Zmiana warty w rocznicę. Kiszczak zajmuje miejsce Jaruzelskiego

Przez ponad dwie dekady III RP rocznica wybuchu stanu wojennego miała podobny charakter. Główną postacią, na której koncentrowała się uwaga, był gen. Wojciech Jaruzelski. Teraz rolę zmarłego Jaruzelskiego przejmuje gen. Czesław Kiszczak. To pod jego domem odbyła się manifestacja. I nie jest to jedyny powód do zmartwień dla komunistycznego wojskowego.

Prezydent apeluje o zapalenie w oknach "światełek wolności"

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował w piątek o zapalenie 13 grudnia w oknach mieszkań i domów "światełek wolności", z myślą o ofiarach stanu wojennego w Polsce oraz o tych, którzy dzisiaj walczą o wolność. - Nie będziemy ich zapalali przeciwko komukolwiek - dodał.

"Powtórzyć wybory", "Fałszerze". Tysiące osób ma marszu PiS

Blisko trzy godziny trwał "Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" współorganizowany przez PiS. Jarosław Kaczyński mówił, że "przyjdzie Polska, której chcemy, Polska wolnych Polaków, trzeba tylko "zrzucić z pleców narodu worek kamieni, którym jest obecna władza". Uczestnicy sobotniej manifestacji wykrzykiwali "Powtórzyć wybory", "Fałszerze", "Raz sierpem, raz młotem - czerwoną hołotę".

Kilkadziesiąt osób na demonstracji przed domem Kiszczaka

W nocy z piątku na sobotę kilkadziesiąt osób demonstrowało przed domem gen. Czesława Kiszczaka na warszawskim Mokotowie. Protest zorganizowano, aby upamiętnić ofiary stanu wojennego. W latach ubiegłych podobne demonstracje w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego odbywały się przed domem gen. Wojciecha Jaruzelskiego, który zmarł w maju br.

Podpalił dom z rodziną w środku? Biegli: Dariusz P. był poczytalny

Badania psychiatryczne wykazały, że Dariusz P., oskarżony o zabójstwo swojej żony i czworga dzieci, jest poczytalny - dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze "Uwagi!" TVN. Już wkrótce można się zatem spodziewać aktu oskarżenia w jego sprawie. Matka domniemanego podpalacza z Jastrzębia Zdroju udostępniła "Uwadze!" listy wysyłane przez syna z aresztu.

Gowin: jestem ostatnim, który by rzucał kamieniem w Kwaśniewskiego i Millera

- Wszystko wskazuje na to, że więzienia z podobnymi praktykami były w wielu krajach - stwierdził w "Faktach po Faktach" Jarosław Gowin (Polska Razem), komentując raport senatu USA o więzieniach CIA. - Tortury są zakazane i w walce z terroryzmem nie można ich stosować, ale sytuacja wtedy była zupełnie inna niż dziś - zauważył Tadeusz Iwiński (SLD).

Zabierać pijanym kluczyki? "Nie namawiamy, by bawić się w strażnika Teksasu"

- Policja nakłania, by interweniować, gdy mamy do czynienia z pijanymi za kółkiem, ale ludzie nie czują wsparcia ze strony służb - mówił w "Tak jest" w TVN24 Łukasz Zboralski, redaktor naczelny portalu brd24.pl. - Nie namawiamy, aby za wszelką cenę bawić się w strażnika Teksasu - tłumaczył mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Z RPA do Polski i na wolność? Prokuratura ma problem z "Grafem"

Policji i prokuraturze udało się doprowadzić do ekstradycji z Republiki Południowej Afryki Janusza G., pseudonim Graf, uchodzącego za jednego z najgroźniejszych polskich mafiosów. Ale sprawa może szybko z sukcesu przerodzić się w problem. Z mężczyzną nie przyleciały z RPA właściwe dokumenty i niewykluczone, że wyjdzie on na wolność - ustalił portal tvn24.pl.

CBOS: poparcie dla PO wzrosło o 5 punktów proc. SLD traci

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w grudniu, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 43 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu CBOS. PiS z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Polską Razem Jarosława Gowina uzyskałoby 28 proc. poparcia.

Marsz 13 grudnia bez biskupów. PiS: nie komentujemy działań hierarchów kościelnych

Biskupi Wiesław Mering, Ignacy Dec, Antoni Dydycz i Edward Frankowski wycofali się w piątek z komitetu honorowego "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. Wczoraj z komitetu wycofał się abp Wacław Depo. Oznacza to, że w komitecie nie ma już hierarchów Kościoła. Rzecznik PiS Marcin Mastalerek powiedział, że PiS "z zasady i od dawna" nie komentuje wypowiedzi i działań duchownych.

