Łódź

Łódź

Waży tyle co czołg, kosztuje więcej niż 20 najnowszych aston martinów. - Wykonawca drogi wykorzystuje nowoczesną maszynę, która pozwoli na szybkie oddanie solidnej S8 - chwali się GDDKiA. "Drogowego potwora" w akcji nagrał jeden z internautów.

Gdy po przegranym meczu krzyczał na dziennikarzy, że Polska to kraj bez perspektyw, a sportowcy trenują po szopach, spotkał się głównie z ostrą krytyką. Jerzy Janowicz wcale jednak nie musi być na całym tym zamieszaniu stratny. Jego sponsor przygotowuje kampanię, w której tenisista wystąpi w roli głównej - z bojową miną, na belce siana i, a jakże, w szopie.

- Mój syn jest ciężko chory, bo ginekolog nie zorientował się, że jestem w ciąży - oskarża swojego lekarza Dorota Rośczak z Łodzi. Ginekolog na te zarzuty odpowiada: kobieta sama jest sobie winna, bo "wykazała się dużą nieodpowiedzialnością". Kto ma rację? Wyjaśnić ma to kontrola Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej wyjaśnia okoliczności śmierci noworodka. O dramacie poinformowali lekarze, którzy zaopiekowali się 22-letnią matką dziecka. Dopiero kiedy kobieta w zeszły poniedziałek źle się poczuła w pracy, powiedziała, że dwa dni wcześniej urodziła martwe dziecko w okolicznym hipermarkecie.

Jak wyglądał tramwaj lub autobus w latach 50. I 60. XX wieku? O tym mogą przekonać się osoby, które odwiedzą Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź. Zobaczą tam wystawę zdjęć, na których nieznany fotograf uchwycił przede wszystkim miejski tabor.

Mają 1600 piszczałek, 37 głosów i są warte około 12 mln złotych. Stół gry składa się z dwóch klawiatur ręcznych oraz klawiatury nożnej i znajduje się na emporze nad sceną W łódzkiej Filharmonii można już słuchać unikatowych barokowych organów.

Objazdy, wyłączone ulice i zablokowane dojazdy do posesji. W sobotę i niedzielę odbędą się biegi w ramach łódzkiego maratonu. Mieszkańcy miasta mogą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu – zwłaszcza w niedzielę.

W piątek otwarty został odcinek drogi ekspresowej S8. Kierowcy mogą jeździć też od dzisiaj południowym fragmentem S14. Obydwa odcinki pełnią funkcję południowej obwodnicy Łodzi.

10 lat więzienia grozi dwóm policjantom ze Skierniewic (woj. łódzkie), których śledczy podejrzewają o przyjmowanie łapówek. 33- i 34-letni funkcjonariusz usłyszeli też zarzut poświadczania nieprawdy w dokumentach.

Łódź dołączy wkrótce do miast, w których będzie można skorzystać z miejskiego roweru. Miasto rozpisało właśnie przetarg na obsługę systemu. Radni zaakceptowali już stawki za użytkowanie jednośladów. Pierwsze 20 minut będzie darmowe. Sieć wypożyczalni ma wystartować w październiku.

- Monitoring "zrywa" się w momencie kolizji, a dostawca nie może sobie z tym poradzić - tak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne odpowiada na zarzuty dostawcy monitoringu do łódzkich tramwajów. Firma twiedziła, że kamery wcześniej uległy awarii albo zostały świadomie wyłączone. Problem ujawnił się po wypadku, w którym zginęły trzy osoby.

Jeszcze nie powstał, a już budzi olbrzymie emocje, zwłaszcza wśród polityków. Pomnik Lecha Kaczyńskiego ma stanąć w samym centrum Łodzi, tuż przy Piotrkowskiej. PiS zbiera wśród łodzian pieniądze, a Twój Ruch podpisy - przeciwko inicjatywie.