Trump zgodził się na spotkanie z Kim Dzong Unem. "Może odnieść ogromne zwycięstwo"

- Donald Trump wiele przegrać nie może, a może odnieść ogromne zwycięstwo potrzebne mu z rozmaitych względów - mówił o planowanym spotkaniu prezydenta USA z Kim Dzong Unem profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. - Jeżeli to się uda, to będzie ogromny sukces, odsunięcie groźby, denuklearyzacja - dodał gość programu "Horyzont" w TVN24. Z kolei Michał Baranowski, dyrektor German Marshall Fund, podkreślał, że już sama zgoda na spotkanie "to wygrana Kima".

Bez przełomu w sprawie amerykańskich ceł

Spotkanie komisarz Unii Europejskiej do spraw handlu Cecilii Malmstroem z przedstawicielem USA do spraw handlu Robertem Lighthizerem w kwestii wyłączenia Wspólnoty spod amerykańskich ceł na stal i aluminium nie przyniosło rozstrzygnięcia. Rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu.

Trump o karze śmierci za narkotyki

Prezydent Donald Trump powiedział podczas wiecu w Pensylwanii, że Stany Zjednoczone powinny rozważyć wprowadzenie kary śmierci lub dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe.

"Znam tę osobę, ale nie uważam jej za swojego przyjaciela"

Chodzi o biznesmena Jewgienija Prigożyna - biznesmena wiązanego przez media między innymi z rosyjską firmą najemniczą (tak zwaną Grupą Wagnera) i "fabryką trolli" z Petersburga. Między innymi o Prigożyna spytała Putina Megyn Kelly w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji NBC.

"Nasze możliwości w USA są zamrożone"

Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone".

59 lat od krwawego powstania. Tybetańczycy demonstrują na świecie

Na sobotę przypada Dzień Tybetańskiego Powstania Narodowego upamiętniający antychińskie powstanie w Tybecie z 1959 roku. Z tej okazji co roku w wielu państwach świata tybetańscy aktywiści organizują wiece, aby uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie w walce o wolny Tybet.

Rekordowa liczba "ciemnych lotów" nad Bałtykiem

W ubiegłym roku odnotowano wzmożoną aktywność rosyjskich samolotów wojskowych w rejonie Morza Bałtyckiego. Było ich trzy razy więcej niż w 2012 roku - powiedział w sobotę główny dowódca fińskich sił zbrojnych generał Jarmo Lindberg cytowany przez koncern medialny Lännen Media.

Powstrzymała złodzieja i uratowała dziecko. Dramatyczna interwencja matki

Amerykanka powstrzymała kradzież samochodu i uratowała siedzącego w nim dwuletniego synka. Wcześniej do zaparkowanego przy ulicy auta podszedł mężczyzna i próbował nim odjechać. Zdarzenie, do którego doszło w środę w mieście Bremerton w stanie Waszyngton, zostało nagrane przez kamerę monitoringu. 24-latek został schwytany. Według policji, mógł być pod wpływem narkotyków.

Kanada planuje ograniczenia w dostępie do broni

Rząd Kanady planuje wprowadzenie zmian w prawie, które utrudnią dostęp do broni palnej. Jednym z powodów zaostrzenia przepisów jest wzrost w ostatnich latach liczby zabójstw, których sprawcami są gangi narkotykowe.

"Najbardziej znienawidzony człowiek Ameryki" skazany na więzienie

Martin Shkreli, były szef firmy farmaceutycznej, który wzbudził w 2015 roku oburzenie, gwałtownie podnosząc cenę leku ratującego życie, usłyszał wyrok. Został skazany na siedem lat pozbawienia wolności, musi także zapłacić 75 tysięcy dolarów grzywny. Werdykt zapadł jednak w innej sprawie, niż w tej, po której zaczęto go określać mianem "wroga publicznego numer jeden" i "najbardziej znienawidzonego człowieka Ameryki".

Parlament Wenezueli nie chce obserwatorów ONZ na wyborach

Wenezuelski parlament, w którym większość ma opozycja, skierował do ONZ ostrzeżenie przed wysłaniem na wybory prezydenckie do Wenezueli zagranicznych obserwatorów. Jego zdaniem byłoby to równoznaczne z "legitymizacją farsy", jaką będzie to głosowanie.

Trump spotka się z Kimem. Prezydent Chin pochwala i liczy na dobrą wolę

Prezydent Chin Xi Jinping powiedział w rozmowie telefonicznej z prezydentem USA Donaldem Trumpem, że pochwala jego wolę politycznego rozwiązania problemu Korei Północnej i spotkania się z jej przywódcą, Kim Dzong Unem - poinformowały w piątek chińskie media. Swoje zadowolenie w związku z tą decyzją wyraził także sekretarz generalny ONZ.

Erdogan: tureckie siły wkrótce wejdą do Afrinu

Tureckie siły otoczyły miasto Afrin na północy Syrii i wkrótce do niego wejdą - powiedział w piątek w Ankarze prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Wojska tureckie prowadzą w Syrii ofensywę przeciwko kurdyjskiej milicji Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG).

Szef MSZ: w notatce nie ma nic o sankcjach

- Stany Zjednoczone wyrażają swoje zaniepokojenie nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Cały czas jesteśmy o tym informowani - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Zapewnił jednak, że stosunki między Waszyngtonem i Warszawą nie są zamrożone. - Stanom Zjednoczonym zależy na dobrych relacjach z Polską - podkreślił.

Wielkanocny królik przyczyną odebrania dzieci rodzicom. Jest wyrok sądu

Zapadł wyrok w sprawie kanadyjskiego małżeństwa, któremu w 2016 roku odebrano dwie przyjęte pod ich dach dziewczynki. Sąd w Ontario uznał, że rodzice nie mieli obowiązku przekazywać dzieciom zwyczaju tak zwanego wielkanocnego królika, przynoszącego prezenty, na tej zaś podstawie odebrano im prawo do opieki nad dziećmi.