Kopacz: panie prezesie Kaczyński, nie rozumie pan zwykłych Polaków

Premier Ewa Kopacz powiedziała w piątek w Warszawie, że "polityka współpracy", jaką obiecała w expose, nie może oznaczać zgody na politykę nienawiści. A taką - jej zdaniem - uprawia PiS zarzucając, że wybory zostały sfałszowane. - Polacy nie chcą kolejnych seansów nienawiści - dodała, nawiązując do zaplanowanego na sobotę 13 marszu organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Wepchnęli rowerzystę pod autobus. Pierwsze przesłuchanie w sobotę

Prokuratorzy w sobotę przesłuchają 19-latka, który mógł przyczynić się do śmierci 31-letniego rowerzysty. Wtedy też mężczyzna może usłyszeć zarzuty. Właściciel srebrnego renault w czwartek wieczorem sam zgłosił się na policję. Funkcjonariusze wciąż poszukują jego dwóch pasażerów i informują, że znają dokładne dane jednego z nich. Według świadków jeden z trzech mężczyzn pchnął rowerzystę pod przejeżdżający autobus. 31-latek zginął na miejscu.

"W kwietniu miał mieć wesele". Pchnęli go na autobus, zginął na miejscu

- To był typ wesołka, lubił żartować... a miał się z czego cieszyć, bo wreszcie miał mieć wesele ze swoją Olą - opowiada tvn24.pl Joanna, znajoma rowerzysty, który tragicznie zginął w centrum Pabianic. Jeden ze ścigających go mężczyzn uderzył go w głowę, a Piotr wpadł na przejeżdżający autobus i zginął na miejscu.

Henryk Wujec o marszu PiS: dużo w tym politycznego cynizmu

- To nadużycie, cynizm polityczny - tak Henryk Wujec, działacz opozycji z czasów PRL ocenił we "Wstajesz i wiesz" organizowany przez PiS marsz w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jak mówił, Jarosław Kaczyński celowo wykorzystuje tradycję dla celów politycznych.

Koniec z łódzkimi kompleksami? Tak ma wyglądać nowe centrum miasta

Hotele, eleganckie biurowce i przyjemne skwery - taką wizję Łodzi przedstawili urzędnicy, którzy tłumaczą, że chcą w ten sposób zainspirować potencjalnych inwestorów. Pracownicy magistratu podkreślają, ze w mieście jest dużo przestrzeni na nowe, efektowne projekty. Portal tvn24.pl zaprasza na spacer po mieście, które niczym nie ustępuje stolicom europejskim... przynajmniej na prezentowanych wizualizacjach.

Kłótnia o pieniądze na lekarzy rodzinnych. "To, co proponuje minister, wystarczy dla połowy Polaków"

Czy po 1 stycznia większość gabinetów lekarzy rodzinnych będzie nieczynnych? Na początku tygodnia zarząd Porozumienia Zielonogórskiego poinformował, że zrzeszeni w tej federacji medycy nie podpiszą umów na 2015 rok. Z danych, do których dotarła TVN24 wynika, że najtrudniejsza sytuacja może być na Podlasiu, gdzie poradnie zrzeszone w Porozumieniu stanowią blisko 98 procent.

Zamiast reanimować, zawieźli do szpitala. Tam na ratunek było za późno

Karetka w nocy odwozi chorego pacjenta do domu. ‪Przez kilkadziesiąt minut krąży po miejscowości szukając właściwego adresu.‬ ‪W końcu‬,‪ gdy udało si‬ę‪ odnaleźć dom chorego, starszy pan opuszcza karetkę, po czym pada na trawnik. Sanitariusze, w panice, pośpiesznie ‬wsadzają mężczyznę‪ z powrotem do auta i odjeżdżają. W szpitalu okazuje się, że pacjent‬ ‪nie żyje.‬ Historia "Blisko ludzi" z Ryni pod Warszawą.

Rozkładamy na czynniki pierwsze pakiet onkologiczny. Najważniejsze informacje od A do Z

1 stycznia w życie wejdzie głośno zapowiadany przez ministra zdrowia pakiet onkologiczny. Zakłada on zniesienie limitów w leczeniu chorych na nowotwory oraz szybszą diagnostykę. Reformy boją się jednak i lekarze rodzinni, i onkolodzy. Także fundacje zrzeszające pacjentów mają wątpliwości, czy wdrażane w takiej atmosferze zmiany będą dla chorych korzystne. Czego zatem należy się spodziewać? Poniżej pakiet onkologiczny od A do Z.