Rozpoczął się proces współpracownika Trumpa. "Nie było żadnej zmowy"

Przed rozpoczynającym się we wtorek procesem byłego szefa swojego sztabu wyborczego, Paula Manaforta, prezydent USA Donald Trump oświadczył, że nie było żadnej zmowy między jego sztabem i Rosjanami. Manafort usłyszał 12 zarzutów w prowadzonym przez specjalnego prokuratora śledztwie dotyczącym domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA.

Mieszkańcy małej wyspy przeciwko tysiącom turystów

Mieszkańcy hiszpańskiej wyspy Tabarca, na której żyje około 60 osób, zaapelowali do rządu w Madrycie oraz władz regionu o zahamowanie inwazji turystów. Ten najmniejszy zamieszkany ląd Hiszpanii w ubiegłym roku odwiedziło 230 tysięcy gości.

Ekstremistyczny islamski ruch zdelegalizowany w Indonezji

Sąd w Indonezji uznał we wtorek za nielegalny ekstremistyczny islamski ruch Dżemaa Anszarut Daula (JAD), który sympatyzuje z tak zwanym Państwem Islamskim (IS). JAD w ciągu kilku ostatnich lat przeprowadził w Indonezji szereg zamachów terrorystycznych.

Członkinie Pussy Riot ponownie aresztowane tuż za bramą więzienia

Trzy członkinie rosyjskiej grupy punkowej Pussy Riot, sekundy po odzyskaniu wolności w poniedziałek, zostały ponownie aresztowane pod zarzutem organizacji i uczestnictwa w wydarzeniu publicznym bez wcześniejszego zawiadomienia władz. W sumie do aresztu wróciły cztery osoby. Ostatnią jest Piotr Werziłow, który wbiegł na murawę stadionu w czasie finału mistrzostw świata i też został zwolniony do domu w poniedziałek.

"Nowa fala szpiegomanii" w Rosji

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wszczęto w Rosji sześć spraw karnych dotyczących zdrady stanu i szpiegostwa. Liczba ta budzi pytania, aresztowania podejrzanych o przekazywanie tajnych informacji mogą oznaczać kolejną falę szpiegomanii - piszą "Wiedomosti".

Trump powitał swojego "nowego przyjaciela" z Europy

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w poniedziałek w Białym Domu, w czasie wizyty nowego premiera Giuseppe Contego, nawiązanie strategicznego partnerstwa z Włochami w dziedzinie bezpieczeństwa, imigracji i walki z terroryzmem.

Małgorzata Szumowska w jury festiwalu w Wenecji

Polska reżyserka Małgorzata Szumowska zasiądzie w jury konkursu głównego 75. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji - poinformował w poniedziałek Polski Instytut Sztuki Filmowej. Festiwal rozpocznie się 29 sierpnia.

Rosyjska armia będzie miała główny zarząd polityczny

W ministerstwie obrony Rosji został powołany główny zarząd wojskowo-polityczny - podały w poniedziałek media w tym kraju. Jego szefem będzie generał Andriej Kartapołow, były dowódca grupy rosyjskich wojsk w Syrii. Główny zarząd polityczny istniał w armii w latach ZSRR.

Dwoje Polaków zginęło w kolizji jachtu z żaglówką

Jak podała czarnogórska telewizja państwowa, dwoje polskich turystów, 39-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta, zginęło w kolizji żaglówki z jachtem motorowym na Adriatyku. Do wypadku doszło koło półwyspu Lusztica u wejścia do Zatoki Kotorskiej.

Były szef nadzoru internetu oskarżony o korupcję

Były wpływowy chiński dygnitarz oraz szef państwowego biura do spraw cyberprzestrzeni Lu Wei, który do roku 2016 sterował blokadą internetu w Chinach, został oskarżony o przyjęcie łapówek o olbrzymiej wartości - poinformowała w poniedziałek chińska prokuratura.

Helikopter runął na ziemię. Rozpadł się na pół

Śmigłowiec rozbił się podczas podchodzenia do awaryjnego lądowania w stolicy Chin. Siła uderzenia przełamała kadłub na pół. Na szczęście cztery osoby znajdujące się na pokładzie same wydostały się z rozbitej maszyny. Wszyscy z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafili do szpitala.

Ławrow: nie ma warunków do spotkania "czwórki normandzkiej"

Obecnie nie ma warunków do spotkania przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy, czyli tak zwanej czwórki normandzkiej - oświadczył rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w poniedziałek. "Czwórka" prowadzi negocjacje na temat uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Kupiła bilet, by zatrzymać deportację 26-letniego Afgańczyka. Nie było go w samolocie

O jej proteście usłyszał cały świat. Szwedzka aktywistka na pokładzie samolotu z Goeteborga do Stambułu odmówiła zajęcia miejsca, nim pokładu nie opuścił deportowany Afgańczyk. Blokowała w ten sposób start maszyny, a całe zdarzenie transmitowała na Facebooku. Nagranie obiegło światowe media, sama aktywistka została okrzyknięta bohaterką. Okazuje się jednak, że akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa nie była tak spontaniczna, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, miała zapobiec deportacji innego imigranta.

Księżniczka Wiktoria z niezapowiedzianą wizytą u polskich strażaków

Następczyni szwedzkiego tronu odwiedziła w poniedziałek przed południem polskich strażaków, którzy pomagają w gaszeniu pożarów lasów w Szwecji. Księżniczka Wiktoria podczas tej niezapowiedzianej wizyty rozmawiała między innymi o warunkach, w jakich pracują Polacy. - Jesteśmy dodatkowo podbudowani - powiedział młodszy brygadier Michał Langner, dowódca polskich strażaków w Szwecji.