Drugi wyrok ws. "seksafery"

Kolejny wyrok w sprawie "seksafery" w Samoobronie. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim skazał byłego lokalnego działacza partii - Pawła G. - na miesiąc więzienia w zawieszeniu na dwa lata za nakłanianie Anety Krawczyk do wycofania zeznań. Wyrok nie jest prawomocny.

"Bombowy" nastolatek zatrzymany

W Katowicach policja zatrzymała 15-latka, który w minioną niedzielę zadzwonił z informacją o bombie podłożonej w centrum miasta. Ten anonimowy telefon sprawił, że ewakuowano blisko 100 osób. Według policji chłopiec ma na swoim koncie kilka innych fałszywych alarmów bombowych.

Ochroniarz pomógł okraść jubilera?

Ósma osoba podejrzewana o udział w czerwcowym napadzie na salon jubilerski w Krakowie została we wtorek zatrzymana przez policję. Mężczyzna, to były pracownik ochrony centrum handlowego, w którym doszło do kradzieży.

"Wprost" przeprosi Oleksego

Sądową ugodą zakończył się we wtorek cywilny proces, jaki były premier Józef Oleksy wytoczył tygodnikowi "Wprost" za upublicznienie nagrania jego rozmowy z Aleksandrem Gudzowatym. Tygodnik ma przeprosić Oleksego, a ten nie chce już pieniędzy na cel dobroczynny.

Kolej kupiła wagony za wysokie na tunel

Nowe wagony, w które Kolej Mazowiecka zainwestowała 250 mln zł miały służyć m.in. kibicom, którzy będą chcieli dojechać na Euro 2012. Niestety wagony nie dojadą na Stadion Narodowy, bo... są za wysokie. A może tunel jest za niski? O sprawie piszą "Dziennik" i "Gazeta Wyborcza".

Dobra opieka za 500 zł łapówki

Aby mieć dobrą opiekę na oddziale chirurgii hrubieszowskiego szpitala, trzeba było zapłacić łapówkę - twierdzą śledczy. Prokuratura Rejonowa w Zamościu oskarżyła o łapówkarstwo ordynatora oddziału Stanisława D. Lekarz nie przyznaje się jednak do korupcji.

Ksiądz byłych betanek odnaleziony

Dziennikarze "Superwizjera" szybciej niż prokuratura odnaleźli księdza, który był duchowym przywódcą zbuntowanych sióstr betanek z Kazimierza Dolnego. Duchowny po eksmisji betanek odmówił zeznań. Teraz reporterzy odnaleźli go w jednej z parafii diecezji łomżyńskiej.

"Mam prawo podpisać, i nie podpisać"

Mam prawo złożyć i mam prawo nie złożyć podpisu. Ale nie jest on żadną przeszkodą. Jest nią to, co stało się w Irlandii - powiedział prezydent Lech Kaczyński. Dodał, że Polska ws. ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego szanuje jednomyślność UE.

Niania w sztok pijana

59-letnia kobieta, z trudem utrzymując równowagę, spacerowała z wózkiem po ulicach Człuchowa. Policję wezwali zaniepokojeni przechodnie. Nieodpowiedzialnej niani grozi do 3 lat więzienia.

Sikorski: Bomby kasetowe nie są tak uciążliwe

- Ja byłem bombardowany bombami kasetowymi, to nie jest aż tak uciążliwe, bo one mają mniejszą siłę rażenia - powiedział w Radiu ZET minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. O użyciu takiej broni w czasie konfliktu z Rosją zdecydował prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

Przewoził narkotyki - trafił do aresztu

Ponad dwa kilogramy narkotyków i dużą sumę pieniędzy znaleźli policjanci z Chełmna w jednym z samochodów podczas rutynowej kontroli drogowej na krajowej "jedynce". 24-letni kierowca ze Świecia trafił do policyjnego aresztu.

Mazowieckiego nie ma w katalogu IPN

Tadeusz Mazowiecki to kolejny - obok Lecha Wałęsy - znany opozycjonista, który nie znalazł się w katalogu osób represjonowanych w PRL, tworzonym przez IPN. - Jestem zaskoczony, nie wiedziałem o tym - powiedział w TVN24 były premier.

Hitlerowskie pamiątki z... Polski

Hitlerowskie odznaki, żelazne krzyże ze swastyką i sygnety z trupią czaszką - to tylko niektóre z nazistowskich "pamiątek", jakie można kupić we... Wrocławiu. Produkuje je hurtownia sztucznej biżuterii. Jak tłumaczy - na potrzeby filmu, ale wiadomo, że głównym klientem jest obywatel Niemiec - donosi "Polska".

Sprawa Blidy od początku

Ponad rok po śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy sprawę jej samobójstwa przejął nowy prokurator - informuje "Gazeta Wyborcza". Oznacza to, że wszyscy świadkowie będą musieli być przesłuchiwani od nowa.

Nie będziemy musieli się meldować

Już w przyszłym roku ma zniknąć obowiązek meldunkowy. MSWiA kończy właśnie prace nad projektem ustawy likwidującej ten relikt PRL. Zamiast meldunku każdy Polak, który zmieni adres zamieszkania, będzie musiał poinformować o tym swój nowy urząd gminy - pisze "Dziennik".

