"Zastanawiałem się, czy premier żyje w wyimaginowanym kraju"

Premier mówił o tym, że przeszliśmy z sytuacji niestabilnej, która była w poprzednim okresie, do stabilnej. Nie uważam, że pod rządami Platformy Obywatelskiej Polska była mniej stabilna niż jest dzisiaj - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były szef MSZ i były minister finansów. Komentował sobotnie wystąpienie Mateusza Morawieckiego, w którym podsumował trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Zwierzę pod choinkę. "Prezenciaki" - przewrotna akcja schroniska w Tczewie

"W związku z licznymi telefonami, czy posiadamy do adopcji malutkie szczeniaczki na święta na prezenty dla Waszych pociech, odpowiadamy... TAK MAMY!" - napisali na jednym z portali społecznościowych pracownicy schroniska w Tczewie (Pomorskie) i dodali zdjęcie pluszaków. Jak mówią, to "idealnie czworonogi na prezent dla dziecka".

"Toczy się wojna między Morawieckim a Glapińskim"

Od paru lat toczy się wojna między premierem Mateuszem Morawieckim a prezesem NBP Adamem Glapińskim o nadzór nad instytucjami finansowymi - komentował w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) odnosząc się do roli, jaką w sytuacji wokół KNF miałby odgrywać szef NBP. O jego rolę dopytywał także Bartosz Arłukowicz z PO. Jarosław Sellin (PiS) odpowiadał, że "prowadzone jest śledztwo, które pozwoli na te pytania odpowiedzieć".

Akrobaci zachwycili jurorów i wygrali w "Mam talent!"

Para akrobatów "Duo Destiny" wygrała 11. edycję programu "Mam talent!" w TVN. Tuż po ogłoszeniu wyników głosowania publiczności w ręce zwycięzców trafił czek na 300 tysięcy złotych. Ostatnim elementem finałowego odcinka był występ nagrodzonych artystów.

Przyznano MediaTory. Wśród laureatów reporter "Superwizjera"

Reporter magazynu "Superwizjer" TVN Grzegorz Głuszak został w sobotę nagrodzony MediaTorem w kategorii DetonaTOR. Studenci dziennikarstwa polskich uczelni wyróżnili go za ujawnienie szczegółów 18-letniego niesłusznego pobytu w więzieniu Tomasza Komendy. Główną nagrodę 12. Plebiscytu MediaTory - statuetkę AuTORytet 2018 - odebrała dziennikarka i pisarka Małgorzata Szejnert.

"Unia Europejska tego rządu szczególnie nie lubi"

Byliśmy traktowani przez naszych partnerów i przyjaciół z Unii Europejskiej bardzo ostro. W kilku miejscach pewnie zagalopowaliśmy się - ocenił w "Faktach po Faktach" senator Aleksander Bobko (PiS). Dodał, że Unia "tego rządu szczególnie nie lubi". - Nie można w takiej formie mówić, bo to nie jest przedszkole, że Kazio lubi Zdzisia, a Zdzisio nie lubi Kazia - odpowiedział mu Jakub Stefaniak (PSL).

"Idziesz dobrym tropem, bo ku**a wszyscy jak w ulu latają". Kto niszczył biznesmena z Leszna

Rufin Sokołowski miał dobrze prosperującą firmę i pomysł na biznes na rynku dostaw żywności dla wojska i innych służb mundurowych. Jego plany pokrzyżowała seria podpaleń - samochodów i fabryki. Rynek przejęła konkurencja z niemal identycznym produktem. Dziennikarze "Superwizjera" i "Gazety Wrocławskiej" próbowali ustalić, kto chciał zniszczyć firmę przedsiębiorcy z Leszna. Ta historia doprowadziła ich do innego biznesmena i kolejnych poszkodowanych.

