Kraków

Kraków

Najpierw trzej bracia pili razem alkohol, potem się pokłócili. Wtedy jeden z nich miał nożem jednego zabić, a drugiego ranić. – Podczas przesłuchania nie przyznał się do winy – informuje prokuratura. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Z jednej z krakowskich galerii sztuki zniknęły obrazy, grafiki, rzeźby, a także część wyposażenia. Straty oszacowano na pół miliona złotych. Właścicielka o sprawie dowiedziała się przez przypadek, kiedy jeden z ajentów zauważył dzieła sztuki w innej galerii. Podejrzany o kradzież jest już w rękach policji. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

W poniedziałek krakowscy mundurowi pochwalili się, że udaremnili "nielegalne wyścigi", które miały się odbyć nocą na terenie miasta. Na odpowiedź motocyklistów nie trzeba było długo czekać: ci napisali w sieci, że policjanci dokonywali pomiarów głośności pojazdu... smartfonem. Na dowód w sieci zamieścili filmik. Funkcjonariusze tłumaczą, że taki pomiar jest tylko wstępem do właściwej kontroli.

Żeby realizować swoją pasję niszczą stanowiska archeologiczne i rozkopują m.in. starożytne groby. Poszukiwacze skarbów, bo o nich mowa, zdaniem archeologów powodują ogromne straty. Nawet, jeśli zabytki zwrócą, to i tak nie da się już odwrócić skutków zniszczenia stanowiska, które dla nauki mogło być bezcenne.

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu przygotowuje się do wypuszczenia na wolność bielika. Każdy może uczestniczyć w uwolnieniu majestatycznego ptaka – o taką stawkę toczy się licytacja na jednym z serwisów aukcyjnych. Zwycięzca będzie też miał prawo do nadania bielikowi imienia.

- Ja sobie tego nie wymyśliłam. Kampania ma na celu przestraszyć – tak o swojej pracy mówi autorka mema pokazującego Kraków w oparach smogu. Grafika, która jest częścią kampanii zorganizowanej przez Ministerstwo Środowiska nie spodobała się prezydentowi Krakowa. Jacek Majchrowski oficjalnie zaprotestował przeciwko takiej prezentacji miasta w liście do ministerstwa.