Katowice

Katowice

Żory przywitają nowy rok darmowymi autobusami

W Żorach k. Rybnika (woj. śląskie) od pierwszego stycznia 2014 roku komunikacja miejska będzie darmowa. Władze miasta podkreślają, że to dla nich stosunkowo niewielki wydatek. Czy pomysł się przyjmie?

Legenda polskiego hip-hopu wraca na scenę

Zespół Kaliber 44 oficjalnie ogłosił, że wraca do koncertowania i pracuje nad nową płytą, nazwaną roboczo "4:44". Nowy materiał jednego z najbardziej znanych polskich składów hip-hopowych powinien ukazać się w przyszłym roku.

Anestezjolog kradł morfinę. Trafił na odwyk

Policjanci z Katowic zatrzymali lekarza podejrzanego o kradzież środków odurzających, które stosuje się przy znieczuleniach. Wśród nich była morfina. Anestezjolog przyznał się do winy, po czym trafił... na odwyk.

Pijany jeździł po cmentarzu kosiarką. Zderzył się ze skuterem

Nawet dwa lata więzienia może grozić 29-latkowi z Zabrza, który w środę rano na cmentarzu przy ulicy Wolności w Zabrzu, jadąc kosiarką spowodował kolizję ze skuterem. Wszystko podczas wykonywania prac porządkowych na terenie nekropolii. Mężczyzna był pijany.

Groził, że zdetonuje butlę z gazem. Bo odcięli mu wodę

Blisko 30 osób zostało w nocy ze środy na czwartek ewakuowanych z dwóch kamienic w Katowicach w związku z pogróżkami 33-letniego awanturnika, który chciał zdetonować butlę z gazem. Po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany, a lokatorzy wrócili do mieszkań.

Wielkie zapadlisko na ulicy. Utknęły osobówka, policja i straż

O tym, że ulewa, jaka nawiedziła Zabrze w nocy z poniedziałku na wtorek, całkowicie podmyła ulicę Leszczynową, dotkliwie przekonał się kierowca mondeo i służby przez niego zaalarmowane. Asfalt bowiem zapadł się również pod policją i strażą pożarną. Drogę zamknięto do odwołania.

Nie pojechali na wakacje. Chcą odszkodowań

Miały być wymarzone wakacje, będą próby odzyskania pieniędzy. Klienci niewypłacalnego biura podróży OK Services Travel nie wykluczają złożenia doniesienia do prokuratury. Rozważają też pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa. Na razie protestowali przed Urzędem Marszałkowskim w Katowicach.

Pociąg towarowy wypadł z szyn. Ruch tylko po jednym torze

Rano na trasie Katowice – Bielsko-Biała pociąg towarowy wypadł z szyn. Ruch kolejowy między Pszczyną a Czechowicami-Dziedzicami został wstrzymany na kilka godzin, teraz odbywa się jednym torem. Konsekwencje w postaci opóźnionych pociagów pasażerowie będą odczuwać nawet do póżnego wieczoru.

Z Tychów do Gdańska na rowerze w 24 godziny

Paweł Cieślik, policjant z Katowic, wyruszył dziś w 580-kilometrową trasę z Tychów do Gdańska. Chce pokonać tę drogę na rowerze w 24 godziny. Za sportowym wyzwaniem stoi szczytny cel - zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjum.

Tysiące wiernych na Jasnej Górze

Kościół katolicki obchodzi dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, które co roku gromadzi w Częstochowie tysiące wiernych. Jak podaje biuro prasowe Jasnej Góry, do sanktuarium maryjnego w ciągu minionych dwóch tygodni przybyło 55 pielgrzymkowych grup, w których z różnych stron Polski wędrowało ponad 75 tysięcy osób.

"Króliki w ścisku i brudzie". Obrońcy praw zwierząt alarmują

Grzyby, larwy w podściółce i ścisk w klatkach - tak według przedstawicieli Towarzystwa Ochrony Zwierząt wyglądała częstochowska hodowla królików, którą właśnie zlikwidowali. Planują donieść do prokuratury na właścicielkę. Ta zapewnia, że zwierzęta były przetrzymywane w dobrych warunkach.

Wieszają 260 ogniw słonecznych na szpitalu w Ustroniu

W szpitalu w Ustroniu (woj. śląskie) trwa montaż paneli słonecznych produkujących energię elektryczną. Inwestycja ma zakończyć się w połowie września, kosztować ponad 2 mln zł i dawać ponad 50 megawatogodzin prądu rocznie.

Komandosi w szpitalu. Odwiedzili małych pacjentów

Dzieci, które wakacje spędzają w szpitalu, zasługują na specjalne atrakcje – tak właśnie sądzą byli komandosi z Lublińca, którzy odwiedzili młodych pacjentów ze szpitala nr 5 w Katowicach. Do założenia wojskowych strojów najmłodszych nie trzeba było namawiać.