Ziobro odpowiada Oettingerowi w liście. "Niemądre uwagi"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro napisał list do unijnego komisarza Guenthera Oettingera. Pismo jest reakcją na jeden z jego ostatnich wywiadów. Unijny polityk opowiedział się w nim m.in. za objęciem Polski nadzorem Komisji Europejskiej. "Tego rodzaju słowa, wypowiadane przez niemieckiego polityka, budzą wśród Polaków jak najgorsze skojarzenia" - stwierdza Ziobro w liście.

MSW: możliwe korekty w podziale administracyjnym kraju

Nie ma planów dokonania zasadniczych zmian w podziale administracyjnym kraju, natomiast MSWiA dopuszcza możliwość korekt w ramach obowiązującego podziału - wynika z odpowiedzi resortu na interpelację świętokrzyskich posłów PO i PSL w sprawie planów utworzenia województwa częstochowskiego.

"Naszym dzieciom nie jest potrzebna litość, tylko miłość i wsparcie"

- Gdyby nie to miejsce, dzieci byłyby skazane na marginalizacje życia - mówi Jolanta Bobińska z fundacji "Dom w Łodzi". Dom dziecka dla dzieci chorych w Łodzi to jedyne miejsce w Polsce, które zapewnia specjalistyczną opiekę niepełnosprawnym dzieciom. Jego mali mieszkańcy, poza całodobową opieką pielęgniarską i wychowawczą, mają zapewnioną rehabilitację ruchową, psychologiczną, logopedyczną i hipoterapię.

Mandat zapłacisz kartą. Będą terminale w radiowozach

Sprawcy wykroczeń będą mogli zapłącić mandat kartą płatniczą. W lipcu w radiowozach pojawią się terminale. MSWiA zapowiada również przyspieszenie karania piratów drogowych, których nagrali inni kierowcy. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Rokita: rządy krajów UE będą długo patrzeć na Polskę z wyrozumiałością

- Negatywnego szumu wokół Polski będzie dużo i będzie on coraz bardziej dokuczliwy dla państwa - ocenił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita. Jak mówił, choć tworzy to złą atmosferę, nie ma jednak kluczowego znaczenia. Komentator stwierdził bowiem, że rządy dużych krajów europejskich będą długo patrzeć z wyrozumiałością na działania polskiego rządu. - Traktują Warszawę jako jednego z kluczowych partnerów do prowadzenia europejskiej polityki - podkreślił.

Karol Modzelewski: Polska jest na drodze do rządów autorytarnych

Nie mam wrażenia, że za działaniami PiS stoi dobry pomysł na Polskę - powiedział w "Piaskiem po oczach" prof. Karol Modzelewski. Działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, który wspiera dziś Komitet Obrony Demokracji, komentował pierwsze miesiące rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Opiekunka Violetty Villas usłyszała ostateczny wyrok

W piątek Sąd Najwyższy oddalił kasację obrony Elżbiety B. do wyroku skazującego ją na 10 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy Violetcie Villas w okresie bezpośrednio poprzedzającym jej śmierć. Kasacja została uznana za "bezzasadną". Tym samym wyrok jest ostateczny.

Autobus jednak się zatrzymywał. Pięć razy. Tajemnicza śmierć Rosjanek to tragiczny zbieg okoliczności?

W ich żyłach pojawiły się zakrzepy, które w konsekwencji doprowadziły do zgonu. Jeszcze wczoraj prokuratorzy mówili, że dwie turystki z Rosji mogły umrzeć, bo autobus wiozący je na wakacje do Pragi przez dłuższy czas nie miał postojów. Dziś śledczy mówią już, że tylko w Polsce zatrzymywał się trzy razy. Dlaczego więc doszło do tragedii? Ma to wyjaśnić śledztwo.

Był dziennikarzem, często zmieniał partie, słynął z ekscesów drogowych. Teraz pokieruje TVP

Kariera Jacka Kurskiego to pasmo zaskakujących sukcesów i bolesnych porażek. Wielokrotnie zmieniał polityczne barwy, był dziennikarzem, specem od PR, najwierniejszy jest jednak polityce. W 2014 roku w błysku fleszy pożegnał się z wyborcami. Bez polityki wytrzymał tylko kilkanaście miesięcy, by wrócić jako wiceminister kultury w rządzie Beaty Szydło. Teraz to telewizja publiczna ma być jego żywiołem. W piątek zajął się jej kierowaniem, jest 16. prezesem TVP.

Odwołanie rozprawy TK. "Efekt spotkania" Duda-Rzepliński, "racjonalna" decyzja

Odwołanie terminu rozprawy Trybunału Konstytucyjnego ma związek z czwartkowym spotkaniem prezydenta z prezesem TK i oznacza, że doszło do jakiegoś porozumienia - stwierdził Sławomir Neumann (PO). Z kolei Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej oceniła tę decyzję jako racjonalną, bo TK najpierw powinien zająć się nowelizacją ustawy, a potem uchwałami o wyborze sędziów.