Wyrok śmierci na nosorożce i tygrysy. Prawo dotyczące rogów, kości i kłów złagodzone

Chiny zezwalają na wykorzystywanie rogów nosorożców i kości tygrysów w medycynie. - To zielone światło dla kłusowników i wydanie wyroku śmierci na gatunki zagrożone wyginięciem - biją na alarm obrońcy praw zwierząt. - Kilogram sproszkowanego rogu nosorożca na czarnym rynku kosztuje teraz 80 tysięcy dolarów. To jest dwa razy więcej niż złoto czy kokaina - wyjaśniał podróżnik Tomasz Michniewicz. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Wypadek, który może zagrozić sprawności rosyjskiej floty

Zatopienie doku pływającego PD-50, w którym remontowany był jedyny rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow, zagraża zdolnościom bojowym Floty Północnej - twierdzi rosyjski dziennik "Wiedomosti". Bez tego doku największe okręty trzeba będzie remontować w dalekowschodniej części Rosji.

Eksplozja przed budynkiem FSB w Archangielsku. Śledczy: to zamach

Przy budynku Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w centrum Archangielska doszło w środę do eksplozji, zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Rosyjskie służby oświadczyły, że był to zamach terrorystyczny, a ofiarą śmiertelną jest zamachowiec. Według lokalnych mediów sprawca na krótko przed atakiem miał napisać o swoich zamiarach w internecie.

Schetyna i Kosiniak-Kamysz spotkali się z kandydatem na szefa Komisji Europejskiej

Liderzy PO i PSL - Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz - spotkali się we wtorek z jednym z kandydatów na nowego szefa Komisji Europejskiej, byłym premierem Finlandii Alexandrem Stubbem, który zabiega o wsparcie Europejskiej Partii Ludowej. "Rozmawialiśmy o przyszłości Europy" - napisał Stubb po spotkaniu z szefem PSL. "Odbyliśmy bardzo ciekawą rozmowę" - poinformował z kolei w internetowym wpisie Schetyna.

Czesi i Słowacy świętują setną rocznicę utworzenia Czechosłowacji

Rocznicę powstania Czechosłowacji przypominamy sobie dzięki temu, że nie straciliśmy swoich narodowych języków - powiedział czeski prezydent Milosz Zeman. Najwyżsi przedstawiciele władz Czech i Słowacji uczestniczyli we wtorek w Martinie w słowackich obchodach setnej rocznicy utworzenia Czechosłowacji.

Iran planował "atak na duńskiej ziemi". Dania zapowiada odpowiedź

W związku z próbą zabójstwa organizowaną przez irańskie służby wywiadowcze w Danii Kopenhaga będzie naciskała, by Unia Europejska wprowadziła nowe sankcje wobec Iranu - zapowiedział we wtorek duński minister spraw zagranicznych Anders Samuelsen. Celem ataku miał być Irańczyk arabskiego pochodzenia.

Sygnał "ping" z czarnej skrzynki. Służby: prawdopodobnie znaleźliśmy część kadłuba

Ekipy poszukiwawczo-ratunkowe znalazły część kadłuba samolotu Boeing 737 MAX tanich indonezyjskich linii Lion Air, który wpadł do morza z 189 osobami na pokładzie - przekazał w środę indonezyjski generał Hadi Tjahjanto. - Zespół ratowników usłyszał sygnał "ping" w miejscu na głębokości 35 metrów - dodał Harjo Satmiko, zastępca szefa krajowego urzędu do spraw bezpieczeństwa transportu.

Rzekome napaści seksualne. Śledztwo w sprawie zdyskredytowania prokuratora specjalnego

FBI wszczęło śledztwo, które ma zbadać domniemane próby zdyskredytowania specjalnego prokuratora Roberta Muellera, który prowadzi dochodzenie w sprawie ingerencji Kremla w amerykańskie wybory prezydenckie - ogłosił we wtorek rzecznik prokuratora Peter Carr. Chodzi o podejrzenia, jakoby pewne osoby płaciły kobietom za wysuwanie pod adresem Muellera oskarżeń o rzekome napaści seksualne.

W nuncjaturze znaleziono ludzkie szczątki. Podczas prac remontowych

Watykan potwierdził we wtorek informacje o znalezieniu ludzkich szczątków w siedzibie nuncjatury apostolskiej w Rzymie. Wcześniej włoska agencja prasowa Ansa podała, że badania mają ustalić, czy są to szczątki zaginionej córki pracownika Stolicy Apostolskiej Emanueli Orlandi.

Obywatelstwo USA nie dla dzieci imigrantów? Trump chce się wycofać z "prawa ziemi"

Donald Trump zamierza za pomocą rozporządzenia wykonawczego znieść zasadę, zgodnie z którą dzieci urodzone na terenie USA automatycznie uzyskują obywatelstwo (prawo ziemi). Prominentny republikański polityk Paul Ryan uważa, że taka droga prawna jest niemożliwa. Automatyczne uzyskiwanie obywatelstwa przez osoby urodzone w Stanach Zjednoczonych zapisane jest w XIX-wiecznej poprawce do konstytucji.

Zabił sto osób, bo mu się nudziło. Pielęgniarz przyznał się do winy

Dawał taki zastrzyk, by układ krążenia pacjenta przestawał działać. Robił to, bo czerpał przyjemność z przeprowadzania reanimacji. W ten sposób zmarło sto osób. Niemiecki pielęgniarz Niels Hoegel przyznał się do winy we wtorek przed sądem w Oldenburgu. To trzeci proces 41-latka, w jednym z poprzednich został już skazany na dożywocie.

Troje chętnych, by zastąpić Angelę Merkel

Były przewodniczący chadeckiej frakcji CDU/CSU w Bundestagu Friedrich Merz we wtorek ogłosił, że na zjeździe CDU zamierza kandydować na stanowisko przewodniczącego tej partii. Dzień wcześniej zamiar ten zasygnalizowały dwie inne osoby. Z ponownego ubiegania się o tę funkcję zrezygnowała obecna szefowa partii Angela Merkel.

Rosyjski lotniskowiec uszkodzony podczas remontu. Jedna osoba zaginęła

Jedyny rosyjski lotniskowiec, Admirał Kuzniecow, został uszkodzony w czasie prac remontowych w Murmańsku - poinformowały agencja Reutera i rosyjskie media. Pływający dok, w którym okręt był umieszczony, z powodu przerwy w dostawie prądu został we wtorek rano niewłaściwie zalany wodą i zatonął.

"Jako jedyny z odejścia Merkel cieszy się pewnie Władimir Putin"

To Angela Merkel utrzymywała jedność Europy w sprawie antyrosyjskich sankcji. Wraz z jej odejściem wszystko się skończy - ocenia niemiecki "Tagesspiegel" komentując zapowiedź odejścia z polityki przez kanclerz Niemiec. Niemiecka prasa we wtorek pisze o "końcu ery Merkel" i jej próbie "ustabilizowania resztek władzy".