Premier o "remoncie" Polski: dom jest umeblowany, ściany pomalowane

Po tych trzech latach, kiedy przeprowadziliśmy gruntowny remont naszego domu, który nazywa się Polska, jest teraz czas na bezpieczny rozwój, na spokój, na stabilność - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego przemówienia na konferencji "Praca dla Polski" w Warszawie. Szef rządu zwrócił się również do opozycji, którą zaprosił do "merytorycznej współpracy".

Premier porównywał rządy PiS do remontu domu. "To jest destrukcja, a nie żaden remont"

Podsumowując trzy lata rządów PiS, premier Mateusz Morawiecki odwoływał się w sobotę do porównania z remontem domu. - Czasami jest trochę nerwowo, jakieś materiały nie przyjdą na czas, sąsiad się trochę zdenerwuje, bo hałasujemy, czasami trzeba to mieszkanie umeblować na nowo. Ale właśnie to zrobiliśmy, jesteśmy już po tych trzech latach, po tych wszystkich zmianach, dom jest umeblowany, ściany pomalowane, dom zabezpieczony - przekonywał. Do tych słów odnosiły się uczestniczki programu "Babilon" TVN24 BiS. - Jest to destrukcja, a nie żaden remont - uznała doktor filozofii Katarzyna Kasia. - Ja jestem po prostu zawstydzona - wyznała scenografka i malarka Katarzyna Lengren. Pisarka Ilona Łepkowska przypomniała natomiast, że partia rządząca nigdy nie cieszy się sympatią elit społecznych. - Jest bardzo dużo błędów, które popełniła ta ekipa, ale trzeba też zwrócić uwagę na to, co się udało - oceniła dziennikarka Janina Jankowska.

Spłonęła hala firmy. Wcześniej kamery monitoringu zarejestrowały włamywaczy

Kamery monitoringu zarejestrowały trzech sprawców, którzy włamali się do firmy w Bytowie (Pomorskie). Przez ponad dwie godziny plądrowali biuro, swobodnie poruszali się też po innych pomieszczeniach. Na filmie widać, jak mężczyźni przechodzą, trzymając coś w rękach. Kilkadziesiąt minut później wybucha pożar. Budynek doszczętnie spłonął, pozbawiając 42 osoby miejsca pracy. Sprawę bada prokuratura.

Tylne łapy miał przymarznięte do tafli jeziora. Strażacy uratowali psa

Psa na rozlewisku zauważyły mieszkanki Skrzynki (Zachodniopomorskie). Zwierzę było przymarznięte do jeziora w odległości około pięciu metrów od brzegu. Na początku kobiety starały się same pomóc zwierzęciu. Nie dały jednak rady i wezwały pomoc. - Kiedy strażacy docierali do niego, lód się załamywał. W końcu jednak udało się go wciągnąć na deskę i ewakuować do brzegu - opowiada ogn. Bartłomiej Czarnof ze straży pożarnej w Pyrzycach.

Lubnauer: partia Teraz! chce stworzyć wrażenie problemów w Nowoczesnej

Mam wrażenie, że partia Teraz!, żeby stworzyć wrażenie problemów w Nowoczesnej, uruchamia pojedynczych członków, żeby przygotowywali materiał pod tytułem: "tu odchodzi z Nowoczesnej 40 członków" - powiedziała w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer. Odniosła się też do decyzji o wykluczeniu z jej partii posła Piotra Misiły. Stwierdziła, że "wielokrotnie działał na niekorzyść" Nowoczesnej.

Szef polskiej dyplomacji złożył wieńce na cmentarzu w Bykowni

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w sobotę rano złożył wieńce na cmentarzu w Bykowni, rozpoczynając tym samym drugi dzień swojej wizyty na Ukrainie. W położonym tuż u granic Kijowa lesie w Bykowni w zbiorowych mogiłach pogrzebano około 150 tysięcy ofiar komunizmu różnych narodowości, w tym około 3,5 tysiąca Polaków z listy katyńskiej.