaja Gazieta" podała w czwartek, że przywódca samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej Ihor Płotnicki opuścił Ługańsk wraz z najbliższymi współpracownikami. Doniesienia w tej sprawie są jednak sprzeczne. Przychylne rebeliantom media przekazały, że przywódca ukrył się w piwnicy gmachu ługańskiej administracji obwodowej, skąd próbuje "sterować sytuacją".

Pola nawożone ludzkimi odchodami. Na co wskazują pasożyty w ciele żołnierza Kima

Liczne pasożyty oraz przewlekła choroba wątroby żołnierza, który uciekł z Korei Północnej, mogą wiele mówić o stanie zdrowia ludności w tym odizolowanym od świata państwie - informuje w czwartek CNN. Ucieczka wojskowego na Południe była dramatyczna, prawdopodobnie jest jednak niczym w porównaniu z tym, w jak katastrofalnych warunkach żył on pod rządami Kim Dzong Una.