Najgorsza doba w Wielkiej Brytanii. Tak wielu zmarłych nie było od początku epidemii

W ciągu doby w Wielkiej Brytanii odnotowano 381 nowych przypadków śmiertelnych wśród osób z koronawirusem - przekazały służby medyczne tego kraju. To największa liczba od początku epidemii. Według ministerstwa zdrowia, w całym Zjednoczonym Królestwie wykonano dotychczas ponad 143 tysiące testów, z czego ponad 25 tysięcy dało wynik pozytywny.

Stadiony, hale, centra wystawowe, wojsko w ruchu. Świat buduje szpitale polowe

Zakażonych korowirusem na całym świecie gwałtownie przybywa, w szpitalach zaczyna brakować miejsc, dlatego władze krajów, w których szerzy się pandemia COVID-19 będącej wynikiem zakażenia patogenem SARS-CoV-2 decydują o tworzeniu tymczasowych centrów dla chorych. W szpitale polowe są zamieniane statki, stadiony, centra wystawiennicze i sportowe.

Mieszkańcy Moskwy mają się "samoizolować". Skontroluje ich "system rozpoznawania twarzy"

Władze Moskwy będą kontrolować przestrzeganie przez mieszkańców nakazu samoizolacji za pomocą systemu rozpoznawania twarzy - napisał we wtorek dziennik "Kommiersant". Jak podał, "system ten w trybie pilnym zostanie zainstalowany w 175 tysiącach kamer monitoringu miejskiego". Stolica Rosji przoduje pod względem liczby zakażonych koronawirusem. Odnotowano w tym mieście ponad 1600 przypadków infekcji.

"Pandemiczni rekruci". Rosja nie odłoży poboru do wojska

Apele obrońców praw człowieka nie pomogły. Wiosenny pobór do wojska w Rosji nie został odłożony. Zacznie się w zaplanowanym terminie, 1 kwietnia. Do armii ma zostać powołanych 135 tysięcy rekrutów. "Oznacza to zagrożenie dla milionów Rosjan" - twierdzą pozarządowe organizacje.

"My też się boimy". Z kamerą w "medycznej strefie wojny"

Praca personelu ponad siły, korytarze oddziału ratunkowego pełne łóżek z pacjentami, brak miejsca w kostnicy na kolejne ciała zmarłych. Tak wygląda rzeczywistość wielu szpitali w Nowym Jorku. Do jednego z nich w Brooklynie weszła ekipa telewizyjna CNN.

Stan zagrożenia bez daty końcowej. Viktor Orban z szerokimi uprawnieniami

Parlament Węgier przyjął ustawę o ochronie przed koronawirusem. Węgierski rząd będzie mógł w nieograniczonym czasie podejmować nadzwyczajne kroki w celu - jak zadeklarowano - zagwarantowania ochrony życia i zdrowia obywateli, bezpieczeństwa prawnego i stabilności gospodarki. Nie będzie można organizować wyborów ani referendów. Komisja Europejska zapowiada, że przeanalizuje przyjęte w Budapeszcie przepisy.

Doradczyni Netanjahu zakażona koronawirusem

Riwka Paluch, doradczyni premiera Benjamina Netanjahu została zakażona koronawirusem - podał dziennik "Times of Israel". Gazeta utrzymuje, że kobieta spotkała się z Netanjahu 26 marca.

Ćwierć miliona masek ochronnych od ONZ dla Nowego Jorku

Dla nas Nowy Jork to nie tylko dom czy siedziba ONZ. To tętniąca życiem światowa stolica, poprzez którą świat komunikuje się, debatuje, handluje i prosperuje - oświadczył sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres.