Torysi i labourzyści ofiarami wtorkowych cyberataków

Hakerzy we wtorek po południu ponownie zaatakowali brytyjską Partię Pracy - podała agencja Reutera za źródłami w ugrupowaniu. Był to już drugi cyberatak na tę partię w ciągu dwóch dni. Obiektem ataku była też Partia Konserwatywna - celem było zablokowanie jej strony internetowej.

"Szantaż islamistycznego sułtana Erdogana jest nie do zniesienia"

Przedstawiciel francuskiej skrajnie prawicowej partii Zjednoczenie Narodowe Jordan Bardella wezwał we wtorek Unię Europejską, aby "stanowczo i ostatecznie odmówiła" potencjalnego przyjęcia do Unii Turcji, która dzień wcześniej zaczęła odsyłać do krajów ojczystych zagranicznych dżihadystów.

Obalony w Boliwii, uciekł z kraju. Evo Morales wylądował w Meksyku

We wtorek do Meksyku przyleciał były prezydent Boliwii Evo Morales, który otrzymał w tym kraju azyl polityczny, po oddaniu władzy. Szef meksykańskiej dyplomacji Marcelo Ebrard powiedział, że musiał negocjować z rządami kilku państw Ameryki Łacińskiej, by zapewnić Moralesowi bezpieczne dotarcie do kraju.

Von der Leyen pisze drugi list i czeka na odpowiedź Johnsona. "Czas ucieka"

Przewodnicząca elekt Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przypomniała rządowi Borisa Johnsona, że musi on przedstawić kandydata na unijnego komisarza. To już drugi wystosowany przez nią list w tej sprawie. Poprzedni termin wyznaczony Londynowi przez Brukselę został zignorowany. Nowa KE ma rozpocząć pracę 1 grudnia, brytyjska obstrukcja może zagrozić temu terminowi.

Ukraińskie MSZ: zatrzymany w Polsce Ihor Mazur zostanie wykluczony z list Interpolu

Zatrzymany przez polską straż graniczną weteran wojny w Donbasie Ihor Mazur zostanie wykluczony z list osób poszukiwanych przez Interpol - oświadczyła we wtorek wiceszefowa MSZ Ukrainy Ołena Zerkal. Powołała się na informację resortu spraw wewnętrznych w Kijowie. Mazur został zatrzymany w sobotę na przejściu granicznym w Dorohusku na podstawie listu gończego Interpolu, wydanego na wniosek Rosji. Na wynik procedury ekstradycyjnej czeka na wolności w Lublinie, poręczył za niego konsul generalny Ukrainy w tym mieście.

Macron odbył "doskonałą rozmowę" z Trumpem. Po wywiadzie na temat NATO

Prezydenci Francji Emmanuel Macron i USA Donald Trump odbyli rozmawiali telefonicznie o Syrii, Iranie i NATO. Francuski przywódca poinformował o tym w mediach społecznościowych. Komentatorzy wiążą tę rozmowę z głośnym wywiadem sprzed kilku dni, w którym Macron wyraził opinię, że NATO znajduje się w stanie „śmierci klinicznej mózgu”.

Długie głosowanie w kraju Łukaszenki. Opozycja: na noc urny zostają bez kontroli

Na Białorusi we wtorek rozpoczęło się głosowanie przedterminowe w wyborach do niższej izby parlamentu, Izby Reprezentantów. Potrwa w tej formie do soboty, w niedzielę 17 listopada będzie główny dzień wyborów. Instytucja głosowania przedterminowego jest krytykowana przez białoruską opozycję i aktywistów praw człowieka. Zwracają uwagę na to, że w nocy urny z głosami nie są kontrolowane.

Zamknięte szkoły, apel o pozostanie w domach. Polski ambasador: proszę zachować ostrożność

We wtorkowym ataku izraelskiego lotnictwa w Strefie Gazy zginął wysoki rangą przywódca palestyńskiego ugrupowania Islamski Dżihad Baha Abu Al-Atta. Reuters podaje, że drugą ofiarą śmiertelną jest jego żona. Izrael oskarża wspieraną przez Iran organizację o serię ataków terrorystycznych. "Abu Al-Atta był tykającą bombą" - napisano w oświadczeniu izraelskiego wojska. W odpowiedzi ze Strefy Gazy wystrzelono w stronę Izraela serię rakiet. Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski zwrócił się na Twitterze do Polaków przebywających w tym kraju o zachowanie ostrożności.

"Wydarzenia w Boliwii to silny sygnał dla nielegalnych reżimów w Wenezueli i Nikaragui"

"Stany Zjednoczone składają wyrazy szacunku narodowi boliwijskiemu za to, że domagał się wolności oraz boliwijskiej armii za to, że dotrzymała swej przysięgi, by chronić nie pojedynczą osobę, ale konstytucję Boliwii" - napisał prezydent Donald Trump po ustąpieniu prezydenta Boliwii Evo Moralesa. Oświadczył, że wydarzenia w tym kraju to silny sygnał dla "nielegalnych reżimów" w Wenezueli i Nikaragui.

"Włochy i Niemcy muszą pracować razem". Conte dziękuje rządowi Merkel

Giuseppe Conte podczas poniedziałkowego spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Rzymie podziękował jej rządowi za pomoc otrzymaną w związku z kryzysem migracyjnym. - Niemcy, gdy mówimy o wrażliwości wobec złożonych problemów i wymogów redystrybucji migrantów, są krajem na pierwszej linii i to wymaga uznania – oświadczył premier Włoch.

Odcięte części ciała niósł w plecaku. Profesor przyznał się do zabójstwa

Przez lata uczył studentów historii, był znany z uwielbienia Napoleona, teraz czeka na proces o zabójstwo. Znany rosyjski historyk wojskowości Oleg Sokołow przyznał się przed sądem do zamordowania swojej byłej studentki, z którą miał wieloletni romans. W sobotę pijanego mężczyznę wyciągnięto z rzeki w Petersburgu, po tym, gdy do niej wpadł, najprawdopodobniej chcąc pozbyć się części zwłok ofiary. W jego plecaku znaleziono kobiece ręce.