Sąd: koniak dla lekarza to nie łapówka

Czy butelka koniaku dla lekarza to łapówka? Spierają się o to sąd i prokuratura w Lublinie - pisze "Rzeczpospolita". Zdaniem sądu, to jedynie zakorzeniony w polskiej tradycji dowód wdzięczności.

MSWiA zbada zbiórkę o. Rydzyka

Ojciec Rydzyk, który rozpoczął właśnie odwierty w poszukiwaniu wód geotermalnych pod Toruniem, może mieć kłopoty z uzyskaniem zgody na sfinansowanie przedsięwzięcia ze zbiórki publicznej - dowiedział się "Dziennik". Powód? Rydzyk nie rozliczył wpłat akcji na rzecz Stoczni Gdańskiej.

Obnażanie na ekranie... monitoringu

Pijany 27-latek próbował zastąpić dowód osobisty... przyrodzeniem. Kiedy funkcjonariusze próbowali go wylegitymować, ściągnął majtki i zaczął wymachiwać penisem. Mężczyzna odpowie za znieważenie policjanta i strażnika miejskiego oraz próbę przekupstwa.

Agenci tacy jak my

Jeszcze nigdy nie było tak łatwo zostać agentem! Exodus agentów do lepiej opłacanych służb przyparł ABW do muru - pisze "Rzeczpospolita". Agencja mocno obniżyła wymagania wobec kandydatów na pracowników - nie dyskwalifikuje ich nawet niezdolność do służby wojskowej.

"Schetyna i Ćwiąkalski zatajają prawdę"

Mimo obietnic ministrów Ćwiąkalskiego, Schetyny i Rapackiego, akta w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika nadal nie zostały ujawnione. - Chodzi o to, żeby nie pokazać, ilu policjantów jest zaszeregowanych w sferach bandyckich. Jeżeli nie odtajniono dokumentów, to tylko po to, by coś ukryć - mówi załamana siostra zamordowanego w "Magazynie 24 godziny".

"Nienawiść między Kaczyńskim a Wałęsą to objaw małości ludzi"

W mocnych słowach Jan Rokita, gość magazynu "Teraz My! Dogrywka" w TVN24 i tvn24.pl, skomentował konflikt obecnego i byłego prezydenta. - Ta eskalacja nienawiści między Wałęsą a Kaczyńskim to objaw małości ludzi. Nie jestem w tym sporze po czyjejś stronie, ale smutno mi, jak widzę Lecha Wałęsę rozmieniającego się na drobne. Nie podoba mi się, że oni się tak bardzo nienawidzą, ale nic nie mogę zrobić – stwierdził Rokita.

Od gigantycznego sukcesu po rozczarowanie

- Realistycznie powinniśmy być bardzo zadowoleni ze szczytu. UE mówiła jednym głosem, to gigantyczny sukces – stwierdził w „Magazynie 24 godziny” politolog Klaus Bachmann. – To rozczarowanie. Unia nic nie zrobiła w sprawie Gruzji – nie zgodził się Dawid Kolbaia ze Studium Europy Wschodniej UW.

Tusk: rozumiem rozgoryczenie Gruzinów

- Jeśli ktoś myślał, że Unia wypowie Rosji wojnę, to był naiwny. Ambicje szczytu nie były wygórowane, ale kluczowy cel został osiągnięty – udało się przedstawić wyważone, ale jednolite, stanowcze stanowisko Unii Europejskiej wobec sytuacji na Kaukazie - ocenił rezultaty szczytu w Brukselii w magazynie 24 godziny, premier Donald Tusk.

Nożownik terroryzuje puławskie sklepy

W Puławach od kilku tygodni grasuje nożownik. Mieszkańcy, a szczególnie ekspedientki małych sklepików, boją się o własne życie, bo napastnik potrafi atakować bezwzględnie i niespodziewanie. Policja jest bezsilna, chociaż stworzyła portret pamięciowy mężczyzny i powołała specjalną grupę śledczą.

"Kompromis na czwórkę"

Prezydent i premier nad wyraz zgodnie oceniają stanowisko Unii po szczycie w Brukseli. - To kompromis na ocenę dobrą, może dobrą z minusem - uważa Lech Kaczyński. - Umiarkowany sukces, ale uzyskaliśmy jednolitą, rozsądną i stanowczą konkluzję, z której coś wynika - dodał Donald Tusk.

"Umiarkowany sukces - zawód dla jastrzębi"

Chociaż poniedziałkowy szczyt UE na temat Gruzji to umiarkowany sukces, jest jednak jeden duży krok - odłożenie w czasie rozmów dotyczących umowy o partnerstwie z Rosją - uważa eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski (PO). Z unijnego konsensusu zadowolony jest także Leszek Miller (Polska Lewica). - Zyskano to, co można było osiągnąć - ocenił w "Kropce nad i".

"Wieje HALLny, wieje"

Kilkuset zebranych przed Ministerstwem Edukacji Narodowej nauczycieli dzwoniło szkolnymi dzwonkami, wymachiwało transparentami. Sprzeciwiają się w ten sposób planowanym reformom, m.in. daniu większych kompetencji w decydowaniu o szkolnictwie samorządom

Wielka awaria internetu

Tej informacji nie przeczytają - przynajmniej do później nocy- mieszkańcy północnej części Wielkopolski. Po południu zerwał się tam światłowód i nie mają dostępu do internetu.